• 7
  açıklanması için borsa kapanışının bilinçli olarak mı beklendiğini merak ettiğim kararlar. neticede kutunun içinden çıkacak olan şey, bir ceza olmasa da bir sınırlama. hisselerin bu sınırlamalardan bugünlük etkilenmemesi hesaplanmış olabilir mi acaba?

  post scriptum: @thebankmanager ve @pilgrim, bunun bir etkisinin olmayacağını söylediler. katkıları için teşekkür ederim.
 • 10
  ne olursa olsun, iyi yönetilen müesseseleri bozmayacak olan kararlar.

  başkanın sözlerinde önemli detaylar var. "gs store zarar ediyordu, şimdi kar ediyor" diyor. "önümüzdeki dönemde %20 karlılık hedefliyoruz" diyor. gerçek bir ceo konuşmasıdır bu. ben yıllardır böyle adamlarla çalışıyorum. böyle yönetilen kurumlara koymaz bu tip yaptırımlar. mühim olan çuvalın altındaki deliği kapatmaktı ve sayın cengiz'e bu konuda güveniyorum. konuşmadan önemli bir vurgu daha: "uefa kanadımızı kırmak istemiyor."
 • 11
  kademeli olarak maaş bütçesinin düşürülmesine yönelik sınırlama, takımımız için en olumlu sınırlama olacağını düşünüyorum.

  yıllardır belimizi büken; ödenen bonservislerden ziyade , takımda en fazla rotasyon oyuncusu olabilecek oyunculara ilk 11 oyuncusu maaşı verilmesidir. tolga’ nın , eren’ in 2 mio ve üzeri maaş alması gibi. böylece bu sınırlama, bu tarz oyunculara maaş önerirken daha dikkatli olmamızı zorunlu kılacak ve uzun vadede bütçemize olumlu katkılar sağlayacaktır.
 • 16
  --- alıntı ---

  galatasaray sk

  • the settlement agreement covers the sporting seasons 2018/19, 2019/20, 2020/21 and 2021/22.

  • galatasaray undertakes to reach full break-even compliance by monitoring period 2021/22 (i.e. reporting periods ending in 2019, 2020 and 2021).

  • galatasaray agrees to report a maximum break-even deficit as reported in its forecast for the financial year ending in 2018, €20m in financial year ending in 2019 and €10m for the financial year ending in 2020.

  • galatasaray agrees that, for the financial year ending in 2019 and for the financial year ending in 2020, the employee benefit expenses to revenue ratio, amortisation of player registrations and net bank debt level are restricted.

  • galatasaray agrees to pay a total amount up to €15m, which will be withheld from any revenues it earns from participating in uefa competitions commencing in season 2017/18. of this amount, €6m shall be paid in full, irrespective of any early exit from the settlement regime. payment of the remaining €9m is conditional and may be withheld in certain circumstances depending on the club's compliance with the operational and financial measures imposed in the settlement agreement.

  • galatasaray accepts that it will be subject to a limitation on the number of players that it may include on the a list for the purposes of participation in uefa competitions. specifically, for seasons 2018/19 to 2021/22, galatasaray may only register a maximum of 21 players on the a list, instead of the potential maximum of 25 as foreseen in the relevant competition regulations. such restriction will be lifted (for season 2019/20 to 22 players, for season 2020/21 to 23 players and for season 2021/22 to 25 players) if the club fulfils the operational and financial measures agreed with the cfcb investigatory chamber.

  • galatasaray accepts, for the duration of the settlement agreement, a calculated limitation on the number of new registrations it may include within its a list for the purposes of participation in uefa competitions. this calculation is based on the club's net transfer position in each respective registration period covered by the agreement. such restriction will be lifted for season 2021/22 if the club fulfils the operational and financial measures agreed with the cfcb investigatory chamber.

  --- alıntı ---

  http://www.uefa.com/...563057.html#/2563057

  hakkimizda hayirlisi olsun.

  6 m euro girdi ama men edilmenin yaninda devede kulak.

  9 m euro 4 yillik plana uymazsak veriliyor.

  bu sene 21 oyuncu bildirecegiz uefa'ya, rakamlari tutturursak her yil 1 oyuncu artacak.

  sattigin kadar al var.

  biz bütün kalemleri baz aldığımızda zarar etmemeye çalışacağız, ilk yıl -20, sonra -10, 0 ve +10 olacak.

  burada riva'dan gelecek olan parayı da kullanabileceğiniz icin elimiz guclendi.

  biz yine maaşları ve maliyetleri düşürmek zorundayız tabii ki ama en azından hareket alanımız dar degil. kalemler arası seçeneklerimiz var.

  bu karardan sonra kimse sükseli transfer beklemesin, yoksa başımıza gelecek olan belli.

  yapılması gereken doğru finansal yonetim. o konuda da ben mustafa cengiz ve yonetimine guveniyorum. ve yine m.cengiz, mete ikiz ve uefa sununumu yapan ekibe teşekkür ederim. bu iş d.ozbek"e kalsa belli ki 2-3 yıl ceza alacakmisiz.
 • 22
  1.anlaşma, 2018/19, 2019/20, 2020/21 ve 2021/22 sezonlarını kapsamaktadır.

  2.galatasaray, 2021/22 dönemini (2019, 2020 ve 2021 yıllarında sona eren raporlama dönemleri) izleyerek tam bir uyumsuzluğa ulaşmayı taahhüt eder.

  3.galatasaray, 2018'de sona eren mali yıla, 2019'da sona eren mali yılda 20 milyon avroya ve 2020'de biten mali yıl için 10 milyon avroya ulaşan tahmininde bildirildiği üzere azami kırılgan bir açığı bildirmeyi kabul etti.

  4.galatasaray, 2019'da sona eren mali yıla ve 2020'de biten mali yıla ilişkin olarak, çalışanların gelir giderlerine faydasını, oyuncu kayıtlarının amortismanının ve net banka borç seviyesinin kısıtlandığını kabul eder.

  5.galatasaray, 2017/18 sezonunda başlayan uefa yarışmalarına katılarak kazandığı herhangi bir gelirden mahrum bırakılacak 15 milyon € 'ya kadar toplam tutarı ödemeyi kabul etti. bu tutardan, yerleşim rejiminden erken çıkışa bakılmaksızın 6 milyon avro ödenecektir. kalan 9 milyon avro tutarının ödenmesi şartlıdır ve kulübün uzlaşma sözleşmesinde belirtilen operasyonel ve mali önlemlere uygunluğuna bağlı olarak belirli durumlarda tevkif edilebilir.

  6.galatasaray, uefa müsabakalarına katılmak için a listesinde yer alabileceği oyuncu sayısına sınırlama getireceğini kabul eder. özellikle, 2018/19 ile 2021/22 sezonları için, galatasaray, ilgili yarışma yönetmeliklerinde öngörülen en yüksek 25 potansiyelin yerine sadece a listesinde en fazla 21 oyuncu kaydedebilir. kulüp, cfcb araştırma odasında kararlaştırılan operasyonel ve mali önlemleri yerine getirmesi halinde (2019/20/20 arası 22 oyuncu, 2020/21 sezonluk 23 oyuncu ve 2021/22 sezon 25 oyuncu için) kaldırılacaktır.

  7.galatasaray, uzlaşma sözleşmesi süresince, uefa yarışmalarına katılım amacıyla a listesinde yer alabilecek yeni kayıtların sayısının hesaplanmış bir sınırlamasını kabul eder. bu hesaplama, sözleşmenin kapsadığı her bir kayıt döneminde kulübün net transfer pozisyonuna dayanmaktadır. kulüp, cfcb araştırma odasında kararlaştırılan operasyonel ve mali önlemleri yerine getirdiği takdirde, 2021/22 sezonunda bu kısıtlama kaldırılacaktır.

  şeklinde açıklanan cezadır.

  verilen 15 milyon euro cezanın 6 milyon eurosu peşin diğer tutarı sözleşmeye uyup uymadığımız konusu ile ilgili. uyarsak sıkıntı yok birde maaş ile ilgili bir sınırlama yok sadece yıl sonu kar zarar durumu önemli galiba.
 • 23
  maccabi 1 milyona fitleşmişken biz neden 15 milyon'a imza attık yauv?

  --- tinerci mod on ---
  galatasaray'ımın üzerine oyunlar oynuyor dış mihraklar!!1!1!
  --- tinerci mod off ---

  şu kadroya alınacak kişi sınırlaması da dünyanın en saçma yaptırımı. kadroya alınan 3 oyuncu sakatlansa adil yarışma şansını kaybedecek takım. mesele finansal eşitlik ve adalet ise maaş sınırlaması yap. kadro yapılanmasına kadar karışmak ne amq? eksik adamla mı çıkalım maça?

  başarıyı ve başarıdan kaynaklı maddi kazanımları engelleyerek uefa ne yapmaya çalışmaktadır? nereye varmak istemektedir.

  ama yine de en azından yağlı surat yoktu da men yemedik.
 • 24
  dursun özbek yönetimi devam ediyor olsaydı bu sene avrupa'ya gidemeyecektik bu o kadar belli ki.

  sırf bu yüzden bile mustafa cengiz ve ekibine teşekkür etmek gerekir. doğru bir planlama ile hareket edildiği takdirde fazla sıkıntı yaşayacağımızı sanmıyorum.

  ligde şampiyon olup sürekli olarak şampiyonlar ligi gelirlerinden faydalanmak çok ama çok önemli.
 • 25
  para cezası 15m euro dense de aslinda gele gele 6m euro ceza gelmiş ki geri kalan 9m euro kulübün anlaşmaya bağlı kalıp kalmaması durumuna gore yansitilacagi aciklanmis. raporda bu 6m euro'luk ceza disinda belirtilenler aslanda bizim kendi kendimize almamız gereken tedbir olan kadroyu gereksiz futbolcularla sisirmemekle alakali. bunun yanında kulübün zararını yillar geçtikçe düşürmesi öngörülmüş.

  ben acikcasi 6m euro'yu da ceza olarak görmüyorum. nihayetinde bizi men etse kaybimiz cok daha büyük olacakken bu kazançtan birazcık kırpmislar sadece.

  ayrıca sattigin kadar al falan gibi birşey de gözükmüyor ama biz yine de kar zarar endeksine dikkat ederek transferlerimizi yaparsak gelecek seneler rahat ederiz.