seçim sonucu
 • 7
  acilen düzgün bir 3.adayın katılması gereken seçim. ne eşref hamamcıoğlu ne de metin öztürk bu kulübün başkanı olacak çapta değiller, abdürrahim albayrak bile bu ikisinden daha iyi başkanlık yapar. düzgün bir isim, düzgün bir listeyle aday olmalı ve kulübümüzü zor günlerden çıkarmalı. son on yılda bunu yapan iki isim vardı: mustafa cengiz ve ünal aysal. 2010'lu yılları bu ikim sayesinde atlattık, 2020'li yılları da bir başka isim gelip kurtarmalı. yoksa sonumuz hiç iyi değil.
 • 8
  genel kurul üyelerinin en azından takıma sahip çıkarak 4 haziran'da yeterli çoğunlukla gerçekleştirmesi gereken seçimin olası tarihi.

  bu seçime 2 adayla girip belirsizlik yaşamak kulübe büyük zarar verir. adaylar anlaşıp tek adaylı bir seçime dönüştürmeli ki şimdiden seçilecek yönetim çalışmaya başlasın, hoca ve transfer belirlesin.
 • 9
  sayın burak elmas'ın seçime katılıp katılmama sorusuna net cevap verememesinin nedeni hala karar vermemiş olması. kulislerde konuşulanlara göre ali dürüst, adnan öztürk gibi camiada ağırlığı olan isimlere listesine girmeleri yönünde teklifte bulunmuş, belki bir kaç tane daha isim vardır. muhtemelen bu isimleri ikna ettiği durumda seçime girmeyi düşünüyor. umarım böyle bir hataya düşmez, listesine ali sami yen'i alsa 500 oy alamayacak durumda şu an, tekrardan seçilme ihtimali yok.
 • 11
  burak elmas isimli galatasaray tarihinin en berbat, başarısız, beceriksiz ve aciz başkanı istifa etmediği sürece olacağına emin olamadığım seçim.

  sen istifa et 2. başkan süreci yönetir. sen de bu kadar baskıdan, eleştiriden kurtulursun. istemiyoruz işte yahu bu kadar basit. istifa et de herkes işine baksın.

  muhtemelen yeni bir oyun dönüyor. yoksa çoktan istifa etmişti. hatta yeni başkan seçilmişti.

  yok derdi aday olmaksa o tren çoktan kaçtı. ancak kendini rezil eder.

  yeni başkan ne ara seçilecek de transferler olacak da hoca gelecek de. resmen antigalatasarayli gibi hareket ediyor. ihraç edilse zerre üzülmem. yazıklar olsun.
 • 14
  ertelenmesine sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim? genel kurul üyeleri daha güçlü bir aday arayışı içinde sanırım. bence haksız değiller. ne eşref bey ve yönetimi ne de metin bey ve yönetimi, güçlü değil. taraftarın içine sinen adaylar değiller. daha güçlü aday ve yönetim kurulu bizim için daha iyi olur.
  diğer yandan seçimin ertelenmesi, plansız girilecek yeni bir sezon demek. yeni sezonu çöpe attık diyebiliriz. ortalık karman çorman oldu. ne diyeceğimizi, düşüneceğimizi şaşırdık.
  hakkımızda hayırlısı olsun.
 • 15
  galatasaray’ın iyiliğini düşünen her başkan adayı, 12 haziran günü mazbatayı alır almaz çok büyük bir hızla planlarını ve projelerini başlatmak zorunda. buna göre plan yapmalılar ve hazırlıklı olmalılar. bir genel kurul üyesi vatandaş* yüzünden artık ciddi anlamda bizim kaybedecek bir dakikamız bile kalmamış durumda. kaos yeter artık, bugünden tezi yok, bugün üyelerimizden birisinin toplantıda bahsettiği gibi, güçlü listeler hazırlanmalı. hatta arttırıyorum, bu güçlü listeler bir araya gelmeli ve gerekirse adaylar kişilik ve kimliklerini armamızın ardına gizleyip ortak hareket ederek bu zaman kaybını en aza indirmeli. 12 haziran ve sonrası için yapılacak ilk icraatlar konusunda istişareler yapıp ortak kurullar kurmalı. yeni sezon öncesi yapılması gereken acil işler planlanırsa, bu atıl geçecek zamandan göreceğimiz hasarı en aza indirebiliriz. zararın neresinden dönsek kardır zihniyetiyle süper lig 2022-2023 sezonunun inşasına başlamalılar. bu dönemde böylesi bir olgunlukla, kendi şahsiyetlerini kenara bırakıp tek vücut olarak çalışmaya başlayacak başkan adaylarının camia ve taraftar nezdinde kaybedeni olmaz.

  çok mu şey istiyorum? hepimiz galatasaraylı değil miyiz?
 • 16
  yeni sezon futbol planlamasını sekteye uğratma ihtimali olmayan genel kuruldur. yeter ki 11 haziran 2022’de seçim olsun. futbolcuların mukaveleleri genellikle 1 temmuz tarihlerinde biter zaten. haziran ayı tüm kulüpler için hemen hemen sessiz geçer. 1 temmuzdan sonra hareketlilik artar. önce büyük takımlar hamlelerini yapar ve 15 temmuzdan sonra diğer takımlara yavaş yavaş büyük hareket alanları açılır. en sıcak ay her zaman ağustos olur. bu iş böyledir. tüm dünyada böyledir genel olarak. ilk kez yaşamıyoruz transfer sezonunu.
 • 17
  aklı başında kulüplerin haziranda kadroları üç aşağı beş yukarı şekillenmiş olur, biz haziranda yönetim seçeceğiz.

  bu zihniyete söylenecek tek bir kelime bile yok. ne haliniz varsa görün.

  artık kulüp mü satılır nolur bilmiyorum ama bu çağ dışı kafalardan bir an önce kurtulmamız gerekiyor. yoksa galatasaray'ın geleceği, geçmişimizde olduğu gibi iki ileri bir geri ritminde devam edecek.
 • 18
  önümüzdeki futbol sezonunun da çöpe gideceğinin kanıtı olan tarih. bizim aylar öncesinden gelecek yılın planlamasını yapmamız gerekiyorken iyice vakit kaybedip duruyoruz.

  ligler 4 ağustos tarihinde başlayacak. biz ne ara teknik direktör bulacağız, ne ara planlamalar yapılacak, kim gidecek/kim kalacak, kulüpte zaten kuruş para yok, o bulduğumuz hocanın istediği transferleri falan ne zaman, ne kadar sürede yapacağız belli değil.

  yazık. inşallah küme düşmeyi kaldırırlar veya biz torrent ile yola devam ederiz, benim de bu ligi seyretmem için bir neden kalmaz. kafam rahatlar yahu. çok yoruyorsun çünkü galatasaray.
 • 20
  sınavlar sebebiyle gerçekleşmeme ihtimali olduğu dillendirilen genel kurul. liselere giriş sınavı 5 haziran, üniversitelere giriş sınavları ise 18-19 haziran tarihinde yapılacak. 11 haziran tarihinin bulunduğu hafta sonunda herhangi bir merkezi sınav görünmüyor. şimdi durum böyle olduğu zaman kritik bir soru çıkıyor ortaya:
  soru: seçimin ilk ayağı yapılmayacak olsa da 4 haziranda gerçekleştirilecek. milli eğitim bakanlığı çoğunluk olup olmayacağını dikkate almadan 4 hazirandaki genel kurulun iptali için başvuru yapar mı? yaptığı taktirde ve başvuru kabul edilirse 4 haziran genel kurulu iptal edileceği için ikinci oturum olan 11 haziran genel kurulu da iptal olmuş olur mu?

  cevabı bilen yazarlarımız aydınlatırsa bizi memnun olurum.
 • 21
  zaman kaybetmemenin tek yolu, tek aday ve güçlü yönetimle seçime gidilmesidir. seçimin ertelenmesi nitelikli bir başkan ve yönetim kurulu oluşturma adına doğru bir gelişme olmuştur.

  kimse kimseyi kandırmasın, dün seçim olsaydı kim başkan olursa olsun galatasaray'ın önündeki 2-3 yılı yine karanlık olacaktı. başka aday çıkmazsa bu ihtimal hala geçerli.

  onun için camia toplanmalı, eşref hamamcıoğlu ve metin öztürk adaylıktan çekilmeli. ve tüm camianın ortak akıl ile belirleyeceği aday etrafında güçlü bir yönetim kurulu oluşturulmalı. bunun için aceleci olmalıyız. en geç 1 hafta 10 gün için bu birlik sağlanmalı ve burak elmas yönetimine seçime kadar ki süreçte alınacak kararlar ile ilgili yardımcı olunmalı. burak elmas yönetimini seçime kadar alacağı tüm kararlarda yeni yönetimin de onay ve bilgisi olmalı kısaca. özellikle transfer döneminde geri kalmamamız lazım. bonservisi elinde bir sürü futbolcu var. fırsatlar kaçmamalı.
 • 22
  çıkabilecek üçüncü bir isimle belki de bizi eşref hamamcıoğlu ve metin öztürk gibi iki başarısız adaydan birini seçmekten kurtarmış yeni seçim.

  galatasaray'ın bu seçimlerde ünal aysal'dan başka çıkış yolu yoktur. zerre kadar galatasaraylı ise inadı bırakması ve aday olup en az 1 yıl başkanlık yapması lazım.

  bulunmaz hint kumaşı mı bu adam diyebilirsiniz. evet krizlerde sadece olağanüstü vizyonlar sergileyebilen insanlar kurtarıcılık yapabilir ki türk futbolunda bunu başaran tek başkan ünal aysal olmuştur. belçika'da kendini yetiştirmiş, avrupalı kafası olan, inkılapçı bir isim.

  türk futbolunu ele geçiren ve holiganizmi körükleyen aziz yıldırım'ı futboldan silen kişidir ünal aysal. küme düşme potasına yakın yerlerde seyreden ve uzun yıllar şampiyon olamama serisine başlamak üzere olan galatasaray'ı alıp 4 sene üst üste şampiyonlar ligine gitmesini sağlayan kişidir ünal aysal. kurduğu takımın çeyrek final oynaması da bonusu.

  galatasaray seneye de şampiyon olamazsa 2014'te fenerbahçe'nin kronik yanlışlarla içine düştüğü ve 9 yıldır şampiyon olamama serisinin bir benzerini yaşamaya başlayacak ve 2010'lu yıllarda rakipleriyle açtığı farkın kapanmasına ve o binbir emeğin boşa gitmesine yol açacak.

  ünal aysal inadı bırakıp 2023 mayısına kadar galatasaray'ı iyileştirecek bir formülle görev yapmalı, takımı revize edip şampiyon yapmalı ve yaşlılığından dolayı görev almak istemiyorsa da 2023'te hepimizin içini rahatlatacak bir başkana koltuğu devretmelidir.

  eğer gelecek sene şampiyon olursak o zaman gelecek başkanın hata yapma lüksü olabilir. ama şu anda bizim hala türkiye'nin en büyük takımı hüviyetimizi korumak istiyorsak hata yapma lüksümüz yok. yoksa fenerbahçe'li yıllara maruz kalırız oturduğumuz yerde.
 • 23
  resmen açıklanmıştır.

  --- alıntı ---

  2 mayıs 2022 (bugün) yapılan yönetim kurulu toplantımızda alınan karar neticesinde, kulübümüzün “olağanüstü seçim genel kurul toplantısı” 4 haziran 2022 cumartesi günü saat 10.00’da galatasaray lisesi tevfik fikret salonu’nda, yeterli çoğunluk olmadığı takdirde ikinci toplantı 11 haziran 2022 günü aynı yer ve saatte yapılacaktır.

  üyelerimize duyurulur.

  saygılarımızla,

  galatasaray spor kulübü derneği yönetim kurulu

  https://www.galatasaray.org/...ntisi-na-cagri/50959

  --- alıntı ---
 • 25
  galatasaray minimum 1 yılını daha sportif başarıdan uzak geçirmesine neden olacak olan genel kurul. canımızdan çok seviyoruz ancak yanlışa yanlış denmeli. bu işin peşinden koşulmalı, galatasaray bu şekilde sahipsiz kalmamalı. yeni gelecek yönetimin panik transferi yapmaya bile zamanı kalmayacak. hoca yok, başkan yok, galatasaray futbol takımı eksik ötesi eksik durunda. elbette ki 10 tane oyuncu alamayız ancak orta saha konusunu haziran ayında bitirmesi gereken bir camiayız ve ay ortasına kadar belirsizlikle ilerleyeceğiz. bu sürece bizi iten burak elmas yönetimi hiç bir şekilde ibra edilmemeli, ihraçları sağlanmalı ki herkese örnek olsunlar. galatasaray elbette ki ayağa kalkar ancak şu süreci bize yaşatanlar da bir zahmet cezalandırılsınlar. futbol takımı 2021-22 sezonu boyunca yarışmacı olamadı. yani en çok takviyeye ihtiyacı olan takımız. düzeltilmemiz gerekiyor ancak mevcut düzen bizi pasif olmaya itiyor.
App Store'dan indirin Google Play'den alın