• 44
  insanların pek anlamadığı bir bölge olduğunu düşünmeye başladım. batshuayi, rey maja, buksa yazanlar var. yok morata olsun. ya bu sayılanların hepsi formda, dakika bulan ve birinci forvet olarak oynayan/oynamak isteyen adamlar. böyle birini getirme şansınız yok. onu bırak city bile zar zor yapıyor. alvarez gitmek istiyor. atletico peşinde ama resmen rehin tutarak takımda tutuyorlar. burada ya gomis gibi son baharını yaşayacak yaşta bir golcü ya da adem büyük tarzı, süper lig seviyesini kurtaracak kurt golcü lazım. eğer bulamıyorlarsa zaten arkada duran halil var üstüne de kadrodan bir şeyler devşirilebilir. bu kadar abartmaya gerek yok.
 • 45
  çok büyük paralar harcamaya gerek olmadığı kanaatindeyim. zira bu sene bakambu ve vinicius kaç dakika süre aldı ki. diyelim ki icardi yok yaparsın çift forvet barış alperle keremi savunma arkasına koşturursun bu tür çözümlerde bulunabilir. mesela erencan yardımcı iş görebilir. keza sezonu somaspor'da tamamlayan arda çolak çok potansiyelli çocuk 1.90 üzeri boy ve sol ayaklı. denenebilir.
 • 46
  takımda kalacaksa wilfried zaha'nın uygun olduğu mevki. zaha bu sezon trabzonspor deplasmanında santrfor oynayıp çok etkili oldu, ama ondan sonra kendisini bir daha bu mevkide göremedik. kapalı savunmalara karşı bu rolde çok test edilmedi ama o konuda da yeterli olacağını düşünüyorum. zaten zaha düşen atletizmi nedeniyle santrfora dönüşmeli. takımda kalırsa yedek forvet aramak yerine zaha'ya güvenmeliyiz.
 • 47
  süper lig 18 takımla içerde ve dışarda= 36 maç
  şampiyonlar ligi play-off ve grup etabı 2+8= 10 maç
  türkiye kupası grup ve son 8 finalleri=3+1+1+1= 6 maç
  süper kupa (final four usulü olması gündemde ama tek maç düşünelim şimdilik)= 1 maç

  süper lig normal sezon, süper kupa, şampiyonlar ligi grup etabında elenme ve türkiye kupasında final fikstürü ile önümüzdeki sezon çıkacağımız ortalama 53 maç var.

  2 seneye ismini unutacağımız kiralık yedek santraforumuzun geçtiğimiz sezon kasımpaşa karşısındaki maçı alan golü aynı zamanda şampiyonluğa da büyük etki etti.

  keza dzeko'nun arkasında bekleyen batshuayi'nin tartışmalardan bağımsız olarak attığı goller feneri şampiyonluk potasında tuttu.

  bu nedenle ortalama üzeri ve okan hocamızın da dediği gibi hem icardi ile beraber hem de icardisiz oynayabilecek bir santrfora ihtiyacımız var.

  kapanan savunmalarda icardi'yi ön bölgede kitleyince ceza sahası golcülerimizin ayağına bakar oluyoruz. bu nedenle ligde varlığını ispatlamış veyahut tecrübesi ile son 30 dakikada takıma yön verecek aynı zamanda da gol değil goller atabilecek bir santrafor şart.

  elzemdir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın