• 614
  https://x.com/.../1801346002923995576

  --- alıntı ---

  yalandan mehmet özbek diyor, maksat karışsın ortalık, galatasaraylılar isyan etsin. kaç kere olmayacağı açıklandı. bunu başkan da söyledi. yağız sabuncuoğlu gibi algı ile nefes alan, yediği her küfüre yarabbi şükür diyenleri ciddiye almayın..

  --- alıntı ---

  valla aga onu bunu bilmem adam güzel transfer haberi veriyor acun gibi köpek çekse dahi bunu bilir bunu söylerim.

  (!)
 • 617
  biraz abarttım mı diye düşündüm ama sonra dedim ki az bile yazmış olurum o sebeple yazmaya karar verdim.

  bu adamla ilgili herhangi bir link, bilgi, içerik paylaşan kim olursa olsun sorgusuz sualsiz, affı vs de olmadan sözlükten atılmalı.

  yeter artık gerçekten. sabah sabah takımımızla ilgili gelişmeler için sözlüğü açıyoruz bu sabun beyinli galatasaray düşmanının linkini görüyoruz.
 • 618
  günde milyarlarca liralık ülker, koç holding ürünlerinin tüketildiği senelerdir acun’un saçma sapan survivor gibi programlarının izlendiği ülkede twitter’dan takip edildi diye insanların idamı isteniliyor neredeyse. çok ayarsız milletiz cidden.

  galatasaray ve hatta diğer tüm takım muhabirlerinin alayı çöp olduğu için türkiye’de herhangi bir transfer gelişmesinin en güvenilir kaynağıdır şuanlık. plase ise ertan süzgün.
 • 619
  sağdan soldan haber alıp fenerin işine nasıl gelecekse o şekle sokup servis eden muhabir. bizim taraftar akıllanmaz yönetimden tepki beklemeden önce bizim tepki vermemiz gerekiyor ama sözlükte adam doğru haber veriyor diye güzelleme yapılıyor. üç doğru haberin arasına bir tane ısmarlama yapar algıyı yönetir sen de ağzın açık dinlersin aferin.
 • 620
  galatasaray taraftarının enerjisini son yıllarda nerelere harcamaya başladığının göstergesi olan muhabir.

  bu şahıs herhangi bir muhabir. yazdığını herhangi bir bilinçli galatasaraylı zaten ciddiye almıyor, ciddiye alan rakip takım taraftarı da zaten bu yazmasa da galatasaray adı geçen her şeyin en kötüsüne kendini inandırmış. kitleler üzerinde, futbol iklimi içerisinde yıldızı sönüp gitmiş ahmet çakar kadar dahi bir tesiri yoktur kendisinin. ayrıca piyasadaki tüm galatasaray muhabirlerinin toplamından habercilik performansı anlamında daha iyi olduğunu söylemek için illa sevdalısı olmaya gerek yok.

  bunun yapacağı algı ile algısı bozulan galatasaray taraftarının buna da zaten ihtiyacı yok. zamanında yağız daha ortalarda yokken galatasaray taraftarı 10 milyon euro kap bildirimi olan diagne'nin adına bir 13 milyon euro yapıştırdı, delinin kuyuya attığı taş misali sonra da öyle gitti. hele aforoz falan, galatasaray kültürüne, türkiye'nin en nezih sözlüğüne ve galatasaraylılığa hiç yakışmayan söylemler.
 • 622
  2024 dünyasında bir haberi yalanlamak veya algı çalışmasını kırmak tek tweet atmak kadar kolayken hala üzerinden yalan haber yapıyor goygoyu dönen muhabir. hayır, resmi hesapla muhatap alarak da değil, bir yönetici veya kulüp üyesi bile şahsi twitter hesabından yapabilir bu yalanlamayı.

  valla aga onu bilmem en güçlü yönetim ve en güçlü sosyal medya bizde. bunu bilir onu söylerim.
 • 623
  fanatik fenerbahçeli bir gazeteci. fanatik fenerbahçeli her bir bireyin taşıdığı galatasaray hazımsızlığını tıpkı benzerleri gibi kendisi de taşımakta. buna hiçbir itirazım yok. böyle biri galatasaray'ın aleyhine olarak ara sıra maksatlı olarak haber yapar mı? yapar elbette ki. ama bu kolaylıkla anlaşılabilir türden olur ve gülünüp geçilir. ancak yine bir gerçek var ki galatasaray'a dair en yeni, en canlı haberler de bir şekilde senelerdir bu arkadaşa ulaşır. bilir, öğrenir, duyar kendisi. fenerbahçe için yaptığı haberlerde dahi kaynağının yanıldığı olur, galatasaray haberleri için de elbette bu durum geçerli ama maalesef yine de galatasaray haberleri noktasında isabet oranı en yüksek gazetecilerdendir. buradaki sorun da kendisinin kişiliği ve fenerbahçeliliği değildir. galatasaraylı olan yada galatasaraylı geçinen haberciler fenerbahçe ile alakalı zere haber alamaz iken, yağız sabuncoğlu gibi bir fenerbahçelinin galatasaray'a dair bilgilere, haberlere kolaylıkla ulaşabiliyor oluşudur sorun. bir galatasaraylı gazetecinin fenerbahçe hakkında bilmediği her şeyi yağız biliyor. bir galatasaraylı gazetecinin galatasaray hakkında bilmediği şeyleri de yağız biliyor. nasıl oluyor, nasıl biliyor beni ilgilendirmez, ben sonuca bakarım. adam bir şekilde biliyor. bizi ilgilendiren kısmın burası olması lazım, yağız'ın fanatikliği değil.

  bir diğer hususa gelelim. fenerbahçeli olduğunu bildiğimiz, zaman zaman galatasaray'ı karıştırmak adına haber yapma potansiyelinin de farkında olduğumuz yağız sabuncuoğlu mu daha tehlikelidir yoksa galatasaraylı geçinen bazı gazeteciler ile youtuberlar mı daha tehlikelidir? elbette ki çok daha az tehlikeli olan yağız'dır. "galatasaray yönetimi erden timur'a karşı duyduğu kıskançlıktan sebep timur ve buruk ikilisinin belirlediği transfer listesini tamamen yok etti" şeklinde sadece kaos çıkartma amaçlı yalan haberi sabuncuoğlu yapmadı. "galatasaraylıyım" diyen gazeteciler ve sosyal medya unsurları birilerinin maşası olmak adına yaptılar bu haberi. "galatasaray gardi ile çalışmayacak" haberini de yağız yapmadı, bir galatasaray muhabiri yaptı. "dursun özbek yönetimi üç kuruşa galatasaray'ın taşınmazlarını iktidara satacak" haberlerini de ortaya atanlar yine galatasaraylı geçinenler. dolayısıyla bu gibi davranışlarda bulunan galatasaraylı görünümlü şahıslar yağız'dan katbekat daha tehlikeli. yağız'ın doğru haberi ve art niyetli haberi arasındaki fark gözle görülür bir fark ama "galatasaraylıyım" diyen muhabirlerin ve sosyal medya unsurlarının yaptıkları haberler her zaman bir "acaba?" dedirtir. şüphe uyandırır, kuşku uyandırır. akıllara bir kurt düşer. tehlikeli olan da budur. yağız sabuncuoğlu'nun haberleri ile veya kişiliği ile ilgili aksiyon almanın galatasaray'a bir faydası olmaz. aksiyon alınması veya en azından dikkatli olunması gereken kişiler galatasaray'ın içerisinde yer alıp, yada öyle görünüp, galatasaray'ı karıştırma maksatlı haberler yapanlardır. onların kim oldukları da bellidir. o isimlere yoğunlaşmak gerekir.
 • 626
  adamın defalarca yalan ve kolpa haberi ortaya çıktı. aynı anda birkaç fb hesabını da yönettiği ortaya çıktı. galatasaray'a sövdüğü ortaya çıktı. fenerbahçesi için algı, galatasaray için tersine algı yapa yapa bitap düştü. hala yok transfer haberini en iyi o veriyormuş. adam zaten menajerlerle çalışıyor, kulüplere ittirmek için algı haber yapıyor. son 1 senede kaç kere yamuldu kolpa haberlerinden. hiçbir şey olmamış gibi devam etti.

  ben bu adamla ilgili pozitif bir yorumu offluyorum. buraya onunla ilgili haber taşıyan, link veren entryi de offluyorum. arkadaşlarımdan falan gelse de açmıyorum. atmayın bana şu tipin linkini diyorum. siz niye bir galatasaray düşmanını takip edip, onu daha da ünlü edip, daha fazla para kazanmasını sağlıyorsunuz?
 • 627
  yeni nesil ridvan dilmen. ne fazla, ne eksik.

  taraftarın bu konuda yapabileceği pek bi’şey yok, adam doğru habere de çoğu zaman ulaşıyor.
  ama galatasaray yönetiminin yapabileceği çok şey var. zira yapmamayı tercih ediyorlar. bu ridvan dilmenin bütün maç sonu açıklamalarıyla algı yönetimi yaptığı zaman da böyleydi, şimdi transfer ve süreçlerle alakalı algı yapıldığında da böyle.
 • 629
  kime neye hizmet ettiği o kadar belli ki, halâ adam iyi duyumcu diye savunanlar var. kendisi hakkında tek kararsız kaldığım konu, bir gün orta dünyanın türkiye versiyonunu çekecek olsam, kendisine grima solucandil rolüne mi? yoksa ısengard uruklarının komutanı ugluk rolünde mi düşünürdüm. bu konuda kararsızım. geri kalan kadrom hazır. karanlıklar efendisi melkor (a.yıldırım) karanlığa hapsedilmesinden sonra, yerine eski hizmetkarı sauron (a.koç) gelir. ak saruman (acun) yıllarca içinde tuttuğu kötülüğü artık dışa vurur ve sauron’un saflarına katılır. troller, uruk-hailer, goblinler ve orc lar bunlar kolay, sd youtube kanalını aç istediğini seç. ama dediğim gibi sabunoğlu konusunda çok kararsızım grima mı yoksa sarumanın hizmetkarı ugluk mu bilemedim.
App Store'dan indirin Google Play'den alın