• 598
  henry onyekuru ve halil ibrahim dervişoğlu transferleri bittiyse yarım sezonluğuna kiralık gönderilmesi gelişimi için çok doğru olacaktır. eminim ki birçok kulüp kendisini transfer etmek isteyecektir. süre aldığı dönemlerde oyun olarak bir şeyler vadediyor ama aldığı süre çok az. 80-85'de oyuna girerek ne verebilir ki zaten. mevcut kadroda bile çok süre alamıyorken bahsi geçen transferlerle iyice kulübeye hapsolacaktır. bu sebeple devamlı oynayacağı bir kulübe kiralanması gerektiği kanaatindeyim.
 • 600
  mevcut haliyle süper ligdeki hiç bir takımda direkt oynayabileceğini düşünmediğim potansiyelli oyuncumuz. kerem için bu 1-2 sene adaptasyon yılı olacak gibi gözüküyor. adaptasyonunu daha hızlı tamamlaması için kendisini oyuna girecek ilk oyunculardan biri olacağı bir takıma kiralamamız yararlı olacaktır. çünkü onyekuru ve halil transferinden sonra bulduğu süreler azalacak. kiralık gideceği oyun tarzına uygun bir anadolu takımında 1.5 ay sonra 11 oyuncusu olarak süre almaya başlar.

  kerem konusunda taraftarın en büyük yanılgısı oyuncuyu hep orta sahaların çok hızlı geçildiği bölümlerde izlemesi. kerem hızıyla bu bölümde etkili oluyor ancak ikili mücadelelerde güçsüzlüğü de göze çarpıyor. çabuk yoruluyor, omuz yedi mi dağılıyor. yarın bir set oyununda sahaya sürüldüğünde top kayıpları ve güçsüzlüğü dikkat çekecek. 3. ligden gelip süper ligde banko oynamak kolay iş değil. zamanla adapte olacaktır. çünkü kumaşı gerçekten çok iyi. yapması gereken şey çalışmak ve mental olarak güçlü kalmak. bizim de oyuncuyu daha fazla süre bularak adaptasyon sürecini hızlandıracağı bir takıma kiralamamız gerekli.
 • 603
  falcao, diagne, babel, adem büyük gibi forvette oynatabileceğimiz 4 oyuncumuz varken forvetsiz kaldığımız maçlarımız oldu 19/20 sezonunda.

  kerem az süre buluyor evet ama elimizde hamle olarak bulunmasında fayda var. zaten hali hazırda yetersiz bir rotasyonumuz bulunmakta. forma vermeyeceğimiz/veremeyeceğimiz gençlerin kiralanması daha makul.
 • 604
  pahalı bir oyun oynayan galatasaray futbol takımında oynayamayacak futbolcudur.

  olması gereken bana göre temposu ve kalitesi yeterli oyuncularla oynanacak hızlı bir oyundur. işte o oyunda oynar, 5 milyon euro'ya da satılır, katkı da alınır. çok sıkıldım futbolcu adlarının yanlış yazıldığı, bartu diye bir futbolcumuzun olduğunun iddia edildiği, her gün tartışılan kuralların bilinmediği ortamda oyuncularımızın hunharca boklanmasından. işin kötüsü buna tepki gösterdiğiniz anda "sözlük adabına uymadı bu entry", "ad hominem yaptınız", "sjw ama ehi" diye yazdıklarınız siliniyor.

  top sürebilen, şut atabilen, adam geçebilen kenar oyuncusunu akıl zengini gibi "araya kaç biz atarız"dan öteye kullanamazsak seneye erzurum'da buzda kaymadan top sürmeye çalışır. fatih hocam benim bildiğimin elli katını bilir, umarım kendisi de oynatmak istediği oyunun futbol adına doğru, galatasaray'ın ekonomik durumu açısından yanlış olduğunu görür.