resim
Okan Buruk
Görev:Teknik Direktör
Takım:Galatasaray
Yaş:50
Uyruk:Türkiye
 • 11596
  kendisini ilk günden beri destekledim, hala destekliyorum, başarısız olsa da desteklemeye devam edeceğim.

  fakat bu sezon sonunda art arda farklı galibiyetler gelince asıl kendisi rehavete kapılan kişi oldu ve kadro kurarken fatih terimleşti. her maça aynı kadroyla çıkmak ve rakip benim oyunumu kabul etsin mantığı fatih terim’in galatasaray’da sonunu hazırlayan en önemli noktalardan birisi idi. geçen sezon okan hoca bunun tam tersi, hataları gören, ders alan, değişiklikleri erken yapan ve oyuna müdahale eden bir hoca olarak pırıl pırıl parladı.

  ama sezon sonunda ziyech’in kadroya dahil olmasının getirdiği büyük avantajların yanında bazı rakiplere karşı dezavantaj da getirdi. aynı şekilde demirbay’ın oynatılması da aynı durumları getirdi. ben şampiyon olacağımıza tamamen inanıyorum ama gelecek sezon için her maç her rakibe karşı aynı kadroyla çıkan değil rakibe göre oyun planlayan okan buruk lazım bize.

  (bkz: hakim ziyech/#3936822)
 • 11597
  3 aydır cezalı olmam sebebiyle (çok ciddi kişilik problemleri olan ve travmatik karakterinin ateşiyle kavrulan, ruh h.stası bir yalı çocuğu yüzünden) yorum yazamıyordum.

  her zaman en büyük destekçilerinden ve sevenlerinden biri olarak senin için geldim ve aylar sonra ilk entry'mi yazıyorum hocam. ilk günkü gibi inanıyorum sana hocam. yine şampiyon olacağız birlikte. çok fazla yoruma da gerek yok zaten. nice zaferlere, şampiyonluklara, kupalara birlikte ilerleyeceğiz hocam.

  "galatasaray'ın şampiyon hocası..."
 • 11598
  oyuna müdahale noktasında 2022-2023 sezonundan beri devam eden zaafları var. oyuncu değişikliği demiyorum, oyuna müdahale diyorum. kötü futbol oynanıyorsa, sahada takım için işler iyi gitmiyorsa, müdahale etmek gerekir. bir şey yapmak gerekir. bu müdahale bazen oyuncu değişikliği ile olur, bazen kenardan sahadakileri sertçe uyararak olur. "kendinize gelin" diyerek olur, yönlendirme ile olur. oyuncu değişikliği konusunda sezon başından beri 70.dakikayı bir takıntı haline getirmesinin sebebi de bu; takım sahada çok zor duruma düşse dahi asla müdahale etmek istemiyor. içinden gelmiyor bunu yapmak. çünkü oyunculara, sahadaki mevcut gruba aşırı güveniyor.

  florya'nın mutlu olması, florya'daki aile havası beni de sevindiriyor ama bazen vidaları sıkmak gerekir. sert olmak gerekir, otoriter tavır sergilemek gerekir. okan hoca maalesef bu noktada çok zayıf. çok rahat bir tutum sergiliyor hep. 2022-2023 sezonunda da yazmıştım, oyuncu grubu tarafından hocanın çok sevildiğinden eminim ama bir korku unsuru olarak görülüyor mu, otoritesine saygı duyuluyor mu; bunlardan pek emin değilim. gerektiğinde kibar ve anlayışlı olmadığını oyunculara hissettirmesi gereken anları iki gözünü ve iki kulağını kapatarak geçirmeyi tercih etti hep ve ben bunu doğru bulmuyorum. florya'da aile havası olsun tabii ama ciddiyet, disiplin, sıkı çalışma ve gerektiğinde ceza da mutlaka olmalı tesislerde. bu hususlarda hoca ve teknik heyeti yetersiz maalesef. florya kolaylıkla içerisinde 30'a yakın futbolcunun yer aldığı bir kreşe dönüşebiliyor. oyuncu grubu içerisinde neden kaybettiğinin üzüntüsünü duyan futbolcu sayısı çok az, o yüzden zaten fenerbahçe maçı sonrası takımın ağır toplarından kameraların karşısına çıkmak isteyen olmadı, sosyal medyadan dahi bir şeyler yazmaya pek kimse niyetlenmedi. bu hocanın florya'da ipleri sıkı tutmamasından ve sert bir karakter olmamasından kaynaklı, bir korku unsuru değil kendisi. 17'de 17 değil, 37'de 37 yapsa korkarım ki bu konuda fikrim değişmeyecek. bir teknik direktör gerektiğinde sert hatta acımasız olabilmeli, bu hocamızın mizacında yok. o yüzden de oyun kuralları içerisinde sahada kavga etmek isteyen ve asla teslim olmayan takımlara karşı galatasaray'ı hazırlamakta, oyuncu grubunun direnci arttırmakta kariyeri boyunca zorlanmaya devam edecektir okan buruk. barındırdığı pek çok artıyı kabul edip takdir ettiğimiz gibi, barındırdığı eksileri de kabul edip, birlikte çalıştığımız dönem içerisinde bu zafiyetleri görmezden gelmemeliyiz. dikkat etmeliyiz bu hususlara.
App Store'dan indirin Google Play'den alın