• 28
    fatih hocam istiyorsa buluruz piyasada sol ayaklı stoperden çok ne var ki. bize en uygun olanlarından sıralıyoruz efendim :)
    1-) maxime le marchand : sözleşmesi sona eriyor. 28 yaşında, 1.85 boyunda. sezonu nice takımında geçirmiş. 41 maça çıkmış, golü yok, 3 asisti var. 4m € piyasa değeri var. alınabilir, sol ayaklı iyi bir alternatif olur. maicon'u da satıp; maicon parasıyla fatih hocanın isteyeceği şampiyonlar ligi seviyesinde başka bir stoper alırsak çok iyi olur.
    2-) josé luis palomino : 28 yaşında, 1.87 boyunda. geçen yıl 4m € bonservis bedeliyle atalanta'ya transfer olmuş. (biz de aynı tarihte maicon'u bir servet harcayarak aldık.) geçen sezonki performansı; 36 maçta 2 gol, asist yok. sol ayaklı alternatif olabilir, ama maliyetli yani zor. ve ağır biri olarak biliyorum. futbolcuyu yakından bilen biri ayrıca bilgilendirirse mutlu olurum.
    3-) thomas vermaelen : geçen sezon 20 maçta forma giymiş ama sakatlığı bulunuyormuş. son 3 sezonda toplamda 50 maçta forma giyebilmiş. sağlık durumu nedir, ne değildir araştırmak lazım. bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa memnun oluruz. 32-33 yaşında, 1.83 boyunda. barcelona ile son 1 yıl sözleşmesi kalmış. sağlık durumunu araştırıp eğer olumsuz bir sonuç çıkmazsa talip olabiliriz. tecrübeli bir isim. barcelona bonservis talep etmeyecektir diye düşünüyorum.
    4-) mangala ve mamadou sakho : kiralanabilir uygun bir ücretle ama şahsen ikisi için de görüşlerim olumsuz. ikisininde premier lig ve avrupa tecrübeleri üst düzey olsa da istikrarsız, hataya meyilli ve konsantrasyon eksikliği fazla olan isimler olmaları beni bu iki isim konusunda geriye çekiyor. ama fatim terim efektle mangala veya sakho nasıl bir hal alır bilemeyiz. alırsak yine iyi bir alternatif olabilir ama tekrar söylüyorum maicon'u satıp şampiyonlar ligi seviyesinde başka bir stoper almak elzem.