EuroCup 9. Hafta Karşılaşması
21:00 Morača Sport Merkezi
Yayın: S Sports 2
94 - 78
 • 1
  eurocup d grubu 9. hafta karşılaşması. 21:00'de başlayacak maçı s sport 2 yayınlayacak.
  geride kalan maçlarda 5 galibiyet 3 mağlubiyetle 2. sırada bulunurken rakibimiz 2 galibiyet 6 mağlubiyetle grubun son sırasında.
  geçen hafta malaga'yı süper bir geri dönüşle yendikten ve gruptan çıkmayı garantiledikten sonra grup liderliği için oynuyoruz. rakibimiz ise gruptan çıkmak için bizi yenmek zorunda.
  zor görünmekle beraber takımımızın geçen haftalardaki yoğun fikstürün geçmesinden dolayı maçı kazanıp son haftayı bekleyeceğini düşünüyorum.

  (bkz: son topa kadar )
  (bkz: yenilmez armada )
 • 2
  buducnost aslında bu gruptaki en zorlu 2 rakibimizden biriydi. sezona kötü başladılar ve grupta sonuncu sıradalar. ama son haftalarda toparlandılar ve son 7 maçlarını kazandılar. eurocup'ta kaybettikleri maçlar da hep ucu ucuna kaybedilmiş maçlar.

  greg whittington sakatlığı sebebiyle kadroya dahil edilmedi. gruptan çıkmayı garantilediğimiz için oyuncularımızın üzerinde ciddi bir baskı olmayacak. zor bir maç. kazanıp grubu üst sıralarda bitirmek istiyoruz. sakatlık olmadan iyi bir oyun ortaya koymamızı temenni ediyorum. takımıza başarılar.
 • 4
  son periyota 74-63 geride giriyoruz.

  8-0'lık seri ile başladık 3. çeyreğe. fakat biz de 10-2'lik bir seri yedik. periyot sonunu aaron harrison fena oynamadı ve farkı bir nebze de olsa indirdik.

  savunmada çok kötüyüz. yapamıyoruz. adamlar pota altından çok kolay bitiriyor. ellerini kollarını sallayarak içeri giriyorlar. marko arapovic iyi savunuyor ama onu da uzun süre oyunda tutamıyoruz. savunmada acil toparlanmamız lazım.
 • 5
  94-78 kaybettik. maçın başından sonuna kadar kötü oynadık.

  iki sezondur takım hücumda düzensiz oynuyor. savunmada da kötü olduğumuz her gün bu takım kaybeder. zaten bizim takımın en büyük sıkıntısı oyuncuların istikrarlı oynayamaması. bir gün çok iyi iken diğer gün çok kötü olabiliyorlar. bir gün tam konsantre maça çıkarlarken diğer gün maç bitse de gitsek modunda takılıyorlar.

  yapacak bir şey yok. önümüzdeki maçlara bakacağız ama bu takım oyun kurucusuz hiçbir yere varamaz. umarım yaparlar transfer.