• 1
  saat 19'da başlayacak ve ntv'den canlı olarak yayınlanacak hazırlık karşılaşması.

  türkiye a milli basketbol takımımız 2019 fiba basketbol dünya kupası hazırlıkları kapsamında iki karşılaşmaya çıktı şu ana kadar. önce fransa'yı fransa'da mağlup etti, hemen akabinde de tunus'u yendi. özellikle fransa galibiyeti özgüven açısından önemliydi zira güçlü bir basketbol ekolünü o ülkede devirmek ciddi bir artı. fransa'nın bu mücadelede nando de colo hariç full kadro oynadığını ekleyeyim. bizdeyse ersan ilyasova, scottie wilbekin, semih erden ve tolga geçim yoktu ki özellikle ilk üçü ana rotasyonun parçaları.

  cedi osman, furkan korkmaz ve yeni transferimiz yiğit arslan güzel başladı. sertaç şanlı bilhassa savunmada güven veriyor, adam euroleague çeyrek finalleriyle birlikte enteresan bir form tuttu, nazar değmesin.

  bayramın ikinci günü tv'de maç arayanlar için güzel bir alternatif.

  maç sonu: 94-59 kazandık.
 • 2
  heyecanla beklediğim milli karşılaşma. şu dönemlerdeki basketbol maçlarını yemekten yarım saat sonra yenen dondurmaya benzetiyorum. yemeğin verdiği enerjiyle vücut ısısı artmışken (ben buna futbolsuzluğun bünyedeki tesiri olarak adlandırıyorum) kakaolu çilekli muzlu dondurna harika gidiyor. umarım kazanırız.