• 2
  maçı 108-97'lik skorla 76ers kazandı. iki takım da 9'ar oyuncu ile oynadı.

  76ers tarafında skor dağılımı çok iyiydi. 6 oyuncu çift hanelere çıktı. ben simmons cedi'nin savunmasında iyi oyun çıkardı ve takımı iyi yönetti. şutlarda da başarılı bir gün geçirdiler. ersan savunmada gayet iyiydi ama hücumda çok topla buluşamadı. embiid potansiyeline göre etkisizdi ama çok iyi mücadele etti. covington savunmada çok gayretliydi. jj ise zor anlarda zor şutları sokarak iyi katkı verdi. tek kötü oynayan mcconnell'di. belinelli takıma uyum sağlamış gözüküyor. 76ers için her şey olumlu. sene başında jj bu takıma abilik yapmak için alınmıştı ama genç yıldızların yanına şimdi 2 tecrübeli ismi de eklediler ve ersan ile belinelli play-off aşamasında çok katkıda bulunacak.

  cavs ise yine lebron ile direnmeye çalıştı. savunmayı yine bir şekilde kurtarıyor yeni takım ama ilk 2 maç harici hücumda rezil oynuyorlar. boş atışlar kaçıyor, hızlı hücumlar kaçıyor. gerçekten sinir bozucu bir şut ritimleri var. clarkson harici verimli oynayan yok ki o da bu maç iyi değildi. hill çok istekli ama atamıyor. tristan sadece ribaund topluyor ama pota altında voleybol oynuyor, o topu sokmayı bir türlü başaramıyorlar. nance ise oynadığı süreye göre en iyi katkı veren oyuncu. korver ve green takaslar öncesinde çok etkililerdi ama takaslar onları kötü etkiledi. boş atışları sürekli kaçırıyorlar. saçma sapan top kayıpları yapıyorlar. cedi de savunmada simmons karşısında çaresiz kaldı. love sağlıklı bir şekilde dönmezse play-off aşamasında sıkıntı yaşayabilir takım.

  maçın son periyotunda, lebron kenardayken fark açılmaya başladı. skor bir ara 13'e çıktı. lebron biraz ağırlığını koymaya başladı ve savunmada da ön plana çıktı. maç boyu kaçıran cavs takımı birkaç şut sokunca fark indi. lebron ile sayı bulurken cavs, savunmada saric ve simmons'dan sayılar yedi. son dakikalara başa baş gelindi. ama bir tarafta her oyuncusu sayı atan 76ers, diğer tarafta boş üçlükler kaçıran cavs olunca maçı 76ers kazandı. özellikle hood hayal kırıklığı oldu.

  lebron james 30 sayı, 9 ribaund, 7 asist
  larry nance jr 13 sayı, 7 ribaund, 3 blok, 1 top çalma
  rodney hood 11 sayı, 5 ribaund, 5 asist
  jordan clarkson 10 sayı, 3 ribaund, 4 asist
  cedi osman 15.16 dakikada 6 sayı, 1 ribaund, 1 asist ile oynadı.

  ben simmons 18 sayı, 9 ribaund, 8 asist
  jj redick 22 sayı, 2 ribaund, 2 asist
  joel embiid 17 sayı, 14 ribaund, 6 asist
  'dario saric' 16 sayı, 9 ribaund
  ersan ilyasova 18.11 dakikada 6 sayı, 2 ribaund, 2 asist ile oynadı.