resim
Onyinye Wilfred Ndidi
Takım:Leicester
Mevki:Ön Libero
Yaş:27
Boy:1.83
Uyruk:Nijerya
 • 94
  büyük patlamadan beri 8 numara hayali kuruyor milyonlarca insan. bir zahmet ndidi beğenmemenin adı şımarıklık olmayıversin artık. 200 milyonluk takım kurulmuş, neredeyse her şey -şartlar dahilinde- dört dörtlük işlerken en önemli bölgeye bir obez alındı geçen sene. atla deve değil bu, 200 milyonluk takıma 15-20 milyonluk bir adamı çok görenler, "aman ne olacak canım. bir çuval incir çürüyüverse de olur." kafasında herhalde.

  iyi bir oyuncu alacak paramız yoksa satalım barış'ı, sanchez'i, icardi'yi, kim var kim yok satıp takılalım o zaman beşiktaş gibi. ikinci olacak takım kurmak için bu kadar para harcanmaz. hiç olmazsa florya'yı satmadan borcumuzu kapadık deriz.
 • 95
  genel olarak dedikodular çıktığından beri burada yapılan yorumlara bakıyorum da ya insanlar dinlediğini anlamıyor ya da bilgisi olmadan yorum yapıyor.

  okan hocanın orhan uluca ile yaptığı programı şimdi bitirip geldim. maalesef ki çok açıp şekilde ndidi’yi tarif ediyor. burada yazılıp çizilenler ndidi’nin son dönemde ne yaptığını ne oynadığını bilmemekten kaynaklı sanırım.

  okan hoca ne demiş programda, dönen toplarda ve geçiş yediklerinde torreira’nın 6 olarak çok efektif olduğundan ve onun yerine aynı verimde bir oyuncu koymanın zorluğundan bahsetmiş. zaman zaman taktiksel olarak sekiz numara gibi kullansa dahi kafasında orta saha ikili ya da üçlüsünün defansif olanının torreira olduğu belli oluyor konuşmasında. aklındaki sekiz profilini tarif etmesi istendiğindeyse, ayağı iyi, top taşıyabilen, ileride aktif preste rol alacak, ceza sahası koşuları olan bir futbolcu profilinden bahsetti. hatta kendisi dribling özelliği olan bir orta saha mı bakıyorsunuz sorusuna şöyle cevap verdi, hayır top taşıyabilen.

  ndidi’ye baktığımızda ise kendisi maresca ile beraber altı numara oynamıyor artık, sekiz numaraya evrildi. fakat bu evrimle beraber top kapma kabiliyetinde bir eksilme olmadı. aksine hucümda top kapma ve pas arası gibi özellikleriyle, galatasaray’ın taktiğinde artık çokça bahsedilen, ppda’ya da kendi takımı için katkı sağlamakta. ayağı düzgün, diyagonal pasları vs de iyi olması oyun görüşünün iyi olduğuna bir gösterge. son olarak da maresca ile beraber ceza sahası koşuları üst seviyede. leicester’ın attığı ya da atmadığı gollerde değişmeyen bir şey var, çoğu atakta ndidi ceza sahası içerisinde. leicester’ın premier lig’e yükselmesinde büyük katkısı olmuştur.

  çıkan onlarca isim arasından en makul ve mümkün transfer hedefinin kendisi olduğunu düşünüyorum.

  okan buruk markaj programı;
  https://youtu.be/gh3sk95K3MQ?feature=shared

  ndidi 2024 derleme;
  https://youtu.be/FPhaaww5ng0?feature=shared

  maresca leicester taktik analiz;
  https://youtu.be/qyUu1PN8ELA?feature=shared
 • 96
  şartlarına göre “iyi transfer” denebilecek hamledir.

  bonservissiz, uçup kaçmayan yani 3 milyon euroyu aşmayan bir yıllık ücretle ndidi eklemesinde mahsur görmüyorum. oyuncunun son sezonunda fiziksel kapasitesi nereye evrildi bilemiyorum. şayet bildiğimiz top kapan, çok koşan ve pas aralarını iyi beceren ndidi ise ben 6 veya 8’e gelebilir diyorum. fofana hayali kurmuyorum çünkü ütopik isimlere karnım tok açıkçası.

  ndidi gelirse bir transfer daha yapıp 8,5 numara profilinde bir oyuncu gelirse çok daha memnun olurum. ndidi ile kapatırsak elbette arıza çıkabilir tabii. ndidi gelsin, üstüne baskıyla yangınla 1 orta saha daha gelir o vakit en güzel senaryo olur çünkü bu takıma 2 orta saha lazım.
 • 97
  afrikalı berkan kutlu. çok daha fazlasını beklemek hayal kırıklığı olacaktır. bence orta sahaya yapılacak yabancı transferi çok daha etkili olabilecek bir isim üzerinden yönetilmeli. yeni bir çıkış potansiyeli için tarama yapılmalı. gelirse de niye geldi demem, afrika kupası süreci hariç katkı verecektir. ama yüksek beklenti herkesi üzer.
 • 99
  beğenilmemesi bana enteresan geliyor.

  şöyle ki bu adamın piyasası 12-15 milyon euro bandından başlıyor. geçtiğimiz sene okan hoca'nın çok istediği ve objektif olan her taraftarın galatasaray'da oynamasını istediği frederico rodrigues de paula santos için bu paralar ödenmedi. sonuç ise son haftaya kadar yarışa tutunan fenerbahçe'nin en diri oyuncusu oldu. o transferi bitirseydik bu sene martlar bizimdir bile diyebilirdik.

  bu adam alınmayacak da declan rice mı gelecek? eduardo camavinga?

  geçtiğimiz yaz da ryan gravenberch sesleri vardı. adam 40'a liverpool'a gitti. şimdi de khéphren thuram gibi isimler ortaya atılıyor. zerre gerçeği yansıtmayan ronaldinho aslan gibi tadında haberler...

  arkadaşlar burası maalesef bir 3. dünya ülkesi. futbolumuz ise kariyer peşindeki topçular için çok alt seviye kalıyor. championship'te yılda 30+ maça çıkmış ve takımı bırak lider olmayı play-off'a kalmış futbolcular bizim için gayet normal bir seviye. ndidi ise 27 yaşında ve geçtiğimiz sene 36 maçta forma giymiş. premiere league'de oynamak yerine bizi tercih ederse öpün başınıza koyun.
 • 104
  galatasaray’ın burun kıvıramayacağı kadar piyasası olan futbolcu. gelir başarılı olur, olamaz… bunlar ayrı şeyler fakat taraftarımızın şu “galatasaray seviyesi” mevzusunu yeniden değerlemesi gerektiğine inanıyorum. özellikle klavye başındaki arkadaşlara önerim o seviyeyi tekrar bir hesaplayın. çünkü şu anki seviye hesaplamalarıyla khephren thuram dışındaki tüm ihtimaller dışarıda kalıyor…
 • 105
  ardığımız tarzda (okan hocanın tarifine göre) ve de kalitede bir ortasaha oyuncusu. taraftar artık şu eleştiri işini vs bırakıp süreci takip etmeli. gönül ister ki fofana gelsin, thuram gelsin ama bu isimleri getirmek gerçekçi değil malesef. alabileceğimiz seviyede oyuncular ambrabat, ndidi gibi isimler ki hangisi gelirse gelsin çok iyi katkı vereceğine eminim. okan hocam bu tarz oyuncuları rahatlıkla iki üç gömlek yukarı çıkartabiliyor.
 • 106
  kötü oyuncu değil fakat neden ufkumuzu geniş tutmak yerine böyle isimlere yöneliyoruz gerçekten anlamak zor.

  eskiden zordu ama artık scout ağları dünyanın tamamını tarıyor. inanılmaz isimler var. bu bölgeye bonservis ödenmesi gerekiyor. mümkünse benim tercihim hem orta saha hem de sağ bek için bonservisli maaş yükü az scout transferi olmalı. en azından 4-5 sene sorun yaşamadan bu iki bölgeyi halletmemiz gerekiyor.

  ben şahsen artık yetiştirici bir kulüp yapısını tercih ediyorum. kurun bu kadar yüksek olduğu bir ortamda 100 bin € ya alınan bir oyuncuyu 1 milyona satmak bile büyük iş. ndidi'ye verilecek maaşı az çok tahmin edebiliyorum. o parayı bonservise ekleyip düşük maaşlı genç oyuncuya vermek daha mantıklı.

  "tecrübeli olsun, bu bölgeler hata kaldırmaz" diyenlere de hak veriyorum. fakat ismael doukoure gibi bu riske girilebilecek oyuncular da var.
 • 108
  allah aşkına şu galatasaray muhabirlerini komple birileri değiştirsin. haydi bizim yaşımız artık kemale erdi 40 senedir aynı tatavaları duyduğumuzdan artık bazı şeylere zaten inanmıyoruz ama bu takıma gönüş vermiş genç insanlara şu üfürme haberleri yaptırmayın. şampiyonluk gününden beri öyle isimler söyleniyor ki fofana listede 4. sırada filan haberleri düşüyordu. sen böyle böyle atıp tutup ne vereceği belli olmayan ndidi'ye kalırsan millet tabi laf eder. bana kalsa okan buruk gelsin diyorsa bir saniye beklemeden imza attırıp kampa getirsinler orası ayrı.
 • 109
  galatasaray t.d. okan buruk:

  "başkanımız en iyisi için yetki verdi. bütçemiz de olacak. alabileceğimiz en iyi oyuncuları alacağız. çok önemli oyuncu, çok önemli transferler yapacağız. sağ bek çok acil alınacak. orta sahaya alacağız. hücum hattına destek olabilecek oyuncular düşünüyoruz. çok önemli oyuncular belirledik. taraftarları çok mutlu edecek transferler yapacağız, hepsi rahat olsun."

  muhabirler, twitter duyumcuları vs. değil tam olarak şu açıklama ve yıllardır süren orta saha krizidir taraftarın beklentisinin sebebi. okan hocanın bahsettiği başkanın yetki verdiği en iyisi, bütçemiz var dediği çok önemli taraftarı çok mutlu edecek transfer geçen seneyi championship'te geçiren 2016 yılından beri leicester city'de oynayan ndidi midir? okan hoca ndidi'ye bonservis vermek zorunda olsak bile ben ndidi isterim kafamdaki oyun için ndidi tam istediğim topçu diyorsa tamam. ama gündemde olmasının sebebi bizim için en uygun isim olması vs değil bonservis bedeli olmaması ise bütçemizin gerekirse hepsini şu orta sahaya harcayın sağ bekte dubois kaan devam etsin.
 • 111
  geçen sene de haberleri çıkmıştı yine çıkıyor.
  çok beğenilen bir oyuncu da değil. belli ki bi falsosu var.
  herif zaten 27 yaşında.
  2 sezon iyi oynasa kimse 29luk amcaya yüksek bonservis vermez.

  e zaten cenk ergün ağabey muhtemelen 4 seneden 4 milyon euro maaşı basar gibi 27'lik orta sıra takımı topçusu bulmuşken.
  1 sene iyi oynar sonra 3 sene git la bu mahalleden diye diye sonunu getiririz.

  bu döngü kısır döngü, başı var da sonu yok.
  keşke arazileri satmasaydık. araziler de gitti. ayran da dökülecek gibi.

  ndidi ile şampiyonlar liginde çeyrek finale kalma challenge. kalamayınca okan hocaya sarma, icardi koşmuyor ya deme. dön baba dönelim.

  ortasahası ndidi olan takım sparta prag'a yenilir. ben bunu tecrübe ettim artık.
App Store'dan indirin Google Play'den alın