• 5
  yamulmuyorsam 26 maç arka arkaya kazandığımız beşiktaş'a karşı üst üste kaybettiğimiz 4. maç. bir önceki sezon alınan mağlubiyet biraz yoğun programa biraz da takımın pestilinin çıkmışlığına bağlanabilirdi. geçen sezon 2 maç da son topta 1 sayı farkla kaybedildi. deplasmanda son topu sokamadık, ahmet cömert'te ise salise farkıyla geç kaldık. ancak 91-77'lik bu mağlubiyet herhangi bir mazarete sığınılmayacak kadar net şekilde takkenin düşüp kelin göründüğü karşılaşma oldu...

  izleyemediğim bir maçı yorumlamak abes olur. ancak bazı şeylerden bahsetmek mümkün. bu takım henüz beş gündür beraberce ve tam kadro çalışabildi. her ne kadar son 2 sezondur yardımcı olarak görev yapsalar da yeni bir teknik ekibin yönetiminde. galatasaray gelişim'den birbirini tanıyan ve staff'ın da epey zamandır tanıdığı bir oyuncu grubu var ki hala arada gidip oynayıp geliyorlar. bu sezon takıma yeni katılmış bir oyuncu grubu var. bir kaptandan ötesi durumdaki ışıl var. bir de herkesin umut bağladığı, daha bir önceki sezon da kadroda yer alan moriah var.

  karşımızda ise neredeyse 20 yıldır aynı koçun çalıştırdığı, geçen sezon fena işler yapmayan kadrosundan sadece iki kayıp verip yerine bahar çağlar ve viktoria mircheva gibi bizim neredeyse rüylarımızı süsleyecek oyuncuları eklemiş bir beşiktaş vardı. hal böyleyken arada seviye farkı olmasa bile bu koşullarda mağlubiyet süpriz olmazdı.

  kaldı ki bu sezon kadro kalibremiz ve içinde bulunduğumuz şartlar ortada. kağıt üzerinde doğrudan rakiplerimiz izmit belediyesi ve bodrumspor gibi ligin yeni ekipleri, bizden beter boşvermiş durumdaki istanbul üniversitesi, kadrosu en fazla ligde kalabilecek kadar olan kayseri ve canik falan.

  yıllar yılı içerde dışarda koyup geçtiğimiz beşiktaş aynı beşiktaş'tı. 26 maçlık periyod boyunca normal sezonda 4-6 arasında gidip geldi. biz o süreçte avrupa'nın zirvesine kadar çıkıp şimdi bulunduğumuz yere kadar inmeyi başardık. dün sezonun rahat zamanında en fazla 20 dakika maça tutunabildik. son 4-5 dakikada rakip rotasyona dönmese yüzlük olacaktık.

  bu sezon biraz daha zorlu geçecek...