Türkiye Süper Lig 17. Hafta Karşılaşması
18:00 Ali Sami Yen Stadyumu
6 - 1
 • 1
  şampiyonluğa gidiyoruz. peşimizde fener var. fener'in hakem oyunlarını bildiğimiz için hep şüphe içerisindeyiz, ulan bir şey olurmu acaba diye. tribünde bir avuç adam. hava buz. hertaraf kar. derken maçın başlarında hakem aleyhimize bir penaltı çaldı. samsunlular kullandı penaltıyı hayrettin aldı içeri. 1-0 geriye düştük.

  derken arif düştü. penaltı. götz vurdu. dışarda.

  tam hakem maçı bitirmek için düdüğü ağzına götürmeye hazırlanırken hakan şükür'ü çekip düşürdüler. tugay kullandı temdit penaltısını ve gol. 1-1

  devre bitti. futbolcular donmaktan kurtulmak için uçarak gittiler soyunma odalarına.

  ikinci yarı başladı. santrayı yaptı bizimkiler ve ardından atak. hoop bir gol daha. al sana 2-1 galibiyet.

  samsunspor'un yaptığı gol santrası bizim kalede eridi ve karşı atak şekline dönüştü. ne oluyor filan derken bir penaltı daha. gene tugay, gene gol tabi ki. durum 3-1.

  bir gol santrası ile samsunspor'luların ayağından tekrar kalemize gelen top defansın ayağında eriyip tekrar karşı atak şekline dönüştü. suat'ım bi tanem bi kaydırma koydu ayağına gelen ortaya. hoop bir gol daha 4-1.

  ondan sonra maç samsunspor'lular için umudu kestikleri için bitse de gitsek havasına girdi.

  bir de burada yazarken kolaymış gibi geliyor ama yerde bir karış kar var ve hava buz gibi. topun santradan bizim kaleye gelip atak haline dönüşmesi en az 10 dakika sürüyor.

  ve o zaman sahadaki kar, "ittirme tahtası" ile itilerek temizlenmeye çalışılıyor. ne kadar temizlenebilirse artık.

  valla 4-1 den sonraki golü kimin attığını tam hatırlayamadım şimdi ama, son golü falco yazmıştı galiba. ben soğuktan 4. golde kopmuşum olaydan.

  edit: abel76'nın uyarısı ile;
  penaltı atılırken elektrikler kesildi. devre arasını elektriksiz geçirdik ama ilk yarı başlamadan tekrar geldi elektrikler. bunu hatırlattığı için çok teşekkür ediyorum aslan arkadaşımıza.
  bir de golleri verdi;
  tugay 2
  erdal 2
  suat 1
  götz 1
  (benim hatırlayamadığım golü erdal atmış)
  saygılar.
 • 5
  karlı maç dedin mi nedense benim aklıma ilk gelen maç. ertuğrul sağlam'ın penaltı golu ile 1-0 yenik duruma düştüğümüzü hatırlıyorum sonrasında sanırım ilk penaltımızı kaçırıp, maçtaki ikinci penaltımız ile durumu 1-1 e getirmiştik. o golü de tugay kerimoğlu atmıştı. diğer gollerimizi atan isimleri hatırlamıyorum ama içlerinde falco olabilir, hakan şükür olabilir, gütschow olabilir. bir de aklımın bir ucunda nedense geçici elektrik kesintisi gibi bir şey var ama sanırım başka maçla karıştırıyorum.

  https://www.youtube.com/watch?v=x6eOWzHNfU8

  özetini buraya koyayım da unutanlar hatırlasın, bilmeyenler öğrensin.
 • 6
  ramazan ayına denk gelen maçtır. maç öncesi ali samiyen zeminine kar temizlemek için indiğimiz(galatasaray'da görev alınmaz görev verilir mottosunu ilk tattığım andır:) az sayıdaki samsunspor taraftarının da bize yardımcı olduğu, sonrasında tribune çıktığımızda kapalı koridorda "üşüyoruz-donuyoruz-titriyoruz galatasaray" şeklinde bağırarak ısınma çalışmaları ile daha da donmamız, maçın başlaması, kapalı hariç numaralıda biraz kalabalığın olması, ama cefakar yeni açık köşenin(bacanın) sanki sınırı bekleyen asker gibi asla görev yerini terk etmemesi, 1-0 mağlup duruma düşmemiz, 45.dakikada elektriklerin gitmesi, daha öncesinde penaltıyı kaçırmamız, temdit penaltısı atmamız, gecenin karanlığında, karların altında o kadar az kişiden o kadar çok meşalenin çıkıp yanması, içimizin gelen beraberlik golü ile ısınması, ikinci yarı 6-1 i bulmamız, samsunlu ertuğrul'un dikkatleri çekmesi ile aklımda kalan maçtır. tıpkı bugün gibi karlıydı. çıkışta samiyen sokakta park ettiğimiz aracımızı yerinden çıkarmak için de bir devre uğraş verdiğimizi hatırlatmak isterim. ama yine de keşke dönebilseydim o güne:(

  bu sene sensin şampiyon...