• 1596
  son 4 sezondur real madrid ve manchester city'nin damga vurduğu turnuva. zaten 3 yıldır da yarı finalde bu ikisi mutlaka var ve son 2 sezonda birbirleriyle oynadılar ve kazanan kupayı da aldı.

  2023-24 sezonunda da grup aşamasında 5. maçlar itibariyle bütün maçlarını kazanan iki takım yine kendileri.

  konuşmak için erken belki ama bayern'in kupayı alacakmış gibi bir havası olduğunu düşünmüyorum bu sezon. real ve city yine çok büyük 2 favori.

  makas açıldı diyoruz ama devler arasında bile makas uçtu gitti bariz şekilde, bu ikisine de yetişebilecek pek kimse bulamıyorum.
  belki eski günlerini arayan arsenal?
  belki geçen sezon yaptığını yine yapar mı acaba diyebileceğimiz inter?
  yine eski günlerini arayan barcelona?
 • 1598
  galatasaray'ın keyif kattığı ve bizim de takımımızı avrupa'nın devlerine karşı gururla izlediğimiz turnuva. mesela kopenhag da bizimle aynı puanları alıyor ama onlar bunu futbolu öldürerek yapıyorlar. biz ise büyük takımlarla kafa kafaya oynamaya çalışıyoruz ve beceriyoruz da.

  zaten bana göre asıl keyfi de bu veriyor. şampiyonlar ligi'nde oynuyorsak bayern münih gibi, manchester united gibi rakiplerle kafa kafaya oynamayı denemeliyiz. benfica, lokomotiv gibi rakipleri yensek de çok bir anlam ifade etmiyor, akılda kalıcı olmuyor. ama bu sezon her şampiyonlar ligi maçımızın ardından yabancı sosyal medya hesaplarında gündem ve reklam oluyoruz. logomuz avrupalı gençler, çocuklar tarafından benimseniyor ve marka oluyoruz. avrupa'da marka olmak tam olarak böyle oluyor, oyuncu satarak marka olunmaz.

  (bkz: şampiyonlar ligi 2023-2024 sezonu)
  (bkz: uefa şampiyonlar ligi 2023-2024 sezonu a grubu)
 • 1599
  https://x.com/...007474109849912?s=20

  29 kasım 2023 man united maçında attığımız golde çekilmiş ofsayt çizgisi.

  adamlar resmen içe doğru yamuk çizmişler çizgiyi. neden ortalığı yangın yerine çevirmiyoruz? iki maçtır göz göre göre doğrandık.

  bunun altında iki şey olabilir; ya uefa içindeki güçlü lobiler baskı yapıp ligde tutunmaya çalışıyor ve bizi dışlıyorlar ya da bahis şirketleri/baronları uefa'nın içine sızmış işlerini garantiye alıyorlar.

  var sistemi bir tek büyük takımların işine yarıyor, böyle saçma şey olamaz. ama bir yandan da normal diyorum çünkü türkiye'yi temsilen uefa içinde çalışan kişi servet yardımcı'ymış :/
App Store'dan indirin Google Play'den alın