resim
Yusuf Sarı
Takım:Adana Demirspor
Mevki:Sağ Kanat
Yaş:25
Boy:1.68
Uyruk:Türkiye
 • 220
  pek beğenmediğim oyuncu. burada tefe konulan yunus, adana demirspor'da yusuf'un yaptığınin kat ve kat fazlasını yapıyordu. ki kendisinin de trabzon'la büyük takım tecrübesi oldu, sonuç kendisini anadolu takımında buldu. 11 kişi savunma yapan rakibe karşı oynayabilmek bambaşka iş. bu yıl beğenilmeyen zaha ve kerem'i anadolu takımına koy en az 20 gol 10 asist yaparlar. bir de hali hazırda zaha, tete, kerem, yunus, ziyech, barış, zaniolo ile toplam 7 kanat oyuncumuz var. elbet gidecekler var ama yine çok, ki bence tete hariç hiçbirinden daha iyi değil.
 • 221
  adana demirspor kariyerinde(son 2 sezon) ligde 55 maça çıktı, 3367 dakika forma giydi ve bu süre zarfında 8 gol atıp, 14 de asist yaptı.

  yunus akgün'ün adana demirspor kariyerine baktığımızda ise 34 maça çıktığını, 2600 dakika forma giydiğini ve bu süre zarfında da 8 gol atıp, 11 asist yapmış olduğunu görürüz.

  karşılaştırmaya bakınca, yunus'un tek sezonluk istatistiği, yusuf'un 2 sezonluk istatistiğiyle aynı. ayrıca yusuf özelinde gidersek, oynama istikrarının olmadığını görürüz. misal 2 sezonda 36+38=74 maça çıkılmış. deprem felaketinden sonra hükmen maçları çıkarıp dakikaya vurursak 6300 dakika falan yapıyor. yani yusuf 6300 dakikanın sadece 3300 dakikasında forma giymiş. sadece bu sezon* sakatlıklardan dolayı 3.5 ay oynayamamış. 2019-2020 sezonunda da 7.5 ay sakat kalmış. yani adam son 4 yılın 1 yılını sakat geçirmiş.

  şimdi baktığımızda, adamın istatistikleri o kadar iyi değil, üstüne sakatlık riski var ve oynama istikrarı pek yok. hal böyleyken niye alalım ki? ya da şöyle söyleyeyim;
  yusuf'tan 2 yaş küçük, kat be kat iyi ve ingiltere görmüş yunus gibi bir oyuncumuz varken, yusuf'u niye alalım? ki zaten bizim sağ kanadı hem yusuf, hem de yunus taşıyamaz. orada ziyech oynar, ziyech giderse iyi bir oyuncu alınır falan, velhasıl yedek kalacaklar. e aynı tip, aynı kanat oyuncusundan 2 tane fazla değil mi?
  kısacası yunus varken, yusuf'un gündeme gelmesi saçmalık.
App Store'dan indirin Google Play'den alın