resim
Victor Enok Nelsson
Takım:Galatasaray
Mevki:Stoper
Yaş:25
Boy:1.85
Uyruk:Danimarka
 • 1101
  muhtemelen sevilla'nın 20m civarına asla çıkmayacağı ve takımda kalacak stoper. bugün teklif edildiği söylenen 14+4 gibi paraların tek sebebinin de marcao ile garanti uyumu olduğunu düşünüyorum sevilla için. fiziksel olarak da bu kadar net kısıtları olan bir stoper cannavaro değilse türkiye liginden bu paralara satılamaz. nelsson galatasaray'da kalır ve uzun yıllar başarılı olarak oynayabilir de 25m euro verilsin konusu benim gözümde hayal.

  hocanın da aklına yatan sisteme uygun alternatifi hazırsa satılmasına karşı olmam bonus vs içermeyen net 17-18 milyon euro gibi paralara. hazırda alternatif yoksa ve yerini doldurmak için denayer, kaan ayhan gibi isimlere abuk subuk paralar vereceksek satılmasını istemem. bu sezon şampiyonluk kadrosu kuruluyor ve risk alma şansımız yok.
 • 1103
  serbest kalma maddesinin bir kuruş altına verilmemesi gereken oyuncu. arkadaşlar yönetici abileriniz buralara ve twittera bakıp aksiyon alan tipler. sizler 18 falan iyi rakam diye yazarsanız 12+3+3 e imkansız bonuslarla verirler bu çocuğu. elimizdeki bu nadir yeteneğin değerini bilelim. lütfen saçma sapan fiyatlar yazmayın. daha bir ay önce ederinin çok altına elimizdeki en kıymetli adamı sattılar*. rica ediyorum kendi malımızın kıymetini bilelim.
 • 1104
  anladığım kadar ile kendisinden çıkacağız. kendisi için kariyerinin hep açık ve güzel geçmesini temenni ediyorum. ben performans olarak kendisini beğenme de geçen sene tam orta kısım da yer alırken asıl takdir ettiğim kısmı saha içerisinde ki reaksiyonları ve genetiğinde olan liderlik edebilme iç güdüleri ile hareket etmesiydi. çünkü geçen sene takımımız maalesef ki saha içersinde ki olaylar da baygın balık gibi davranıyordu. bunu aşmaya çalışan en baş oyuncularımızdam biri kendisiydi.

  sevilla pek tabii şuan için avrupa da oynamak ve adını buradan daha üst bir takıma atabilmek için seçilebilecek en önemli kulüplerden birisi. burada yapılması gereken kendisini bu kadar istiyorlarsa çıkış maddesini ödemeleri gerekiyor.

  biz de sonuçta geçen sene lig tarihinin en başarısız dönemini yaşamış ve yeniden ayağa kalkmak için camia olarak reaksiyon almak zorunda olan bir kulübüz.

  umarım bu süreç en başta kulübümüz sonrasında kendisi için en güzel şekilde ilerler ve her iki tarafta bu sonuçtan mutlu olur.
 • 1106
  neden ısrarla satılmak isteniyor anlamış olmadığım stoperimiz. kendisinin 25 milyon euro çıkış maddesi, kamuoyunu aydınlatma platformunda gayet okunaklı ve anlaşılır olarak belirtilmişken niçin 12+yok sevilla nefes alırsa 1 milyon, osurursa 2 milyon gibi saçma teklifler konuşuluyor anlamış değilim. 25 milyonu getirirlerse pek tabi satın alma hakkına sahip oluyorlar, futbolcuda isterse. bunun altında kabul edilecek her teklif saçmadır. 24 milyon euroluk teklif gelse ve kulüp kabul etse yine saçmadır. okumak isteyenler için ilgili link; https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/957345
 • 1107
  kesinlikle serbest kalma bedeli olan 25 milyon euro en kötü 20 milyon euronun bir kuruş altına satılmaması gereken oyuncu. çok kereler yazılmış, bu saatten sonra yerini doldurmak çok zor, muhtemelen biz de sağlam para bayılacağız yerine benzerini bulabilmek için. oyuncunun geleceği parlak, avrupalı. sevilla'nın kulübün kapısına arabayı çekip ucuza kapatmaya çalışmasından da bıktık. olmadı seneye satarız. nelsson gidemedim diye gevşeklik yapacak bir adama da benzemiyor.
 • 1110
  bedava satılmasına kesinlikle karşı olduğum futbolcumuz. burası yetiştirme yurdu mu da her furbolcumuzu birileri ayartıp elimizden alıyor. takım olarak, taraftar olarak bizim de isteklerimiz yaşamak istediğimiz başarılar var. ana kadromuzdan en değerli oyuncumuzu istiyorlarsa verirler 25m u ve ikna ederlerse alırlar. yoksa bizimle hedeflerimiz için birlikte yürür.
 • 1112
  gerçekleşmesi neredeyse imkansız olan bonuslara aldanmadan satışını net rakamsalar üzerinde ve sonraki satıştan pay alarak yapmamız gereken stoper. yok la liga şampiyonu okursak 4 m euro yok ucl alırsak 5 m euro gibi ulaşamayacakları bonuslarla bizi kandırmalarına müsade etmemek gerekiyor. mesela hala marcaonun bonuslarının ne olduğunu bilmiyorum 12’ye mi gitti 15’e mi soru işareti.
 • 1114
  lig başladıktan sonra milli forma giyen, 23 yaşında, 27-28 yaşında adamlar kadar maç ve avrupa maçı tecrübesi olan, kendini farklı liglerde kanıtlayan as stoperini dünya üzerinde ederinde satan kulüp varsa 20 milyon+%15 paya tamam olduğum futbolcumuz. benim görüşüm son dakikaya bıraktılarsa 25 milyonu verip alacaklar. o da yapacak bir şeyimiz olmadığından. şampiyonluk hedefleyen takımın özellikle stoper ikilisinden birisi bu kadar rahat alınamaz. diğer mevkileri alabilirler fakat stoper olmaz. bunu sevilla da biliyor. ellerinde bir cacık da yok. nakit paraları da var. 25 milyonda ısrar etmek her kulübün hakkı. sonraki payı kökleyecekler ya da. bir kere 20 milyon+sonraki satıştan %10-15 paydan aşağısında artık avrupa kulüpleri bize enayilere para mı verilir deyip ölücülüğe devam eder. elimizin daha güçlü olduğu tek senaryo fm’de transfer edeceğin kulübü alıp transfer fee fullemek. satış yapamıyoruz diyoruz ya hani işte bundan yapamıyoruz. birazcık futbolcunuza güvenin ya. birazcık galatasaray gibi davranın. biz gariban takım mıyız? kurla bir alakası yok satışın. dünya üzerinde nelsson’dan daha doğru profili bulabildilerse bu fiyata alacaklar zaten. bulmuşlar mı? hayır bulamadılar. nelsson özel futbolcu. ayrıca marcao’dan daha yüksek piyasası olduğu kesindi.

  ayrıca sözlükte rakip takımın adamları dandik milli takımda forma giyince büyük bir şey oluyor avrupa liginin en iyi ilk iki stoperinden biri için 20 hayal oluyor. danimarka milli takımında dandik futbolcularla değil düzgün stoperlerle rekabeti kazanan, satılan adamların toplamının 2 katı avrupa kupası deneyimi olan adama 25 milyon hayal oluyor. peki neden? bu adamlar kendilerini bazılarının gözünde 20 milyon edenler gibi süper lig’de ve bazı müsabakalardaki bir elin parmağını geçmeyen maçlarda değil 40 tane avrupa kupası, şampiyonlar ligi maçında kanıtladı.

  piyasa belli, oyuncu belli, durumumuz belli. transfer sezonunun süresi de belli. 25 milyon getiren alır yoksa diğer seçenek 20 milyon+%15 pay. bonusu isterlerse üzerine eklesinler. en dip budur. beğenen alır beğenmeyen gider başkasını alır. dünya kupası sonrası en kötü bu adamı sevilla’nın verdiği paraya satabileceğimizden eminim. nelsson’a güveniyorum.
 • 1115
  ne olursa olsun sevilla'ya peşkeş çekilmemesi gereken takımımızın en değerli oyuncusudur. adamlar 30 yaşındaki stoperini 30 milyona çakıyor, bizim 24 yaşındaki avrupa liginde en az gol yiyen tandemimizi toplam 20 milyona almak istiyor. oyuncuları ayartmaya çalışıyorlar. e baba iskender büyük ama yorgun yorgun. her yetiştirdiğimizi bunlara kaptıracaksak yatırım da yapmayalım o zaman, zaten para kazanamıyoruz. japon pazarı mı burası?
 • 1117
  yetenekli ve çevik savunmacımız.

  sezon açılmışken ligi bilen, yetenekli bir stoperi gönderip tandemi bozmak net salaklık. bu sene şampiyon olacak takım mantığı ile kadro kuruldu. eğer transferi düşünülen ikamesi yoksa, ki yok, kendisini gönderip muhtemel puan kayıplarıyla sezon sonu avrupa sıralarından olursak, görürüm o zaman 15 milyona stoper sattık edebiyatını. beklesin dünya kupası yapsın, sezon ortası ya da sonu yine gitsin. şimdi göndermek gerçek söylüyorum akıl karı değil.

  sevilla’ya tandem yetiştirmek değil bu takımın kuruluş amacı.
 • 1118
  bende 25 milyon € isterim ama ortada bir gerçek var o da, galatasaray tarihinde elde ettiği en yüksek bonussuz bonservis bedeli 13 milyon € ile arda turan’dan geldi.
  birde futbolcunun form düşüklüğü veya ağır sakatlık yaşayabileceğini de göz önünde bulundurmak gerek.
  12 -13 milyon eurolar değer biçtiğimiz cl’de dimaria’ya, mpappe’ye sahayı dar eden luyindama’yı şu an ödediğimiz bonservis bedelinin yarısına bile satamıyoruz.

  bu yüzden nelson’un bonussuz 18 milyon € ve sonraki satıştan pay transferi büyük başarı olur.
  bu sezon avrupa’da yokuz, süper lig maçları için kendisinin yerini az çok dolduracak futbolcu buluruz.

  not: premier lig transferleri ölçü değil çünkü premier liginde vasat takımlar bile mantık dışı paralar harcıyorlar. ndiaye transferini bu yüzden dışarıda tuttum.
 • 1119
  sevilla’ya bu oyuncu satılacaksa serbest kalma maddesi 25 milyon euro yetersiz kalır çünkü marcao gibi ederi 20 milyon ve üzeri olan sol ayaklı teknik stoperi 12 milyona aldılar. bu durumda zararımızı karşılamak için en az 33 milyon euro’ya satmamız gerekir. biz düşüneceğimize sevilla düşünsün, oyuncunun aklını çeliyorlarsa direkt uefa şikayet edelim. biz kendini ispatlamamış oyuncuları ayartamıyoruz ve ederinin kat be kat fazlasını veriyoruz bu nasıl iş bilmezliktir. yönetimin eğer bu oyuncuyu satarsa bunun hesabını veremez nokta.
 • 1120
  kendisinin bu sezon herhangi bir fiyata satılması çok açık söylüyorum galatasaray düşmanlıdığır. galatasaray'ın son yıllarda oluşturduğu en iyi defans ikilisinden biri olan marcao ve victor'u satmak anca ali koç'un, rambo okanın aklına gelip gerçekleştireceği şeyler.

  kendimizi benfica, porto, ajax gibi yetiştirici takımlar ile bir tutuyoruz. ne yazık ki onlar gibi bir gözlemcilik ağı ve yetiştirme becerimiz yok. eldeki oyuncuyu sattığımızda altyapıdan yetiştirdiğimiz gayet yeterli oyuncu ile o boşluğu dolduramıyoruz. morutan, cicaldau gibi scout transferi yaparken düşük ücretlere işi bitiremeyip beklenen verimi de alamayınca da dar bir ekonomimiz olduğu için sırtımıza bir yük daha ekliyoruz. scout sistemimiz sağlıklı değil göründüğü üzere. zorlanınca gidip yaşlı ve tecrübeli isme yine astronomik düzeyde para yığmak zorunda kalıyoruz. scout sistemi bu tip kaoslar için var bir bakıma. elinde hazır tutarsın mevcut oyuncularının alternatifini, satış gerçekleştiğinde anında çekersin gözlemlediğin adamı yoluna devam edersin. ama bunu bariz şekilde yapamıyoruz.

  bu nedenle biraz parlayan futbolcumuzu anında elden çıkarma refleksimiz bizim adımıza hem yakın hem uzak planda aleyhimize olacaktır. galatasaray'ın sportif başarıyı devamlı kılması, kadro sürekliliği sağlaması, avrupada daha fazla yer alması lazım. böylece oyuncuları elde tutma ihtimalimiz de artacaktır.

  takımdaki muslera'dan sonra oturmuş tek omurgadadan 2 kemiği aynı operasyondaa, yani sezonda çıkartmak davayı satmak, hastayı bilinmez bir tedavi sürecine bırakmaktır. isterse 50 milyona satılsın. 1 ay önce yapılması gereken transferleri daha 3 gün önce bitiren yönetim, bu panikle o milyonlarca parayı nerelere gömer siz düşünün.
 • 1122
  sevilla kulübü tarafından takımımız aptal yerine konmak suretiyle transfer edilmek istenen futbolcumuz. umarım galatasaray yönetimi bu kez gerçekten dik durur ve daö seçimden önce verdiği sözü bir kez olsun tutar. yahu sevilla mecburen stoper alacak, biz onlarla neyin pazarlığını yapıyoruz ki? bizim de nelsson'a çok ihtiyacımız var, çok istiyorlarsa versinler 25 milyon euroyu.

  sevgili yönetim lütfen dik durun!
App Store'dan indirin Google Play'den alın