resim
Vincenzo Montella
Görev:Teknik Direktör
Takım:Türkiye
Yaş:50
Uyruk:İtalya
 • 541
  gruptan çıktığı takdirde başarılı addedilmesi gereken hocadır. bu kadroya bu oyun. ne bekleniyordu acaba? sırf arda ve semih’i oynatmayıp, galatasaraylı oyunculara şans veriyor diye eleştiriliyor. ikinci sebebi yok bunca eleştirinin. sergen yalçın gelsin de cenk tosun’u önde prese yollayıp, tır stoperleri orta sahaya çekip gelenden geçenden 5 yesin. ucl’den sonra başka bir turnuvada 0 çeksin. o da katılabilirse tabi.
 • 543
  son derece sıradan, olağan, normal* antrenman görüntüleri üzerinden ciddi anlamda haksızlığa uğrayan teknik direktör.

  yok antrenmanda arda güler'in elinden formayı almış da, sen git oraya demiş, çocuk da öyle kalakalmış falan. bu nedir arkadaş ya, gerçekten böyle bir şeylere inanan var mı? böyle bir olayın sanki gerçekten yaşanmış gibi gündeme gelmesi bile komedi. ya şu olayı açıklıyor olmak bile zaman kaybı ya.

  şu haberleri görmeden antrenmanı izlesem, hiç fark etmezdim bile kimin elinden forma almış ne yapmış.
  https://x.com/...SSShdhtkvbw&s=08
 • 544
  türk milli takımını euro 2024 elemelerinde grup birincisi yaparak turnuvaya katılma hakkı elde etmesiyle başarılı olmuştur. bundan sonra 2026 dünya kupası elemelerinde en kötü ilk ikide bitirip play-off oynatırsa kimsenin başarısız demeye hakkı olamaz. tarihinde 50 yılda bir dünya kupası görmüş bir ülkenin milli takımının başında ayrıca kendimi bildim bileli her jenerasyon altın deniliyor. elindeki takımdan hakan çalhanoğlu dışında kimse portekiz milli takımında 11 için düşünülmez.

  ayrıca hoca değil diyenler 2018 şampiyonlar ligi son 16 turunda sevilla ile her iki maçta mourinho'lu manchester united'ı evire çevire elemesini izlesin. td'lik kariyer geçmişi şuan ligimizde görev alan tüm yerli teknik adamlardan fersah fersah üstündür. fiorentina ile 2015 yılına dek çok iyi işler yaptı. milan büyük umutlarla montella'yı başa getirdi.
 • 546
  ya görev başındaki adamı kovup takımı kendisine emanet eden siz değil miydiniz? kuntz taraftar baskısıyla gönderilmedi mi? sonra montella nötr bir odak olarak geldi, ayağının tozuyla 3. olması muhtemel takımı grup lideri yaparak turnuvaya götürdü. 2008'den beri nal toplanan turnuvada gruptan çıkma ihtimali yüzde 65 olan adama manyakça saldırarak ne umuyorsunuz? bence de formda değil kendisi, her ne kadar anlamaya yönelik tezler döndürebilsem de kafamda seçimleri bir garip, ama nasıl formda olsun şu ortamda?
  (bkz: euro 2024)
 • 547
  inanılmaz bir sosyal medya lincine maruz kalıyor, ilgili ilgisiz ne kadar hesap varsa hepsi arda güleri dışladığını iddia eden aptalca bir videoyu paylaşıyor videonun kaynağıda onun bunun evladı bir fb üyesi.
  euro 24'de bir üst tura çıkmanın eşiğindeyken milli takımı ve hocasını linçlemenin derdindeki vatansızlar güruhu (fb) temizlenene kadar ülke başarısı beklememeliyiz.
 • 548
  çok iyi hocadır. bu ülkeye fazla gelmiştir. sosyal medya ergenleri tarafından linç edilirken, teknik taktik diye kafa ütüleyen obez yorumculardan da saygısızca ithamlara maruz kalmıştır. fatih terim dışında benim gördüğüm en iyi milli takım hocasıdır. normalde turnuvaya katılma özürlü takımı gruptan lider çıkartmış, fatih terim dışında gruptan çıkmayan takımı gruptan çıkarmak için sadece 1 puana ihtiyacı vardır. rutini 0 çekmek olan takım ile turnuva favorisi takıma yenildi diye linç ediliyor. 3 5 futbolcu ergenine kurban edilecek gibi.
 • 549
  hedef kesinlikle kendisi değil mehmet büyükekşidir. olası montella başarısında mehmet büyükekşi tekrar aday olup seçilecektir. servet yardımcı denilen karakter yoksununun başkan seçilebilmesi için milli takımın çok kötü bir turnuva geçirmesi lazım. şu an yapılan ve istenilen şey tam olarak bu. umarım çekya maçını kazanacak ve bu cadı avına gereken cevabı verecektir.
 • 550
  operasyon çekilen milli takım teknik direktörü. kendisini yollamaya kafaya koyan ve planlar yapanlar montella sonrası için bile plan yapmıştır. planları yapanları artık herkes biliyor tek tek saymaya gerek yok. portekiz’e yenildi ve muhtemelen fransa’ya elendiği için kovulup yerine sizce kimi getirmek isteyecekler? bana göre medya baskısı ile okan buruk'u galatasaray’dan koparmak için ellerinden geleni yapacaklar. milli görev, geri çevrilemez baskısı ile yine aynı şeyleri yaşatmaya çalışacaklar. çünkü yaşandı daha önce. yine aynı olaylar. umarım yanılırım.
 • 552
  kendisi üzerinden sağlam linç dönüyor. renktaşlar da belirtmiş asla dert kendisi değil. önce montella yenecek, sonra servet yardımcı tff başkanı yapılacak daha sonra ise okan buruk'a milli takımın başına geç mobbingi yapılacak. bunları öngörmemek mümkün değil. planları ne zamana kadar işleyecek bekleyelim görelim.

  galatasaray camiası zaten allah'a emanet ki bu bugünün konusu değil bilmem kaç senelik mevzu. sonumuz hayrolsun.
 • 553
  2024 avrupa futbol şampiyonasında önümüzdeki muhtemel iki maçta milli takım gol yemezse çok laflar yutturacak teknik direktör.
  çekya maçı 1 puan gruptan çıkarır sonra hollanda veya fransa karşısında gol yemeden tamamlanmış bir doksan dakika milli takımımızın maksimum hedefidir bunu yaptıktan sonra lobici diyen iş bilmez diyen kim varsa kaçacak yer ara hele işi penaltıya bırakabilirsek daha da karada ölüm yok bütün isteğim ve dileğim üstüne oynanan bu kumpastan çıkması sonrasına sonra bakılır.
 • 554
  yabancı hoca düşmanları tarafından gönderilmeye çalışılan teknik adam. portekiz maçının bir numaralı sorumlusu kendisiydi ama bu kadar lince maruz kalacak bir durum yok. çekya maçını kazanırsak tarihimizde ilk defa grubu 6 puanla tamamlamış olacağız.

  milli takımı siyaset bulaştığı için eskisi kadar takip etmiyordum, ancak son gelişmelerden sonra bir çeyrek final yapmasını istiyorum. yiyorsa o zaman göndersinler montella'yı.
 • 557
  kendisinin özellikle milli takıma oyuncu seçerken ciddi yanlışlar yaptığına inanıyorum. özellikle cenk, yunus ve samet seçimleri bence oldukça hataliydi. ayni şekilde sakat oyuncuları da kadroya doldurmuş durumda.
  daha yolun basinda hatalarla kurulan kadroda doğal olarak ilk 11'i diledigi gibi yaratamiyor. en buyuk elestirim budur.
  apokerim'in olmadığı çekya maçında işi çok zor maalesef.
 • 558
  https://x.com/Haber/status/1804969782707720667

  kendisi üzerinden hiç şaşırmadan takip ettiğim, komik bulduğum işler dönüyor.

  şarkıcı yaşar, montella'yı tehdit etmiş. gerçekten inanılmaz şeyler yaşıyoruz, ve bunları yaşarken de montella'nın başında bulunduğu milli takım yüksek olasılıkla gruptan çıkacak.

  ben kendi akıl sağlığım için sosyal medya çöplüğüne, özellikle de x'e asla girmiyorum. değerli renktaşlarıma da bunu öneririm. montella'yı da severim, umarım kendine daha huzurla çalışabileceği bir ortam bulur.
 • 559
  akşamdan beri romantik yaşar'ından tut, ahmet mümtaz taylan'ına, sabah programlarının demirbaş avukatı arif verimli'ye kadar herkes sosyal medyadan kendisine sallıyor.

  yabancı hocaya karşı herkesin erkeklik hormonları kabarıyor. zamanında tudor'da, riekerink'te de basın mensuplarının efelenişine şahit olmuştuk.

  hocanın doğrusu yanlışı tartışılır. bunlar sağlıklı bir toplumda olabilecek şeyler. ancak böylesine toksik bir ortamda, bir görüntü üzerinden insan linçlemek artık geldiğimiz noktanın vehametini ortaya koyuyor.

  yurdışı çıkış harcı koyuyorlar ya, bence tam tersi uygulama geliştirilmesi gerek. bu zehirli atmosferden yılda 10 15 gün de olsa çıkıp mental olarak insanlar birazcık toparlasın diye teşvik ederdim. size bu ülke sınırları içerisinde tımarhane ortamı yaşatıyoruz, özrümüzü kabul edip bu 1500 tl hediye çeki ile yurtdışında bizden bi yemek yiyin denebilirdi.
 • 561
  aslında hakkında yapılan yorumlardan uzun uzadıya sosyolojik tespit yapılması gereken teknik adam. yabancı ve temsiliyetsiz olması bizler için kendisini soğan zarı inceliğinde bir karaktere dönüştürüyor. seneler önce teknik adamımız riekerink'e basın açıklamasında sorulan 'kızlarınız garson mu ?' sorusunun altında hem maskülin bir taciz hem de dışarlıklı biri olmasının payı vardı. işin içine sosyal medyada yükselen sağ akımların fütursuzluğu da girince hakkında herkesin daha şiddetli yorumlar yapmasına sebep oluyor.

  montella, italya'da fubol oynamış, teknik adamlık yapmış bir adam. baskıyı uluslararası seviyede görmüş ve bunu kısmen tolare edebilecek bir spor adamı. kendisi bir kaç yıldır da ülkemizde yaşıyor; bizim spor kamuoyunu tanımış olması gerekiyor. şahsen bu baskılardan yılacağını düşünmüyorum beni asıl düşündüren turnuva boyunca şiddet dilinin artarak devam etmesi. bu dil zemberekten bir kere boşaldı mı ezber haline gelir ve standartlaşır.
 • 563
  sosyal mecralarda zorbalığa maruz kalan milli takım teknik direktörü.

  o kadar kendi derdimin içerisinde döndüm bir de bu adam için üzülüyorum. montella'nın oyun stili ile kendi futbol görüşüm uyuşmuyor olabilir. milli takımdaki oyuncuların da oyun stili hoca ile uyuşmuyor olabilir. bunların hepsini tartışabiliriz, çözümler de üretebiliriz. fakat topyekün bilinçsizce bu adama yüklenmek ne kadar doğru?
  şeytan taşlar gibi taşlıyorlar adamı. yabancı olduğu sürece için günah çıkartıyorlar resmen. yerli hoca olsa içerdeki ünlülerin bazıları kendi menfaatleri için farklı davranırdı biliyoruz.

  bu adamın inandığı bir futbol felsefesi var elbet, merkezde bekleyelim, oyunu tutalım atarsak kazanırız tarzı bir oyun tercihi var. bizim oyuncu havuzumuz ve oyuncularımızın karakteristik özellikleri de belli. sabırlı oyun yerine tez canlı bir yapımız var. montella göreve ilk başladığında bir coşku bir heves iyi sonuçlar alınmıştı, fakat sosyal medya bölücüleri maalesef buna çomak soktu. artık geri dönüşü olmayan yola da girdik. bu adama gösterilen tepki karşısında ben utanıyorum. kendi başına mı milli takımın başına geçti bu adam? elbette bu hocayı seçen birileri var.

  fatih terim ve arda turan dışında neredeyse kimse desteklemiyor milli takımı, bu gerçekten inanılmaz bir olay. sergen yalçın sen mi geçeceksin milli takımın başına? tembelsin ya sen, bak söylüyorum tembelsin. turnuva başından beri yaptığın öngörüleri de gördük. sergen'in söylediklerinin tersini bahis olarak oynayan biri olsa şuan inanılmaz paralar kazanmıştı. avrupa futbolunu takip etmezsin bir şey yapamazsın, 2-3 dakikalık skilss videolarından milli takım çıkaracaksın bilmiyor muyuz sanki?

  mustafa sandal efsane sanatçı bence fakat bir şeyi eleştirecekse, sefo'nun çıkardığı milli marşı eleştirmeli. benim hayal ettiğim ülkede böyle olur.
  sinan ogan ya senin maddi unsurlar karşısında nasıl taraf değiştirdiğini gördük ya, girme futbolun içine fikirlerinin gram önemi yok.
  kenan doğulu hocayı destekleyeyim dedi adamı terör örgütü üyesi olarak lanse etmeye başladılar.

  yeter ya bu zorbalığınız, gerçekten allah belanızı versin. bu fbjk ile aynı tarafta olmak ne kadar zormuş böyle ya. biz bunlara karşı da baya mücadele verdik, şampiyonluğunu kopararak da aldık ellerinden. ama bunlarla aynı tarafta olmak inanılmaz kötü bir şeymiş. milyon eurolar alan bir italyan hoca için üzülüyorum. bizi getirdikleri nokta bu maalesef.

  servet yardımcı gelince her şey düzelecek mi? size daha önce ne kadar yardımcı olduğunu biliyoruz. uzun zamanlar sonra turnuvaya gidiyoruz, her defasında aynı sorunu yaşıyoruz. spaletti bile çok zor duruma düştü bu turnuvada. oyuncu kaliten yeterli değilse böyle oluyor. benim de kafamda farklı oyun planları var ama her ne oynarsak oynayalım bir noktada yetmeyeceğini de biliyorum. şansa da ihtiyaç var, mucizelere de ihtiyaç var ama birlik olamadıktan sonra bunların ne anlamı var.

  bir mucize olsa da montella başarılı olursa şunları yapanlar sevinmeyi hakediyor mu?
  büyük ihtimalle turnuva sonrası montella tazminatla gönderilir. montella iyi niyetli bir insan, onu koruyamadığımız için üzülüyorum bir yandan. tazminat parası çıkacak o ayrı bir dert. kalsa oyun tarzı da başarılı olacak gibi değil. her şeyiyle berbat bir süreç oldu. böyle bir futbol iklimi olduğu için ben hocadan kendi adıma özür diliyorum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın