• 3
  ilk seti 24-26 kaybettik.

  maça fenerbahçe bloklarla başladı. daha doğrusu eda erdem iyi başladı ve 4 blok yaptı. 7-9 öne geçtiler. ama fenerbahçe servis karşılamada sıkıntı yaşıyor. sinead jack servis kullanırken 5 sayılık seri yakaladık ve 12-9 öne geçtik. set genelinde de fener bloklarla biz servislerle etkili olduk. onlar 8 blok sayısı buldu, biz 5 ace yaptık. iki takım da 3 servis hatası yaptı. takımımızın etkili isimleri neslihan demir ve sinead jack oldu. onlarda da polina rahimova zor topları öldürdü ve eda erdem tam 5 blok yaptı. özellikle 22-20 öndeyken eda erdem etkili servisler kullandı ve fener öne geçti.
 • 4
  ikinci seti 27-29 kaybettik.

  şaka gibi gerçekten. çok fazla hata yapıyoruz. gamze alikaya çok yanlış tercihler yapıyor, son zamanlarda izlediğim en kötü pasör performansı. sürekli blok yiyoruz ya da topu dışarı atıyoruz. gizem karadayı kötü top çıkartıyor. rabadzhieva set sonuna kadar sahada yoktu. nesli ve sinead jack harici iyi değiliz. cansu çetin de kendi standartlarında iyi bir gün geçiriyor. rakip ise servis karşılayamıyor. özellikle damla çakıroğlu bildiğin maden. ama eda erdem gerçekten fark yaratıyor. bu kadar kötü servis karşılayan takımı yenemezsek çok yazık olur. nesli kazanmak için her şeyi yapıyor ama diğer oyuncuların da daha az hata ile oynaması lazım.

  bu arada seda aslanyürek set sonu oyuna girdi. madem oynayabilecek durumda, kosheleva sakatken neden oynamaz, anlamış değilim.
 • 5
  dobi bu takıma safi zarar, baştan beri gelmesini hiç istemedim seviye atlatacak oyuncu değil..

  seda oynayacak durumda değil neden oyuna aldı ataman hoca anlayabilmiş değilim, o girdikten sonra daha da koptuk..

  şu fenetbahçe koşe olmasa bile bizim ayarımızda değil mağlubiyet kabul edilemez, bahane üretmesinler..

  gamze'yi hep destekledik ama her geçen gün daha kötüye gidiyor, olmayacak artık üstelemenin gereği yok..

  ataman hoca 4'lü finallere çıktık diye kendini iyi hoca zannetmesin tamamen nesli farkı, koç olarak katkı veremiyor..

  24-0 önde olsak seti alacağımızın garantisi yok, ve 3 sezondur bu böyle devam ediyor..
 • 6
  üçüncü seti 17-25, maçı da 0-3 fenerbahçe kazandı ve seneye şampiyonlar ligi'nde oynamaya hak kazandı.

  rezalet bir sonuç bu. rakip bizden kötü takım. eda erdem harici iki maçta da fark yaratan oyuncu olmadı. berbat top karşılıyorlar ama biz gerçekten bir tur nasıl verilir, onun dersini verdik. sürekli blok yedik. bunlarda pasörümüzün de payı büyük.

  neslihan demir harici varlık gösteren oyuncumuz çıkmadı. sinead jack etkili başlıyor ama pasör ve hoca sağ olsun onu kullanmıyoruz, zaten eksiğiz bir de onu da kullanmıyoruz. rabadzhieva sezon boyunca hayal kırıklığı oldu zaten. gamze alikaya gerçekten bu seviyelerin oyuncusu değil. çok çok yanlış tercihler yapıyor. hristina ruseva zaten hiç kullandığımız bir oyuncu değil. aslı kalaç beğendiğim oyuncu ama o da top öldürme konusunda sıkıntı yaşıyor. bu maç gizem karadayı da berbat oynadı. durum böyle olunca kaybettik.

  ilk 2 set 4, 5 sayı öne geçip verdik setleri. zaten sezon boyu hep aynı şey oldu. nasıl olabiliyor hep aynı şey, onu ataman hoca'ya sormak lazım. set sonlarında ne oluyor bu takıma, aldık dediğimiz seti nasıl veriyoruz bunları iyice düşünmemiz ve artık buna bir önlem almamız gerekiyor.

  bu arada ligi 4. tamamladık ve daha önce 2 kez final oynadığımız cev kupasına gidiyoruz. neslihan demir voleybolu bırakmayı düşünüyordu. kosheleva da uzun süre sakat ve geleceği meçhul. seneye büyük bir değişim yaşanabilir. tabi önce şampiyonlar ligi'nde final 4 maçlarımız var ama bu oyun ile olmaz maalesef.