resim
Olimpiu Moruțan
Takım:Ankaragücü
Mevki:Sağ Kanat
Yaş:25
Boy:1.73
Uyruk:Romanya
 • 2369
  hakkında 20 ağustos 2023 tarihinde yapılan kap açıklaması şu şekilde:

  "profesyonel futbolcumuz olimpiu vasile morutan'ın transferi konusunda mke ankaragücü gençlik ve spor kulübü derneği ile anlaşmaya varılmıştır.

  buna göre mke ankaragücü gençlik ve spor kulübü derneği şirketimize 3.000.000 euro tutarında transfer bedeli ile futbolcunun sonraki satışından elde edeceği gelirin %50'sini (3.000.000 euro'dan az olmamak kaydıyla) ödeyecektir. mke ankaragücü gençlik ve spor kulübü derneği, 30 haziran 2024 tarihine kadar ek 3.000.000 euro transfer bedeli ödemesi durumunda sonraki satışından elde ettiği transfer geliri karının %25'lik kısmını şirketimize ödeyecektir.

  yapılan anlaşma gereği, kulübümüzün 3.000.000 euro transfer bedeli tutarı ile futbolcuyu şarta bağlı geri transfer etme hakkı bulunmaktadır.

  kamuoyuna saygıyla duyurulur."

  geçici ya da kalıcı transfer yazmıyor, ayrıca ne olduğu açıklanmamış şartlara bağlı olarak aynı bedelle geri alma hakkımız olduğu söylenmiş. bonservis limitini kitabına uydurmak için mitroglou'nun maaşını karşılayıp bonservis geliri yazmak ya da masrafı sonraki yılın bütçesine yazılsın diye zorunlu satış maddeli kiralık anlaşması yapmak gibi bir hamle yapılmış ve ceza almamak için de kap açıklaması geçiştirilmiş olabilir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın