• 3051
  elindeki kadro kötü diyen adam net salaktır ya da mancini'yi savunacak başka bir argümanı kalmamıştır.

  kötü kadro 2 senedir ligde şampiyon şampiyonlar liginde üst turlara çıkıyor. buna da bir dünya adam almışsın. ligdeki açık ara en iyi kadro. sana puan farkı atan rakiplerinin kadrosuna bir bak. sonra gel bu kadro kötü de. neyin kafasını yaşıyorsunuz birader siz?

  bu adam deplasmanda maç bile kazandıramıyor. sistem diye tutturduğu şey tam bir zırva. sneijder sol, burak veya umut sağ. küçük çocuğu bile getirip koysan böyle bir saçmalık yapmaz. sen sneijder'i sola çekersen mourinho da gelir alay eder seninle. kanat yokmuş. hiç kanatlı oyun oynamayı denedin mi? denemedin. şampiyon olunan sezon emre çolak soldaydı ulan. kenarda sürekli futbolculara kızıyor, her maç ikinci yarı taktik değiştiriyor. sonra ertesi maç bir bakıyorsun aynı futbolcular ve yine aynı taktik. madem öyle niye bağırıyorsun? o zaman senin bağırmaların tamamen hava civa. defansı oturmamış takım şampiyon olamaz. her maç değişik savunmayla çıkıyorsun. bir teknik direktör deplasmanda nasıl maç kazanamaz abi? hiç mi bir şey üretemez 20 küsür maçta? ulan kazara maç kazanırsın ya. o bile yok. deplasmanda hep mi rezil top oynar bir takım.

  hakemmiş, şanssızlıkmış. 4 yiyorsun içerde 4.* ne ilk kez penaltı verildi ne de ilk kez kırmızı gördük. 15 küsür senede içerde ilk kez 4 yiyorsun. sen galatasaray'lı olarak içerde kasımpaşa'dan 4 yemeyi doğal karşılıyorsan hakem diye ağlayabilirsin. lakin ikinci yarı hoca yaptığı saçmalıklarla sana 3 tane çok güzel yediriyorsa ben onu doğal karşılamam. galatasaray'sın abi sen. istersen 8 kişi kal yine de 4 yiyemezsin. hele de hocanın saçmalıkları bu kadar ayan beyan ortadayken bırakın bu hakem zırvalarını.
 • 3052
  mancini'yi değerlendireceksek elimizdeki somut verilere bakıp değerlendirmemiz lazım. yoksa bursa'ya 5 attığında kral *, 3 gün sonra kasımpaşa'dan 4 yediğinde * hoca değil dersen olmaz bu iş. önce kendi fikrimi söyleyeyim: mancini başarılı mı? hayır. başarısız mı? kesinlikle hayır.

  şimdi bu adam geldiğinden beri üç kulvarda yarıştı. biri türkiye kupası. 2005'den beri alamadığımız kupada finaldeyiz. muhtemelen alırız da kupayı. fatih terim 2 senedir bu kupayı kazanamadı mesela. * kupada başka büyük takım kalmadı ondan finale çıkabildik diyenlere geçen seneyi hatırlatmak isterim. (bkz: 11 aralık 2012 galatasaray 1461 trabzon maçı) mancini burada başarılı oldu.

  diğer kulvar şampiyonlar ligi. fatih terim gruptaki ilk maçta * galatasaray'ı hezimete uğramış bir halde bıraktı. grubun ne kadar zorlu bir grup olduğunu, gruptan juventus'un önünde nasıl efsanevi bir şekilde çıktığımızı herkes hatırlıyor zaten, söylememe gerek yok. tamamen mancini'nin başarısı bu. chelsea maçlarına gelecek olursak ise mancini'nin performansı oldukça kötü olmasına rağmen alınan sonuçlar gayet makuldü. * elendiğimiz takım da chelsea'ydi sonuçta, bu sonuç hepimizi üzmüştü belki ama mancini'yi suçlamak için de yeterli değil.

  gelelim lige. mancini'nin en başarısız olduğu veya öyle göründüğü yer. geçen seneye gidelim. geçen sene 30. haftada galatasaray'ın topladığı puan 62. bu sene ise 53. ancak aradaki 9 puanlık düşüşün tamamını mancini'ye mâl etmemiz mümkün değil. mancini ligin 7. haftasında görev başı yaptı. geçtiğimiz sezon ligin ilk 6 haftasında topladığımız puan 13, bu sezon ise 10. bu 3 puanı düşüp kalan bütün suçu mancini'ye yükleyelim. mancini geçen sezon galatasaray'ın kurdu olmuş fatih terim'den 6 puan daha az toplamış ligde. aradaki en önemli fark fenerbahçe'nin geçen sezon 30. haftaya göre puanını 11 yükseltmesi. yani anlayacağınız geçen sene de bundan çok farklı değildik, gelmiş geçmiş en sikko sezonlardan birinde rezil bir top oynayarak şampiyon olmuştuk. bu sene olamadık, çünkü bu sefer fenerbahçe iyiydi.

  bir tarafta yıllarını türk futboluna vermiş, buraları en iyi bilen, galatasaray'ı en iyi tanıyan fatih terim var. adı imparator.

  bir tarafta elin italyan'ı var, buraları tanımaz etmez, devraldığı takım kendi takımı bile değil, üstüne üstlük bir de o takım sezona oldukça kötü başlamış. başarılı değil ama adı imparator olanın son senesinden çok da farklı şeyler yapmamış, üstelik şartları daha zorken... adı hoca değil.

  istiyorsanız mancini gitsin.

  selçuk kalsın, florya'nın yeni ağası olsun. bütün paslarını burak'a versin, arkadaşı çünkü. canı sıkılınca formasını atsın çıksın. hakkıdır aslanımın, zaten karın tokluğuna çalıştırıyoruz adamcağzı, onun değil bizim yaptığımız ayıp.

  belki bir iki yıla yabancı sınırı kalkar ama sneijder yine de gitsin. federasyon kaldırsa bile florya'da yabancı sınırı var çünkü. çünkü biz galatasaray'da yabancıları sevmeyiz. hakanların, bülentlerin yadigarı bu takım bize çünkü.

  drogba kalsın ama. faydasız, bencil mencil ama olsun. yaşayan en büyük galatasaraylı adam. büyük efsane. bizim efsanemiz. baksana aslanıma ne güzel poz vermiş: http://imgim.com/bjpvwhkcuaatu1y.jpg hem hakkında espri üretip, caps yapmak da kolay. ne de olsa 35 santim.

  hagi gelsin hagi. o en büyük efsanemiz. takımın içine sıçar ama olsun, koruyanı kollayanı çıkar. romanya'dan yeni stancuları alırız, hatta belki yeni culio'lar bile vardır.

  elveda 2 yıllık başarılı, mutlu, huzurlu galatasaray. bir daha ne zaman görüşürüz kim bilir. kaos bizi bekler, neyse ki her halin güzel.
 • 3053
  komik argümanlarla savunulan, haklı sebeplerle eleştirilen teknik direktörümüz. elimizdeki kadro yetersizmiş bir de. karşımızdaki takımda kerem şeras, ilhan, elyasa, yalçınlar varken sende sneijder, melo, muslera, selçuk oynuyor. kadromuz kasımpaşa ve sivas'tan da mı yetersiz be kardeşim.galatasaray tarihinin en karanlık döneminden gelen sekizinci kadronun üzerine tırnaklarımızla kazıya kazıya iki sene üst üste yakaladığımız başarılı kadroyu 6 ayda yerle bir etmiştir. onuru varsa istifa eder.
 • 3059
  oynatmaya çalıştığı bol rotasyonlu futbol yüzünden kadro yetersiz gözüküyor. eğer 11-12 sezonundaki gibi kemikleşmiş bir 11 çıkarabilseydi ve sadece ceza/sakatlık gibi durumlarda oyuncularını değiştirseydi bu duruma muhtemelen düşmezdik. ama adamın tarzı bu. bu tarz için de kadromuz yetersiz. 30 maçın 30unda da farklı 11 çıkarabilecek kadar geniş ve dengeli bir kadromuz yok maalesef. bence bunun farkında olan teknik direktördür kendileri. fakat bunun farkındaysa neden kemikleşmiş bir 11 kuramadı ya da kurmadı derseniz orada da düşünmek gerek sallamadan önce, mantıklı açıklamaları olabilir. bana kalırsa;

  1) bu adam rotasyon seviyor, bunda hemfikiriz. ama biz yapmaması gerektiğini düşünüyoruz. mancini de bize diyor ki; "elimde çok duygusal bir burak, çok şöhretli bir de drogba var. efsane bir hocanın arkasından gelmişim zaten, birinden birini yedek bırakırsam işler baştan terse gidebilir. bu yüzden rotasyonu sıkı tutarsam burak veya drogba yedek kaldığı için takıma küsmeyecek, yoğun maç trafiğinde takım rahat rahat akıp gidecek. yeter ki taktiklerime uysunlar...". teoride çok doğru bir düşünce (bence) ama uygulamada olmuyor. nedenleri tartışılabilir ama en azından teoride doğru ve bu sene pratikte uygulayamasak da seneye uygulayabiliriz.

  2) mancini diyor ki; "ulan zaten yeni gelmişim, ülkeyi tanımıyorum. (taraftar kabullenemese de) takım iyi gitmiyor, bu kadar beraberlik alınmış. ben bu seneyi kurtaramam ama 1 sene çalıştırdığım üzerinde deneyler yaptığım takımı seneye vücuduma ait bir uzvum gibi oynatabilirim. bu sene şu takımın sıkıntılarını çözelim, aynı zamanda herkese hemen hemen eşit miktarda şans verip hem küstürmeyeyim hem de bir sonraki sene için bilgi toplayayım." bence bu fikri de doğru.

  kimse mancini'yi romantik davranmayıp olaylara realist tepkiler veriyor diye suçlayamaz. ayrıca ben bu seneki aşırı tepkinin 2 senedir kötü oynadığımızı kabullenemeyip nedeni olarak da avrupa maçlarını gösteren taraftar yüzünden olduğunu düşünüyorum. bunun yanında aynı taraftar seneye çok kötü başladığımızı da kabullenmez mesela. eskişehir bursa beraberliklerine "oo iyi iyi biz geçen senenin şampiyonuyuz." tepkisi vermişlerdir.

  bunların hiçbirini düşünmeden adama salak damgası vurmak da insanın kendi seviyesini gösterir bence. adamı istediğin kadar protesto et, yönetimi et ama önce bi dur ve sorgula. sorguladıktan sonra yine et, etme diyen yok. de ki "böyle düşünüyor olabilir ama olması gereken bu." ya da "ne yaptığın umrumda değil ama galatasaray kasımpaşa'dan 4 yememeli." de.

  eyyorlamam bu kadar.
 • 3060
  mutlaka en kısa zamanda ayrılacak/gönderilecek. bunu hepimiz görüyoruz da aslında kimi yediremiyor, kimi yolunu gözlüyor.
  şahsen ben ikisinden de değilim. kalsa da olur gitmese de olur.

  2 sene üst üste şampiyon olmuş, avrupada çeyrek final oynamış, süper kupalar falan almış takımı bu hale getirenlerden hesabımı şu an soramayacak kadar yorgunum.
  bu sene çok yorulduk. en çok biz yorulduk, taraftar olarak.

  fatih terim öyle bir hap ki. içmesen ölüyorsun, içince bir gün bitiyor, sürünüyorsun.
 • 3061
  an itibariyle gitme ihtimali konuşuluyor. hesap benim değil sadece güvendiğim bir isimdir kendisi.
  transfer dönemlerinde gelen çoğu ismi önceden yazmış yada gelişmeler hakkında bilgi vermiştir.

  bilmeyen arkadaşlar için not: linkin altındaki +'ya tıklarsanız tivit bu entryde açılır direk. ben bilmiyordum bunu yeni öğrendim :((

  https://twitter.com/...s/457987821727649793
  https://twitter.com/...s/457988483177803777
  https://twitter.com/...s/457988966659424257
  https://twitter.com/...s/457989802147979264
  https://twitter.com/...s/457990387005943808
  https://twitter.com/...s/457990967468228608
  https://twitter.com/...s/457991094614388737
  https://twitter.com/...s/457991469409001473
  https://twitter.com/...s/457991687634427904
  https://twitter.com/...s/457992828581588992
  https://twitter.com/...s/457993204445761536
  https://twitter.com/...s/457995124933656576
  https://twitter.com/...s/457995475845910528
  https://twitter.com/...s/457995568263233536

  edit: böyle sıkıntı olacağını biliyordum. abdulla avcı gelecek denmiyor, abdullah avcı tarzı el pençe divan duracak biri getirilip üstüne sağlam bir adam yerleştirilebilir diyor. ki bu durum çok çok ufak bir ihtimal diyor. bu durumda böyle isim çok olmadığı için abdullah avcı da gelebilir* diyor. ya arkadaş okuduğunuzu anlıyorsunuz niye inatla yanlış yerlere çekiyorsunuz ki. zaten okuduğunu anlayamıyorsan yazma bu sözlüğe mesela olur mu?
  benim hayalimde bielsa vardı. terim yerine o gelmeli diyordum. şuan kendisi zor. neyse ya mancini'yi beğenmeye devam beyler. bu da skib bırakır sıkıntı olmaz. olan bize ve paralara olur. ne de olsa babamızın kulübü değil ya unuturuz 2 yıl sonra.

  ayrıca dalga geçtiğimiz avcı'dan farkını gören var mancini'nin?** ben bile bilic'e laf attım diye utanıyorum resmen. bilic hala kötü ama hocam mancini'yken kimseyi eleştirme lüksüm yok.
 • 3065
  acilen gönderilsin yerine de abdullah avcı getirilsin. sonrasını hepimiz biliyoruz zaten;

  (bkz: 2015-2016 sezonu muhtemel galatasaray teknik direktörü)

  (bkz: 2016-2017 sezonu muhtemel galatasaray teknik direktörü)

  (bkz: şampiyon takımın anasını siktiniz)

  (bkz: formayı çıkarın çıplak oynayın)

  (bkz: başarılar gelir geçer asaletin bize yeter)

  edit: gözünü seveyim şu adamın gitmesini isteyenler teknik direktör adaylarını da yazsınlar. madem kelle istiyorsunuz tepkinizi görmek istediğiniz teknik direktör ismiyle verin. yoksa skibbe'ler rijkaard'lar havada uçuşacak. olan yine takıma olacak.

  mancini gitsin yılmaz vural bile daha iyidir diyen adam da şu sözlüğe yazmasın rica ediyorum.
 • 3066
  bence seneye de kalmalıdır. takımla birlikte bir yaz dönemi geçirsin, istediği transferler varsa yapılsın ondan sonra gidişata göre hataları varsa kendisini eleştireceğim. hemen başladılar yine lucescu demeye. lucescu geldiği ilk sene uefa şampiyonu takımı türkiye şampiyonu yapabildi mi. hayır. şimdi mancini'yi kovsan her şey güllük gülistanlık mı olacak.

  bu sezon zaten daha baştan yanlış kurgulanmıştı. hatalı kadro planlaması, ciddi sakatlıklar, golcülerin formsuzluğu, bazı oyuncuların doymuşluğu, uefa cezasının getirdiği rehavet, rakiplerin çok daha az maç oynaması, vs...

  şimdi bütün bunları görmeyip mancini'yi kötü gidişin tek sorumlusu olarak göstermek bence insafa sığmaz.
 • 3069
  twitter'da cirit atan birçok duyumcunun ya da bilgi paylaşan kimselerin artık her neyse, hep bir ağızdan yeni sezonda başımızda olmayacağını belirttiği teknik direktörümüz. duyumcu tayfasına güven olmaz fakat açık kimlikli ya da anonim birçok kişi aynı şeyi yazınca insan haliyle kıllanıyor. artık birbirlerinden mi kopyaladılar yoksa "güvenilir kaynakları" bu durumu mu sızdırdı bilemiyorum.
 • 3070
  yerine gelmesi için önerdiğim teknik direktör şöyledir;

  marcelo bielsa
  luciano spalletti
  raynald denoueix
  roberto di matteo

  tabi bizim önerimizin bir değeri yok. fatih terim gittiğinde daha mancini ile görüşülürken olmayacağını da söylemiş, yine bu isimleri arkadaş ortamlarında ve forumlarda önermiştik.

  ama maalesef klübümüz dahil türkiye'deki hiçbir klüp doğru düzgün yönetilmediği için, yönetim kurullarında futbolun içinden gelen adamlar olmadığı için, şu kadar bile düşünemezler.

  o açıdan bence hoca değiştirmektense bu saatten sonra futboldan anlayandan da anlamadığını kanıtlayan başkanımıza yegane önerim futboldan gerçekten anlayan birini sportif direktörlüğe getirip futbol takımının tek sorumlusu yapması.

  bunun için de yegane önerim;

  claudio andre mergen taffarel

  not: iş bu entry, teknik direktörleri ve futbolcuları wikipedia entrylerine göre değerlendirenler için uygun değildir.
 • 3071
  bu sene kendisinden ümidim yoktu. bizi şampiyon yapmasını beklemiyordum. sebepler belli. fakat bu kadar ruhsuz ve rezil bir durumda olacağımızı da beklemiyordum. kabul çok zor bir şartta göreve geldi ama takımda en ufak bir takımdaşlık yaratamaması onun beceriksizliğidir. takımın hala oturmuş bir düzeni, oyun planı ve şekli yok. her maç farklı bir oyun, farklı bir kadro, farklı bir anlayış. baya bir süre geçti ve ne yapmaya çalıştığını kimse çözemedi. pas futbolu mu, kontraatak mı, savunma futbolu mu, baskın futbol mu? ne oynuyoruz? ne oynamak istiyoruz? hala anlayamadık. bu hafta kasımpaşa'dan 4 yedik haftaya 5 tane atabiliriz. hayır atamazsınız diyemez kimse. çünkü hafta içi 2-0'dan 5-2 maç çevirdik. 3 gün sonra 4 yedik. bu kadar uçurum olmaz, olmamalı.

  takımdaki tek sol bek hafta içi maç oynuyor yorgun diye hafta sonu en kritik maçta oynamıyor. üstelik bu adam takımın en genç ve diri futbolcusu.

  böyle yaptığı için futbolcular hep tedirgin oluyor ve kendilerin güven gelmiyor. bu hafta çok iyi oynayan oyuncu haftaya oynamıyor. güven sorunu yaşaması çok doğal.

  futbolda başarı hep istikrardan geçer. rotasyon ise bu istikrarı tamamlayıcı olmak zorunda. yoksa başarı gelmez.
 • 3072
  hakkında fantastik bir senaryo ürettiğim teknik direktörümüz. ancak olabilitesi yüksek geliyor bana. şöyle ki;

  şimdi arkadaşlar. kulüp hem taraftarın gazını almak, hem uyuşmayan dokudan dolayı, hem de olası tazminattan yırtma sebepleri için mancini'yi göndermek isteyecektir. ki bence bunun olduğu artık herkesçe malumunuz.

  sene başında, daha doğrusu mancini ile anlaşma yaptığımız vakit, bir iddia vardı ve gündemi oldukça meşgul etmişti. `mancini, italya futbol federasyonu'ndan teklif gelmesi halinde sözleşmeyi fesh edebilecek` maddesi. bu çok konuşuldu malumunuz. hatta bununla ilgili doğrulama veya yalanlama yapıldı mı, onu bile bilmiyorum. o kadar karışık bir gündemimiz vardı o sıralar.

  italya, dünya kupası'nda olası bir hüsran yaşarsa, prandelli yerine mancini'nin takımın başına geçebileceği çok konuşuluyor. hatta olası fesh edebilme maddesi bu yüzden konuldu diyenler de vardı o dönem. bekleyip göreceğiz.

  bu konuda şöyle durumlar çıkar ortaya:

  1- mancini sezonu tamamlar, dünya kupası'nın sonu beklenir ve italya'nın başarısız olması sonucu mancini italya milli takımı'nın başına geçer. böylece kulüp yüklü tazminattan kurtulur. ha olan yine taraftara olur, o ayrı.

  2- mancini'ye ne olursa olsun seninleyiz denilir ve yaz kampı transferleri mancinin'nin istediği oyuncularla gerçekleştirilir. olası italya milli takımı hayal kırıklığıyla, mancini takımımızdan ayrılabilir ve kaos ortamı daha da artar.

  3- sezon tamamlanmadan, tazminatı ödenip mancini ile yollar ayrılabilir. yeni teknik direktör arayışları başlar. bu durumda yönetim ciddi bir başarısızlıkla itham edilip, tazminatı ödemekle ekonomimizi zora sokar.

  4- italya milli takımı başarılı olur ve prandelli ile yollarına devam edebilir. o zaman da mancini'nin son dönem performansı ve artık kulak fısıltısından daha çok haykırmalara varan lucescu isminin vereceği karar beklenir.

  her durumda giren çıkan taraftara yani. :(

  (bkz: galatasaray sözlük senaryo timi sundu)

  (bkz: esen kalınız efenim) *
 • 3073
  seneye de kalsın
  gazeteler 15890863894 adet transfer haberi yapsın. bunların en fazla 2 tanesi olacak sonra başarısız olsun 3-5 zibidi çıksın zaten istedikleri alınmadı yeaa diye fanboyluk yapsın.
  kulüp her başarısızlıkla tırnak içinde "taktik-teknik" konuşulmaz diye bildiri yayınlasın.
  rakip 4. yıldızı taksin.
  cl ön elemede zaten zor rakip geldi yea diye bi yerimizi yırtalım.
  sonra baktık kimsenin gideceği yok mali genel kurulu bekleyip ibra edilmesin yönetim diye ağlaşalım.
  seneye kalmasında bence kesinlikle fayda var.
  haa bu arada geleceği görmek için muneccimle irtibat kurmaya gerek yok
  (bkz: #1314731)
 • 3074
  farzedelim kendisi başarısızlığın en önemli etkeni (diyelim ki yüzde 90 kendisi yüzde 9 yönetim yüzde 1 de futbolcular) ve farzedelim kendisini gönderdik ve takımın başına da heynckes, mourihno, bielsa hatta futbola ikna ettirdik, emeklilikten vazgeçirdik sir alex ferguson geldi; aranızda gerçekten de bu kadroyla başarılı olabileceğine inanan biri var mı?
  bakın kimseyi suçlamayacağım, fazladan başka hiçbir şey yazmayacağım ama sakın ola kimse de bana milyon eurolar kazanan zibidilerin "baba ihtiyaçları" ve "motive olmakta zorlanmaları"ndan falan bahsetmesin. sakın.

  "bu kadronun başına x gelsin başarılı olur" diyebilen varsa, bunu da olgularla kanıtlayabilecek veya en azından kabul edilebilir bir teoriye dönüştürebilecekse, ölümüne gitsin mancini.

  hayırsa eğer cevap; yani yeni bir hoca gelse bile yeniden bir kadro kurulması gerekiyor diyorsanız, elinizi vicdanınıza götürün.

  sorun gerçekten mancini mi?
  ya da sorun gerçekten "sadece" mancini mi?
  ya da hatta sorunun en büyük sorumlusu mancini mi?

  bunların muhattabı terim saplantısı galatasaray sevdasının önüne geçmiş gönlü kararmışlar değildir elbet...

  "bu takım galatasaray, bu takım böyle oynamamalı şartlar ne olursa olsun" diyenler de sonuna kadar haklıdır.
  da kardeşim, bakıyorum, 19 nisan 2014 galatasaray kasımpaşa maçı'nı bombalayan, antalya deplasmanında yerini terkedip gole sebep olan semih'e gık yok.
  maçtan çıkarken formayı atan, "galatasaray'a sinek konsa da florya'ya fil girdi diye haber yapsak" diye dolaşanlara malzeme üstüne malzeme veren selçuk'a gık yok.
  1 maç oynayıp 5 maç sıçan, kendini chelsea maçına saklayıp chelsea için elinden geleni yapan drogba'ya gık yok.
  bu sene kaçırdıklarının 10da birini atsa çok farklı yerde olacağımız burak bey'e gık yok.
  yanındaki bomboş çocuğa pas vermeyen, rize'de bomboş golü atamayıp ligin kaderini değiştiren umut bulut'a gık yok.
  götünü-başını tutmaktan ayakta duramayan, arkada üç boş adam varken, önünde yüzde yüzlük pozisyon varken topu dışarı vuran, 1 maç oynayıp 10 maç yatan eboue paşaya gık yok.
  gideceği belli diye herhal kadro planlaması için koca yaz boyunca hiçbir plan yapmayıp sırf başbakan çağırdı diye 6. haftada yıllık 5 kââda tüpçüyle kader ortaklığı yapan fatih terim'e gık yok.
  fatih terim gibi birini tanıyamayıp, hatta gereksiz yere fazlaca güvenip milli takımla görüşmesine izin veren, fatih terim'i profesyonel zannedip onu yönetemeyen yönetime gık yok.
  yabancı sınırı ile ilgili yeterince etkin bir çalışma yapmayan yönetime gık yok.

  çift forvette ısrar ediyor, sneijder'i sola hapsediyor, ceyhun'da ısrar ediyor, selçuk-burak-semih-drogba-umut-eboue gibi formsuz adamları ısrarla oynatıyor falan diye sırf mancini suçlu.

  yağmurun sert yağacağı belli, nehire adam gibi set çekilmemiş, yollara devlet tarafından eve doğru eğim verilmiş, evin eski kiracısı da en ufak bir önlem almak bir tarafa en daha çok zarar görsün diye elinden geleni yapmış bir de üstüne gidip bu set çekmeyenlerle, eğimi eve verenlerle bir olmuş, biz evi su bastı diye yeni kiracıyı suçluyoruz. ha evet, ne bileyim evin önüne bir hendek çekebilirdi, evin artık çürümüş parçalarını atabilirdi doğru.

  ama kardeşim, hırsızın hiç mi kabahati yok allah kitap muhammed isa aşkına ya :(
 • 3075
  bu durumun * tabi ki tek sorumlusu olmayan teknik direktörümüz.
  fakat deniyor ki neden mancini'ye kızıyorsunuz futbolculara bir şey söylemiyorsunuz.
  kısaca futbolculara neden daha az şeyler söylediğimizi açıklayayım.

  semih: pozisyon hatası hep yapardı o yüzden pozisyon hatasına kimse kızmaz. fakat tekmeye kafa sokardı artık pek göremiyoruz.
  selçuk sahada canını dişine takar saçını başını yolardı şimdi ise aha bu kaptanlık bu da forma buyur diyor
  drogba ilk geldiği günden beri maç seçen bir adam mancini'den önce de sonra da. daha geleceği konuşulurken bile böyle olacağını biliyorduk. sen bilmiyor muydun?
  burak bey her sene attıklarından çok daha fazlasını kaçırırdı değişen bir şey yok onu seven aynı, kızan da aynı.
  umut bey de her zaman mutlak gol kaçırma potansiyeli olan bir oyuncuydu fakat pres yapmayan arkadaşı için bile ciğer patlatabilecek kadar yardımsever bir adam nedense artık yanındaki oyuncuya bile pas vermiyor.
  eboue ikinci sezonundan itibaren 1 maç oynayıp 10 maç yatıyor farkeden bir şey yok.

  bu bahsettiğimiz adamlar geçen sene real madrid'i yenen oyuncular şu an kasımpaşa'ya sahasında 4leniyor.
  neden futbolculara kızalım ki? futbolcuların yeteneğinde değişen bir şey yok. ama tabi değişen bir şeyler var.
  onları bu hale kim getirdi onu saptamaya çalışıyoruz.

  fatih terim konusuna girmeyeceğim herşey ortada zaten fazla konuşmaya gerek yok.

  mancini tek sorumlu değildir evet. sorumlu bile o değildir aslında. sen bakma sneijder de sol açık oynar melo da kaleci olur. sorun taktiksel değil.

  sorun nerede biliyor musun asıl nereye kızmamız gerekiyor biliyor musun?

  bence biliyorsun.