resim
Pierre-Emile Kordt Højbjerg
Takım:Marsilya
Mevki:Ön Libero
Yaş:28
Boy:1.85
Uyruk:Danimarka
 • 185
  https://x.com/.../1802963677009555778

  --- alıntı ---

  uğur karakullukçu: "galatasaray'ın hojbjerg ile anlaştığına yönelik çıkan haberler doğru. henüz imzalar atılmadı ama galatasaray oyuncuyla alacağı yıllık ücret (5 milyon euro) konusunda anlaşmış. tottenham ile ödenecek bonservis (10 milyon euro) konusunda da anlaşılmış."

  --- alıntı ---

  uğur isimli arkadaş böyle dediyse kime transfer olacağını bilmiyorum ama kime transfer olmayacağı kesin. yazık oldu çok iyi oyuncu aslında.
 • 186
  tempolu ve ikili mücadelelerde kuvvetli bir oyuncu. ancak topu sürükleyememe gibi bir dezavantajı var. fiziken çok iyi ama teknik olarak o kadar iyi bir oyuncu değil.

  bizim sanki göbekte çalım atabilen, ani dönüş yapabilen, sırtı dönükken top alıp yüzünü karşı kaleye çevirebilen bir oyuncuya ihtiyacımız var.

  bir de geçen sene maaş dengesini çok bozduk, icardi’yi ayrı tutuyorum o adam bir fenomen. ne istiyorsa verilmeliydi. ama zaha, tete, ziyech, davinson verdiğimiz o yıllık ücretlere ek olarak bir de 2025 yazında benzer bişey yaparsak arabistan’ın bir tık üstü kalitede bir forma bürünür gibi olacağız.

  piyasada maaşını çuvalla ödemek zorunda olmayacağımız, başarıya aç çok iyi orta saha oyuncuları var. nelsson modelinden vazgeçmememiz lazım.
 • 187
  büyük bir kalitedir ama torreira'sı olan takımın tercih etmesi gereken oyuncu değildir. bizden daha çok fred'e partner arayan fenerbahçe'ye uygundur. bizim daha çok mctomminay, prime ndiaye gibi dribling yapan ceza sahası içine giren bir oyuncuya ihtiyacımız var. avrupa'da 10 maç oynamak için çift pivot tercih etmek hatadır. ligde iki tane pivot ile nasıl aksiyona gireceğiz? torreira'dan çıkıyorsak mantıklı ama torreira varken bu paraların verilmesi torreira'nın da bu paralara yükseltileceği anlamını taşıyor. aklıma pek yatmayan transfer. okan hocam sen de kaliteli oyuncu gelsin deme kendi taktiğine ne istediğine göre oyuncu ara. müze değil burası sonuçta tek tek güzel parça aramıyoruz. bir ahenk olmalı. aşağıda karakullukçu'nun paylaştığı ısı haritası var. ceza sahası içinde bir noktası bile yok.

  https://youtu.be/...gl6F6Z0nJM&t=548
 • 190
  torreira'nın yanında değil torreira'nın yerinde oynayabilecek oyuncudur. ihtiyacımız olan 8 numara profili değildir, bize fofana profilinde 8 numara gerekiyor torreira'nın yerine oynayabilecek birisi değil. ama belki de okan hoca höjberg'i alıp torreira'nın yerinde oynatıp bal porsuğumuzu da 8 numara oynatmak istiyor olabilir. bu seçenek dışında transferi mantıklı gelmiyor.
 • 191
  höjbjerg - lucas torreira orta sahası demek bal porsuğunun sert orta sahalara karşı yalnız kalmaması demek. 19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçı gösterdi ki, torreira elit seviye bir orta saha olsa da güçlü merkezlere karşı ne yazık ki çok yalnız kalıyor, kerem demirbay işin savunma yönünde yetersiz.

  höjbjerg'in muhtemel transferi okan buruk'un kafasında hep olan "torreira'yı ilerde kullanma" isteğini de pratiğe dökmek anlamına geliyor bir anlamda. hoca bunu sezonun ilk yarısında sacha boey bizdeyken dillendirmiş, kaan ayhan'ı orta sahaya koyup torreira'yı ilerde görevlendirerek bu fikrin yapılabilirliğini göstermişti.

  höjbjerg - torreira - kerem - berkan - kaan - eyüp

  gayet iyi bir altılı.
 • 192
  transferin basinda hep ben vardım diyen zat için oyuncu profillerinin önemi yok. zaten bu konularda nohut ne nohutu, un tanesi kadar bilgisi de yok. adam için 4 tane mevki var, kale, defans, orta saha ve forvet. kanat desen aklına tavuktan başka bir şey gelmez. bek desen soyadımda geçiyor der fazlasını bilmez. transferin başındaki adam bu. bizzat kendi ifadesi olduğu için belirtiyorum bunu.

  orta sahaya alacağın adamı alacağın sağ bek belirleyecek. 10 numaraya alacağın adamı da orta sahaya alacağın adam belirleyecek. bu kadar basit bir sistematiği düzenleyemeyecek insanlar tarafından bilmem kaç milyon euroluk transfer operasyonu yapılacak.

  galatasaray florya'dan çıkıp borcunu kapatır. iş bilmezlerin elinden gerçekleşecek 3 transfer döneminden sonra eski tas eski hamama geri döneriz.

  bizim aradığımız adam olduğundan emin olmadığım topçu. sergio oliveira ve kerem demirbay trabsferlerinden hissettiğim huzursuzluğu aynen hissediyorum.
 • 193
  ısmi bizimle geçen yüksek kalitede ortasaha. okan hocam istiyorsa ve şartlar uygunsa amasız fakatsız gelsin başlasın. bu arada geleneksel "galatasaray sözlük her çıkan isme bir kulp takma" şenliklerine hoş geldiniz. geçen sene paredes ismi çıktı bizlik değil denildi, ambrabat* beğenilmedi, vecino istemeyiz denildi. bu isimlerin hepsi de galatasaray seviyesi için güzel katkı verebilecek isimlerdi. hocanın kaan ayhan'la yaptığının kat be kat fazlasını yapabilirlerdi. bu sene de "aradığımız adam değil" etiketi hojbjerg'e nasip oldu. neyse, bu sezon bu şenliklere eşlik edemeyeceğim çünkü bünye kaldırmıyor artık. takım ve okan hocam için ne iyiyse o olsun.
 • 194
  alamayacağımız futbolcu.

  uygun olup olmamasını da geçtim adamı alamayacağız zaten. medyadaki para konuları da asparagas. 5 milyon euro yıllık maaş olası değil. geçen sezon da aynısını yaptılar.

  herkes okan hocanın açıklamasını referans gösteriyor da hocanın fikri değişmiştir belki diye düşünen de yok. belki adam başka bir futbolcu profilini de benimsiyor. tövbe haşa bu allah hükmü değil sadece düşünce. değişir yani.

  höjbjerg çok iyi futbolcu, uygunluk falan bunlar hocanın bileceği şeyler. koca transfer sezonunu hocanın iki satır söylemine bağlayacaksak işimiz var. hiç kimseyi beğenmeme işi baya sıktı. insanlar kendileri istemiyor diye okan hocayı öne atıyor. hoş değil.
 • 195
  futbolda gol atmanın, pozisyon bulmanın tek yolu ceza sahası icerisine giren sekiz numara olduğundan gelirse gol atmayacağımız futbolcu. sonuçta herkesin bildiği üzere %60-70 topa sahip olup atak devamlılığını güçlü pres oyunuyla sağlayıp attığından fazla yemediginde şampiyonluk gelmiyor. 1-0 gibi skorlar yasaklansin galatasaray özelinde. biz her zaman 4-3, 5-2, 3-2 gibi bol skorlu bol heyecanlı maçlara layığız.
 • 196
  modern xabi alanso. new regen.

  bu arkadaşı stoperlerin önüne koyduktan sonra keyfine bakacaksın. rakip pres yaparsa tek bir uzun topta o presi kırar. rakip hücum yaparken top kapar. sonra o topu dikine kullanıp takımı hücuma geçirir. bu arkadaş orta sahayı enerjisiyle ve önsezi gücüyle tek başına bile kotarabilir.

  lakin torreira gibi bir atom karıncayı unutmamak lazım. kendisini daha ilerde kullanma hakkına sahip olacağız. rakibe pres yaparken rakip ceza sahası önüne kadar gittiğini göreceğiz. müthiş bir pres takımı olacağımızı düşünüyorum.
 • 197
  mükemmel orta sahadır. ancak, torreira'nin orta saha olduğu denklemde ceza sahasına kim koşu atacak, orta sahadan kim gol katkisi verecek, kanatlarda oyun sıkıştığında ortadan dribling ile kim adam eksiltecek gibi sorular ortaya çıkıyor. kabız gibi ver sağa, ver sola oyunu fazlasıyla tutan bir takıma donusebiliriz.

  benim aklıma yatmamakla birlikte, plana sadık kalıp okan buruk'un bildiği vardır diyip destekliyorum.
 • 201
  5 milyon euro maaşı hak etmeyecek oyuncudur. ne zamandan beri hamallar general maaşı alıyor. ne star bir oyuncudur ne forma sattırır ne dünyanın gözünü buraya çevirtir. düz adamlara saçmasapan maaşlar vermemek lazım. danimarka’nın futbolda yeri ne ki bu paraları hak etsin. abartılmış ingiliz ligi ve futbolunun şişirilmiş paraları hep bunlar.
 • 202
  pierre emile höjbjerg isteği, okan hocanın takım planlamasını iç sahadaki bayern maçına* göre yaptığını gösteriyor. keza, aaron wan bissaka da sacha boey tarzı bir oyuncu.

  ismi geçen orta sahalar arasında çok istikrarlı olması ve hep belli bir standartta oynaması sebebiyle gelmesini en çok istediğim futbolcu kesinlikle kendisi. alacağı ücret yüksek bile olsa, iyi bir performans gösterdiği sürece takımda sorun olacağını sanmıyorum. mesela, davinson da nelsson ve abdülkerim'in maaşları toplamından fazla kazanıyordu ama öyle bir performans gösterdi ki kimse bir şey diyemedi.
 • 203
  geçen sezon yedek konumuna düşmesinin de etkisiyle tottenham'da pek de iyi bir performans sergileyemeyen oyuncu. çok ağır kalıyordu. genelde çapa olarak, skoru tutmalarının gerektiği anlarda sahaya atılıyordu son 15 dakika ama sarr ve bissouma'nın sakatlıklarında ilk 11 çıktığı oldu. yine de mourinho ve conte dönemlerinin başlarındaki hükmedici performansından uzak göründüğünü söylemek gerekiyor. zaten bu sebepten ismi bizimle geçiyor ve buna rağmen maaşı çok fazla görünüyor. gelirse aynen düşüşteki bir davinson etkisi de yapabilir tabii, ligin kalitesi belli.
 • 204
  tottenham'da gözden düşen ve yetersiz görünen davinson'un ligimizde gösterdiği performansı herkes gördü. kaldı ki hojbjerg'in neredeyse 2 katı daha premier league tecrübesi var.

  oyuncu özünde bir 6 numara, yani defansif orta saha. iyi bir savunmacı, fizik kalitesi üst düzey. bunun yanı sıra 8 de oynayabiliyor çünkü iyi bir pasör. çok atletik veya hızlı değil, üst düzey bir dribbling yeteneği de yok ancak mevcut tekniği süper lig için fazla bile sayılır. lig farkını unutmamak gerek.

  danimarkalı olduğu için iş ahlakından bahsetmeye gerek yok. 4 senedir sakatlık gördüğü yok, zaten önceki sakatlıkları da basit şeyler. koca bir sezonu rahatlıkla kaldırabilecek bir oyuncu.

  yalnız şöyle bir durum var kendisini alıyorsak bizim sağ bekimiz hücumcu olmalı. ek olarak 10 numaranın da skorer, dribbling yeteneğine sahip bir isim olması önemli.
 • 205
  felipe melo, josef de souza, atiba hutchinson gibi defansif oyuncuların sezon başı asgari 5 gol bulduğu lige gelecek oyuncu. önüne skorer 10 numara alındığı sürece bu durumun sorun teşkil edeceğini zannetmiyorum.

  eğer söylenildiği gibi 5 milyon euro maaş bağlanacaksa, bu durumda sıkıntı görüyorum. capology sitesine göre yıllık net 3,3 milyon euro maaş alan bir oyuncu. yaşı 29 ve 3-4 yıllık kontrat vereceğinizi düşünürsek maaş bandı 3-3,5 civarında olmalı. üstü denge konusunda da bizi sıkıntıya sokar.

  prag, molde gibi takımların ön alan baskısına karşı epey zorlandık bu sezon. savunmanın önünde kolay kolay top kaybetmeyen ve oyunu açabilen bir oyuncu eksikliğimiz bariz. olayı sadece bizim önde presimizi nasıl etkiler olarak görmemek gerek. höjbjerg tarzı bir oyuncuya sahip olmuş olsaydık, rakiplerin bize ürettiği zehire panzehirle karşılık verebilirdik. ön tarafta bizi bozan takımlar karşısında presi kırıp ileride eksik yakalama şanslarımız olabilirdi. bu yönden de transferi çok önemli bir noktada. ligde ise yüzde 60 topa sahip olma istatistiğimizi çok yukarıya çekip, maçların tamamen kontrolümüzde oynanmasını sağlayacaktır. bu sezon anadolu’ya karşı skoru almış olsak dahi oyun üstünlüğünü alamadığımız maçlar oldu. demirbay’ın etkisiz oyunu bunun önemli sebebiydi tabi.

  kesinkes bu özellikli bir oyuncuya ihtiyacımız var. umarım müspet gelişmeler yaşanır.
App Store'dan indirin Google Play'den alın