• 1
  oynandığından az önce twitter vesilesiyle haberim olan dostluk maçı. 2-0 kaybetmişiz.

  http://gss.gs/l3W.jpg

  hull city türkiye blog sayfasındaki maç ile alakalı bölüm:
  http://hullcityturkey.blogspot.com/...950-dostluk-mac.html

  ayrıca maç ile alakalı olarak macanilari.com sitesinden dönemin milliyet gazetesindeki yazıları buraya bırakıyorum.

  --- alıntı ---

  13 haziran 1950 tarihli milliyetten;

  galatasaray ingiltereye gidiyor

  galatasaray takımı, ağustos ayının başında, şehrimize dört maç yapan sunderland takımının dâvetlisi olarak ingiltereye gidecektir. orada, 2-3 maç yapacak olan galatasaraylıların, bu karşılaşmalarından biri sunderland ile, ikincisi hull city ile, üçüncüsü charlton athletic ile, muhtemel olarak dördüncüsü de, queens park rangers ile olacaktır.

  ----------------------------------------------------

  13 ağustos 1950 tarihli milliyetten;

  galatasaray'ın ingiltere seyahati

  bu seyahate yirmi kişilik bir kafile ile gidecek olan galatasaraylılar, ingilterede; sunderland, hull city, ve rangers ile karşılaşacaklardır.

  ----------------------------------------------------

  27 ağustos 1950 tarihli milliyetten;

  g.s. ın ingiltere seyahati

  sarı-kırmızılıları antrenör mc. cormik çalıştırıyor — pendikteki kamptan sonra kafile 8 eylülde hareket edecek — galatasaraylılar 16 futbolcu ile gidecekler.

  ----------------------------------------------------

  6 eylül 1950 tarihli milliyetten;

  galatasaraylılar kampta

  takım kaptanı gündüz kılıç bu seyahatten maksadımız galibiyet iddiasından evvel bir şeyler öğrenebilmek ve ingiliz futbolundan istifade etmek içindir fakat bazı gazetelerin yazdıkları gibi açık farklı mağlubiyetleri uğrayacağımızı da zannetmiyoruz diyor.

  eylül ayının sekizinde, hususi bir ingiliz uçağiyle ingiltereye hareket edecek olan galatasaray takımı, 1,5 aylık hazırlık programının son on beş gününü, pendikteki kampta, ingiliz antrenörü mc. cormiek'in nezareti altında tamamlamaktadır. hareket tarihine çok kısa bir zaman kaldığı şu günlerde, takım oyuncularının son durumlarını öğrenebilmek ve maçların neticeleri üzerinde ne düşündüklerini anlıyabilmek maksadiyle, pendikteki kampa gittiğimiz zaman, vakit öğle üzeriydi.

  ----------------------------------------------------

  8 eylül 1950 tarihli milliyetten;

  galatasaraylılar yarın hareket ediyorlar

  sunderland kulübünün davetlisi olarak ingiltereye gidecek olan galatasaraylılar, bu sabah saat 8 de hususi bir ingiliz uçağıyle londraya hareket edeceklerdi. fakat ingiltereden gelecek olan hususi uçağın gecikerek, ancak bugün öğleden sonra 15,30 da gelebilmesi; hareket tarihini mecburi olarak geri bıraktırmıştır. bu hâle göre, ya bu akşam saat 19 da, yahut ta yarın sabah saat 7 de hareket edilecektir.

  ingiltere büyük elçisi sir noel charles, ingiltereyi ziyaret edecek olan galatasaray kulübünün oyuncularını elçilik binasında kabul etmiştir. yukarıdaki resimde galatasaraylıları elçi ile beraber görüyoruz.

  sporcularımız dün sabah valiyi de ziyaret ederek veda etmişlerdir.

  ----------------------------------------------------

  12 eylül 1950 tarihli milliyetten;

  galatasaraylılar ingilterede yaptıkları maçı kaybettiler

  hulan (ingiltere), 11 (a.p.) - ingiliz klüplerinin daveti üzerine ingilterede turneye gelen galatasaray takımı bugün öğleden sonra hull city klübü ile karşılaşmıştır. galatasaray takımı maçı 2-0 kaybetmekle beraber beğenilen bir oyun çıkarmıştır.

  türkler seri ve temiz bir futbol oynamışlar fakat giriştikleri müteaddit hamlelerden netice çıkaramamışlardır. takımın santrforu reha eken bilhassa beğenilmiş, usta bir lider olduğunu göstermiş fakat şanssızlık eseri olarak kalenin tam üstünden, direği sıyırarak geçen kafa ile attığı bir topu ağlara takamamıştır. maç 10000 seyirci toplamıştır.

  muhakkak gibi görünen birçok golü şimşek gibi müdahalelerle kurtaran galatasaray kalecisi çok alkışlanmıştır. birinci haftaym 1-0 bitmiştir. hull city'nin gollerini inwood'la ackerman atmışlardır.

  --- alıntı ---