• 1
  her sezon gelenek haline gelen iç sahadaki karlı maç oynama serisinin o sezonki ayağı olan turkcell super lig 2005 2006 sezonu 21. hafta karşılaşması. maçın oynanacağı hafta içerisinde florya'da futbolcular alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle antrenmanları boykot etmiş, "şu galatasaray tökezlese de rahatlasak" diye bekleşen bünyelerin iştahını epey kabartmıştı. gel gelelim sahada olaylar beklenenden farklı cereyan etmiş, galatasaray oynadığı futbol ve attığı 6 golle taraftarını sevindirirken birçok çevreleri yine üzüyordu. ümit karan'ın üç golüne marek heinz, hakan şükür ve necati ateş eşlik etmiş; galatasaray fenerbahçe'nin ensesindeki takibini sürdürmüştü.
 • 2
  ayhan akman' ın 25 nci dakikada çektiği şuta ümit karan' ın ayak koyup topun yönünü değiştirmesine karşın oluşan golün ayhan' a yazıldığı maç. marek heinz 77 nci dakikada oyuna girip 78 nci dakikada aydın yılmaz' ın asistiyle golü atmış ve bu pozisyonda topu 30 metre sol ayağıyla sürüp şutu sağ ayağıyla çekmişti. halen bu hareketine hayranımdır. bu maçta hakan şükür' de oyuna girdiği dakika olan 72 nci dakikada oluşan atakta golü bulmuştur.
 • 4
  bu maçın ilk yarısını, bizimkiler ile dışarı gittiğimiz bir yemekten dönerken arabanın radyosu aracılığı ile takip etmiştim. 22. dakikada ümit karan'ın ve 24. dakikada ise ayhan akman'ın atmış olduğu goller ile ilk yarı 2-0 galatasaray üstünlüğü ile tamamlanmıştı. eve geldiğimde ise maçın devre arasında rahatlamak amacıyla bir duş yapıp ikinci yarıyı öyle seyretmiştim. sıcak duşun üzerine attığımız 4 gol**** ve 6 gollü galibiyet bana çok tatlı gelmişti.

  ne hikmettir ki bundan bir önceki sezonda da gaziantepspor'u ali sami yen stadyumu'ndaki lig maçında 5-1 gibi farklı bir skor ile mağlup etmiştik.
  (bkz: 4 şubat 2005 galatasaray gaziantepspor maçı)

  dipnot: aynı zamanda o sezon turkcell süper lig'de oynanan tüm maçlarda alınan en farklı galibiyet bu maçtadır.
 • 5
  fakir fukara edebiyatı yapan(!) galatasaray'ın futbolcularının paralarını alamadıkları gerekçesiyle antrenmanı boykot ettiği haftanın gurur veren maçı. hiç unutmam lise 2 zamanlarıydı. kantinden açma alan arkadaşım* "lan biz burda güzel güzel simidimizi açmamızı yiyoz sizim futbolcular aç amk" diye dalga geçmişti. düşünün nasıl gerzek adamlar bile dalga geçer hale gelmişti. ergen halimle ben de ne sinirlenir içimde ne fırtınalar koparırdım.

  işte böyle zor günlerde aslanların dosta düşmana çok güzel mesaj verdiği bir maç bu maç. marek heinz bile gol attı lan daha ne olsun. hatta sanırsam gol sağ ayakla değil sol ayak dışıyla atılmıştı.

  maçın tüm golleri için;

  ümit karan dk.22

  ayhan akman dk.24

  ümit karan dk.68

  kral dk.73

  marek heinz dk.78

  necati ateş dk.88
 • 7
  neredeyse gözün gözü görmediği bir kar yağışı altında oynanmasına rağmen beyaz forma ile sahaya çıktığımız maç. medya tarafından el üstünde tutulan, sezon sonu "duble" yapacağına kesin gözüyle bakılan(!), bir gece önce samsun'da uydurma bir penaltıyla eksiltiği samsunspor'a beş gol atan fenerbahçe'ye ve kalemşörlerine altı tane okkalı şamardan ibarettir aslında. o sezon yerine göre futbolcu, yerine göre yönetici, hatta yerine göre taraftar olan o yürekli insanlar çıkıp yine formanın hakkını vermiş; o yoğun tipiye rağmen taraftarın gönlüne güneş açtırmıştır.

  (bkz: aslanlar çekler ödenir hakkınız ödenmez)