resim
Xabier Alonso Olano
Görev:Teknik Direktör
Takım:Leverkusen
Yaş:42
Uyruk:İspanya
 • 239
  son günlerde twitter yeni adı ile x platformunda "sınıfsallık" kavramı ile ilgili birçok tweet atılıyor. şu sınıfsaldır, bu sınıfsaldır şeklinde.

  insanlar yetenekli olabilir, çalışkan olabilir, zeki olabilir bunlar olağan şeyler. fakat benim için başarının temel noktası başlangıçtır. sıfır noktasıdır. nerede doğmuşsun, annen nereli, baban nereli. eğitim düzeyleri, doğduğun çevre. senin sonunda en büyük etken bunlar.

  xabi de öyle. böyle bir aileden başarılı bir futbolcu ve antrenör oldu. tabi ki başarının tek nedeni bu değildir ama olasılığı oldukça artırmıştır.

  kaderin varlığına kişisel olarak o sebeple inanırım. aslında sizi siz yapan ve değiştirmeyeceğiniz şeylerden biri de doğduğunuz aile ve çevrenizdir. sizin kontolünüzde değildir ve bunla ilk doğduğunuz gün başbaşa kalırsınız.

  konuyu twitter ile açtık. bonus ile bitirelim. paragraflarca yazsam şu videodan da iyi anlatamam. vali torunu ve diplomat kızının yanında erhan afyoncu'nun durumu. sarayım yok yiyemiyorum diye bitiriyor muhabbeti erhan afyoncu. sarayın yoksa geçmiş olsun.

  https://x.com/.../1779522498432037259
App Store'dan indirin Google Play'den alın