• 495
  17/17 yapmanın bile yetersiz kaldığı, 99 puanın galatasaray’ı şampiyon yapmayacağı, ama 99 puanın fenerbahçeyi şampiyon yapacağı saçma sapan bir sezon. fenerbahçe hak yiyerek puanlar topladı, sonucunda sivas ve konya’da 4 puan kaybederek bedelini ödedi. biz kibir yaptık fenerbahçe maçında bedelini ödedik. şimdi son haftaya giriyoruz, onların kul hakkı yemesi mi yoksa bizim kibir yapmamız mı ağır basacak bekleyip göreceğiz.
 • 496
  allah'ın izniyle şampiyon olacağız! kimse kırılmasın kimse modunu düşürmesin!!!!!!

  sözlük baķın ben ben galatasaray'ı çok iyi koklarım. 26 yaşındayım harbi galatasaraylıyım. iyi hissederim.

  bugün fenerin bizi yeneceğini hissediyordum herkes aşırı havalanmıştı. resmen maçtan önce yenilgi psikolojisindeydim, tabi yine bir umut izledim. maç da tahmin ettiğim seyirde gitti. kabak gibi belliydi yenileceğimiz.

  hatta inanmayana numara veririm arasın arkadaşlarıma sorsun; dakikayı hatırlamıyorum ama "şok gol yiyeceğiz haberiniz olsun" demiştim. yillarin galatasaraylisiyiz bırakın da takımımızı tanıyalım. 5-10 dakika geçmeden fener gol attı zaten.

  bunları niye anlattım; devamını okuyun.

  şu an yaşadığım hisler 2012 süper final tt arenada fener'in bizi yendiği maçla aynı. o maçta da şu anki hisler vardı, sen 9 puan fark at, süper final icat edilsin fener gelsin kazansın ve tüm muhteşem emekler ya giderse diye korkuya kapıl, süper final bitip de sampiyonlugumuz kesinlesinceye kadar bu aci ve çileyle dolaş hayat zehir olsun.

  şu anda da 17 maç üst üste kazanmış bir takımın arenada fenere yenildikten sonra bu muhteşem emeklerin haftaya kötü bitmesi ihtimali beni korkuya sürüklüyor. konya maçına kadar her gün resmen zehir gibi geçecek.

  ama ben bu zehir gibi bekleme hissinin sonunun nasıl bittiğini iyi bilirim bak lütfen devamını okuyun. nasıl ki aşırı rehavete girdiğimiz zaman buz gibi bir tokat yedik; bu zehir gibi geçen çileli günler bizim takıma motivasyon olarak yansıyacak inşallah.

  bursa 2-2 diye sahaya atlayıp erken sevinen fenerliler gibi şu anda da şampiyon olmuş gibi sevinen fenerlileri gördüm. herifler konvoya çıktılar.

  biz aynı durumda olsak kazansak hala 3 puan geride olsak bırak konvoya çıkmayı, bir sonraki maçta da acaba fener puan kaybeder de şampiyon olur muyuz, aldığımız bu derbi galibiyet şampiyonluğa yetecek mi diye tırnaklarımızı yer dururduk.

  kısaca şunu söylemek istiyorum. johnson golü attı, 6 atacağız, 10 atacağız çoktan şampiyon olduk diyen herkes dersini aldı.

  galatasaray'ı iyi koklarım, sağlam tokat yedik.

  şimdi ise kazandığı derbiye aşırı sevinen fenerlileri görüyorum. derbiyi kaybedip şampiyon olan galatasaray klasiğini görüyorum.

  biz şampiyon olsak da olsun galatayı yendik diye kör olmuş fenerlileri görüyorum...

  hangi şampiyonluk gül bahçesinde geldi bize ey renktaşlar!

  çekin bakalım 7 günlük acaba konya maçı nolacak çilesini! bizler her bu çileyi çektikçe sahaya çıkacak galatasaray takımının şampiyonluk konsantrasyonu artıyor olacak inşallah. şu 7 gün çektiğimiz her endişe, her korku sahada bize olumlu yansıyacak inşallah!

  allah yardımcımız olsun!
 • 497
  bir adet katıksız orospu çocuğunun cümle aleme göstere göstere şampiyonluğumuzu çalacağı sezondur.

  ilahi adalet nasılsa tecelli edecek diyen balık hafızalılar unutmuş olabilir ama ben hala billong’un bacağına dövme yaptırdı yalanıyla beşiktaş’a averaj kastırılan maçtayım, beşiktaş-alanya maçı haftasında alanya’nın maça nevzat demir tesislerinde hazırlanmasındayım, marafona’nın kolları olduğunu unutarak yedirmeye çalıştığı gollerde, kale önünde kaçırılan pozisyonlardayım. aramızda içi çok rahat olanlar unutmuş olabilir, biz hatırlatalım. galatasaray o sezonu bir gol averaj eksiğiyle 2. sırada tamamladı. ama…

  galatasaray’ın söz söylemeye, itiraz etmeye hakkı yoktu. çünkü geçmiş sezonlarda ve sonunda şampiyonluğumuzun çalındığı sezonda aleyhine yaşanan skandallarda galatasaray yönetimi kafasını kumdan çıkarmamayı tercih etmiş, apaçık mobbing uygulanan hocasının ve takımının arkasında durmamış, tıpkı lehimize karar vermemek için kafasını başka tarafa çeviren hakemler gibi görmezden gelmek istemişlerdi bugünün ekilen tohumlarını.

  sabrı taşan taraftarın gazını almak için ise bazenleri ‘fenerbahçeli dayılarımız, beşiktaşlı amcalarımız var, onlar bizim kardeşimiz’ temalı açıklamalar yapılmış, böylece artarak giden profesyonel kötülük adeta normalleştirilmiş ve kartopu etkisiyle günümüze gelmesine sebep olunmuştu.

  galatasaray taraftarı o zaman her açıklamada fenerbahçe beşiktaş anamız babamız edebiyatı dinlerdi, şimdi ülkemizin bekası, insanları germeyelim, itidal masalları dinliyor. bu senaryoda değişen tek şey karşımızdaki örgütlü yapının etki alanı, yani kötülüğün dozajı.

  her sene sistematik bir şekilde artarak devam eden aleyhimize skandallara, kör göze parmak sokarcasına yapılan atamalara, verilen cezalara, maçlarda alınan kararlara, atılan iftiralara karşı halen net bir protesto başlatamayan, bir ateş yakamayan, bir eylem planlayamayan galatasaray yönetimine yazıklar olsun.

  şikenin alenen yapıldığı, adam satın almanın ulu orta belli olduğu bu lige, bu kokuşmuş adalet düzenine, bunca şey olurken sadece itidal çağrısı yapmayı becerebilen bu yönetime lanet olsun.

  ******************************

  yukarıdaki entryi 4 nisan tarihinde depolamışım.

  dün rezalet bir oyunla, aptal bir rehavetle geçmiş tüm sezonları, daha bu sezon yaşanan onca skandalı unuttuk ve sanki şampiyonluğu ilan etmiş gibi tüm hafta seçim konuştuk, florya konuştuk, kemerburgaz konuştuk, transfer konuştuk, takıma izin verdik. camia olarak reaksiyon vermede, eleştiride nasıl bir numaraysak, balık hafızalı olma konusunda da bir numarayız. bizi düşman edinenlerin bir an bile uyumadığını, ne kadar ileri gidilebildiğini, şampiyonluğun nasıl şartlarda bu haftaya kaldığını çabucak unuttuk ve daha sezon bitmeden 25. şampiyonluk, 5 yıldız gibi başlıkları gündemde tuttuk sözlükte bile.

  bu kadar alenen satılmışlıkların görüldüğü, bunların bu kadar ileri gidilerek yapıldığı sezonda bir an olsun içim rahat olmadı ve ilk satırda yazdığımı tekrarlıyorum. çalacaklar. çünkü bir kere göstere göstere çaldırdın ve eyvallah dedin, dünya basını konuştu sen bahsini bile açmamayı tercih ettin. o yüzden özellikle senden çalabileceklerini biliyorlar. bu sezonu da elinden çalacaklar galatasaraylı. haberin olsun.

  bir galatasaraylı olarak her yıl daha da artarak devam eden bu sistematik yozlaşmaya başını eğen, isteyenin ensesine vurup lokmasını aldığı kişilerin takımımı yönetmesini, itibatımıza dokunulmasına yol açan o gediğin her geçen gün daha da genişlemesine lanet ediyorum, isyan ediyorum.

  iş hesapları yapmayan, galatasaray’dan başka hiçbir şey düşünmeyen düşman olana düşman olacak, savaş diyene savaş, vurmaya çalışana her alanda iki misli vuracak yönetimler ve başkanlar istiyorum.

  galatasaray’ın çaldıracak daha fazla şampiyonluğu yok, galatasaray’ın kaybedecek bir anı bile yok. galatasaray yıllardır bunları yaşamayı, yarışa her seferinde geriden başlamayı hak etmiyor.

  senin bu düzen içerisinde kaybedecek bir puan lüksün bile yok ve sen her yapılanı sineye çekip adaleti sağlamadığın sürece şampiyon da olsan sezon sonuna kadar diken üstünde ve son ana kadar tetikte maçları izleyip bu stresi yaşamak zo-run-da-sın. çünkü senden çalabildiklerini gördün, yaşadın.

  galatasaray’ın hesaplarını kendin hesaplarının önünde tutanların galatasaray’ı yöneteceği güne kadar..
  istifa, istifa, istifa!!
 • 499
  ön not : herkesten özür diliyorum bu haftaki entrıyim icin. sadece görev amaçlı paylasiyorum. önce pazar günü sevdiğim birinin vefat haberini aldim sonra da akşam derby kaybedildi. sonrasinda yaşananlar ise ülkenin fiilen iflas ettiginin kanıtı oldu. üçüncü dünya ulkelerinde bile guce paraya bu kadar tapılmiyor. alsin şimarık yalı çocuğu başına çalsın.

  previously on süper lig 2023-2024 sezonu *

  (bkz: süper lig 2023-2024 sezonu/@my immortal 14)

  tamamlanan 37 haftaya ait (370 maç) güncel durum şu şekilde;

  0-0 : 28 defa. % 7.6
  1-0 : 55 defa. % 14.9
  1-1 : 50 defa. % 13.5
  2-0 : 50 defa. % 13.5
  2-1 : 54 defa. % 14.6
  3-0 : 24 defa. % 6.5
  2-2 : 14 defa. % 3.8
  3-1 : 27 defa. % 7.3
  4-0 : 9 defa. % 2.4
  3-2 : 20 defa. % 5.4
  4-1 : 9 defa. % 2.4
  5-0 : 2 defa. % 0.5
  3-3 : 6 defa. % 1.6
  4-2 : 8 defa. % 2.2
  5-1 : 6 defa. % 1.6
  6-0 : 1 defa. % 0.3
  4-3 : 3 defa. % 0.8
  6-1 : 2 defa. % 0.5
  6-2 : 1 defa. % 0.3
  7-1 : 1 defa. % 0.3

  not : 1-0 ile 0-1 gibi skorlar aynı olarak kabul edilmiştir.

  bunun yanında kişisel manyaklığımı büyütürek galatasaray'ımızın şimdiye kadar oynadığı maçlarda aldığı skorları da ayrı olarak değerlendirmeye karar vermiştim.

  tamamlanan 37 haftaya ait (37 maç) güncel durum şu şekilde;

  0-0 : 2 defa. % 5.4 (*) (*)
  1-0 : 6 defa. % 16.2 (*) (*) (*) (*) (*) (*)
  1-1 : 1 defa. % 2.7 (*)
  2-0 : 5 defa. % 13.5 (*) (*) (*) (*) (*)
  2-1 : 8 defa. % 21.6 (*) (*) (*) (*) (*) (*) (*) (*)
  3-0 : 4 defa. % 10.8 (*) (*) (*) (*)
  2-2 :
  3-1 : 2 defa. % 5.4 (*) (*)
  4-0 : 2 defa. % 5.4 (*) (*)
  3-2 : 1 defa. % 2.7 (*)
  4-1 : 1 defa. % 2.7 (*)
  5-0 :
  3-3 :
  4-2 : 1 defa. % 2.7 (*)
  5-1 : 1 defa. % 2.7 (*)
  6-0 :
  4-3 : 1 defa. % 2.7 (*)
  6-1 : 1 defa. % 2.7 (*)
  6-2 : 1 defa. % 2.7 (*)
  7-1 :

  2022 - 2023 sezonu istatistiklerini de ilgili sezona ekledigim entry aşağıda;

  (bkz: süper lig 2022-2023 sezonu/#3806358)

  açıklama : cidden bu iş neden başladı neden devam ediyor ben de kaçırdım. bir hüsran ve sinir anında başladı birakamıyorum da çekirdek gibi. ufaktan da hoşuma gidiyor ama yalan yok. *
App Store'dan indirin Google Play'den alın