resim
Victor Enok Nelsson
Takım:Galatasaray
Mevki:Stoper
Yaş:25
Boy:1.85
Uyruk:Danimarka
 • 2051
  henüz 24 yaşında. görünen o ki seneye yine iyi bir takimimiz olacak. nelsson o takımın resmen duvarı durumunda. abdülkerim çok iyi futbolcu ama ilk senesinde bu kadar iyi oynamasının sebeplerinden biri de nelsson'la oynaması. henüz avrupa yapması için yaşı genç. bir sene daha kalmaya ikna edilip kupa 1'de belli bir başarı sağlanırsa şimdiki satışının üzerine 15 daha koyar öyle satarsın. bir sene parlayan oyuncu dikkat çeker, ama iki sene üst üste parlayan oyuncu avrupa kulüplerinin ağzının suyunu akıtır.

  keşke maddi durumumuz gerektirmese de hiç satmasak.
 • 2052
  çoğu arkadaş yazmış, çok hızlı bir stoper değil, ayağı mükemmel değil.
  gene de sadece stoper özellikleri bile avrupa'da baş ve baş altı takımlarda oynamaya yeter de artar bir futbolcu.

  fakat, çok büyük bir fakat var; futbol sadece yetenek ve fizik ile oynanmıyor.
  nelson benim hayatımda gördüğüm mental gücü en yüksek, en zeki, soğuk kanlı, en adanmış futbolculardan bir tanesi.

  adam saha içinde komutanın ta kendisi, hakemi boş bırakmaz, bir olay olduğunda kadrajda ilk görünen kendisi olur, sahadaki psikolojiye çok hakim ve etki gücü yüksek, bir tartışma olduğunda itiş kakış olduğunda hemen müdahale eder, arkadaşlarını asla yalnız bırakmaz.

  kaşı yarılır dikişle oynar, rahatsız mısın diye sorulduğunda ise kan akmasından mutlu olmuşçasına en iyi hissettiğim zamanlar olabilir diyebilecek kadar da viking kanı taşıyan bir adam.

  lider stoperin vücut bulmuş hali, umarım giderse değecek bir fiyata satarız.
  senciyiz nelson.
 • 2053
  ederi bulunursa 1 dakika düşünülmemesi gereken stoper. biz bu şekilde kalkınmak durumundayız. 25 milyon avro az para mı? kaldı ki geçen sene uefa'da çok etkili maçlar çıkarmıştı. 2 sene oldu düzenli sağlam oynuyor. bir de potansiyel olarak üstüne koyarak gidiyor. sakatlık olmadığı sürece sağlam alıcılar bulacaktır.
  sadece victor özelinde değil. kim olursa olsun tatmin edici para geldiğinde gönderilmelidir. ekonomi kötü ancak futbolcu çok. herkesin yeri dolar ancak biz bir daha bileklik satmakla uğraşmamalıyız.
 • 2054
  geldiği günden beri kendini inanılmaz geliştiren oyuncumuz. bonservisine verilen para, günün şartlarına göre biraz yüksek gelmişti herkese ama potansiyelini böylesine belli eden ve genç yaşına rağmen tecrübesi için çok yüksek bir bedel değildi. geçen yıl uefa maçlarında da etkili bir görüntü vermişti. marcao ile yakaladığı uyumdan sonra gelen tekliflerin reddedilip takımda kalması, şampiyonluk yolunda çok önemli oldu. marcao ile birlikte ayrılsa kazanılan para boşa da gidebilirdi çünkü takım avrupa'da yoktu ve yerini doldurmak daha zor olacaktı.

  bu sezon istemesek bile yollarımızı ayırmamız gerektiğini düşünüyorum. 25 milyon euro'nun altındaki bedelleri reddederek onu bir üst kademeye taşıyacak bir takıma göndermeliyiz. önümüzdeki sezon performansı nasıl olur bilmiyoruz ve değerini bulan oyuncu ile vedalaşmak daha mantıklı. yerini doldurabileceğimizi düşünüyorum. olur da istenilen bedellerle takımdan ayrılırsa hatıralarımızda hep güzel anılarla kalacaktır.
 • 2056
  savunmamızın bel kemiği ve lideri. ben bir kişi satılacaksa o kişinin boey olması gerektiğini düşünüyorum ama nelsson'a gelecek 20-25 milyonluk teklif burun kıvıralacak bir para değil. dünyada ki son en iyi genç stoper bu adam değil neticede, çok daha potansiyelli ve daha genç stoperler geliyor futbok dünyasına. belki biz isimlerini bilmiyoruz ama orada bir köy var önemli olan olan o köyü bulmak.
 • 2057
  kendisinde olan tüm eksiklerini zeka, hırs ve futbolu bilmesi ile kapatan bir oyuncu. aşk acısı çekmez, beni isteyen kulüp var gitmek istiyorum oynamıyorum demez, ağrılarım var oynamak istemiyorum demez. yıldız oyuncularla kanka olup ortamlara akacağına alt yapı oyuncularıyla kanka olur.
  bu adamdan daha yetenekli daha iyi futbolcu kesinlikle bulabiliriz. fakat bu adam karakterinde bir oyuncu bulmamız çok zor. eğer ki takımda kalırsa muslera sonrası kaptanımız olur.
 • 2059
  3 sene daha kapı gibi sözleşmesi olan futbolcumuz. pazarlıkta eli güçlü durumda olan biziz. 19+2 m€ veren takım cash 25m € da verir.

  o serbest kalma bedeli boşuna koyulmadı sözleşmeye. çıkış maddesini ödeyip alan bir takım çıkmazsa da nelsson kalır ve şampiyonlar ligi'nde oynar. ilk defa eli çok güçlü olan biziz, alabileceğimizin en fazlasını almalıyız.
 • 2062
  sözleşmesinde 25 milyon avro serbest kalma maddesi olduğu iddia edilen futbolcumuz. şayet bu doğruysa o paranın bir kuruş altına inilmemeli. bizimle sözleşmesi devam ediyor ve çok memnunuz ondan. hangi kulüp istiyorsa ederini ödemeli. yeter artık. biz de akıllı satışlar yapalım lütfen. boey de aynı şekilde. satılmalarına karşı değilim. özellikle ingiliz kulüpleri ota boka milyonları saçarken bizim en değerli futbolcularımıza mı 19+2 olayına giriyorlar. benim için yönetimin başarısı artık bu satışlara da bağlı. çünkü bu satışlar hem kulübün geleceği için önemli hem de yeni alabileceğimiz genç yetenekler için elimizin maddi ve manevi anlamda kuvvetlenmesi demek. erden timur'a güvenim sonsuz. yapacaktır gereğini.
 • 2065
  tottenham'a giderse pişman olacağına yemin edebilirim ama ispatlayamam. tottenham'da kupasız geçirecek sezonlarını ve spurs taraftarları hiçbir zaman bizim sevdiğimiz gibi sevmeyecek onu. belki cebi daha fazla dolar, belki tottenham'ı bir basamak olarak görüyor ama manchester city'e de gitse, bayern münih'e de gitse, real madrid'e de gitse "ah cimbom'um" diyecek. bunlar işin victor tarafı.

  bizim tarafımızdan ise victor gitmek istiyorum diyorsa kalması yönünde baskı yapılmamalı. baskı sonucu kalacak oyuncudan hayır gelmez. bir toplantı yapılır tabi. projeler, planlar anlatılır, teklif yapılır. ondan sonra gitmek istiyorsa gider, kalmak istiyorsa kalır. kalacağım derse ne ala, 100 milyon euro bile teklif etseler satılmamalı. yok gideceğim diyorsa 25 milyon euro bonservis bedelinin 1 euro altına olmamak şartıyla gidebilir. elalemin enayisi değiliz.
 • 2070
  muhtemelen ingiltere’ye kendi ülkesi danimarka’ya yakınlığından dolayı da gitmek istiyor olabilir. en azından sebeplerden biri de budur. ama tottenham ne benim zeki kardeşim. arsenal’e gitsen bile bence hata yaparsın, tottenham falan boş takım bunlar. kupa alamayacağın takıma gitmek gerçekten saçma, bu takımlar birer şirket gibi, sezonu döndürüyolar, yatırım yapıyolar, tesis falan. ama kupa? kupa yok.

  bu sezon başında sevilla muhabbetleri çıktığında kendisine içinde bulunduğumuz transfer sezonu için kolaylık sözü verildi ama tottenham için ne kolaylığı yapıcaz şimdi? inter falan 22 verse tamam der yollanır da abi tottenham ya…
 • 2073
  takımımızın danimarkalı stoperi.
  geçen dönem sevilla muhabbeti çıktığında, bizim takımın kendisine 1 sene daha kal, sezon sonu söz satacağız dediklerine adım gibi eminim. bugün ayhan akmanın da röportajında da dediği gibi, adam klasik kuzeyli. sözünü, işini yapar, gerisine karışmaz. 7'ye aldığın adamın, serbest kalma bedelini 25 yapıyorsan ve bu elemanlar sana min 20'den geliyorsa, yapılacak iş belli. 22+ sonrası satıştan pay. nelsonun zaten önü en az 4-5 seneliğine açık. ben yapabilecekse bir büyük transfer daha yapabileceğini düşünüyorum. x3 şeklinde bir oyuncuyu satabiliyor olmak bizim her zaman yaptığımız bir şey değil.
 • 2074
  nelsson gidince elimizde sag stoper icin
  -emin bayram
  -kaan ayhan
  -metehan baltaci
  -mathias ross
  -isik kaan unsal
  olacak.

  bunlarin hicbirine mi sans vermeyecegiz?
  bu sorunun cevabi hayir ise neden bu kadar yatirim yaptik?

  ben olsam tum takimi super oyuncularla kurar bu pozisyonda elimdeki oyuncularla devam karari alirdim.

  bu takim zamaninda semih-dany tandemi ustune cok iyi bir takimla sampiyonlar ligi ceyrek finalinden dondu.

  gecen sene sol beki riske ettik ve bir tane cok iyi oyuncu kazandik. bence artik sira bu oyuncularda.
App Store'dan indirin Google Play'den alın