resim
Michy Batshuayi-Atunga
Takım:Fenerbahçe
Mevki:Santrfor
Yaş:30
Boy:1.85
Uyruk:Belçika
 • 446
  galatasaray sözlük yazarlarının semih kılıçsoy'dan sonraki yeni gözdesi...

  acaba biz mi yanlış biliyoruz diye öncesinde istatistiklerine baktım.

  kariyeri boyunca 400 civarında maça çıkmış, attığı gol sayısı 150 filan, oranladığınızda 0.3 lerde birşey çıkması lazım... değerlendirmesini kendisini beğenenler yapsın. istatistikleri verdiğim gibi yukarıda...

  ee şaşırmıyoruz tabi; sözlüğün bir diğer gözdesi semih kılıçsoy'a yıldız statüsünde bakan kimseleri görünce kendisinin buralarda beğenilmesi maalesef şaşırtmıyor.
 • 448
  koca bir sezon penaltı hariç sadece 6 maçta gol atabilen oyuncu. icardi başlığında kendisi çok örnek veriliyor ya bir bakayım dedim de güleceğim geldi. 1 tane de asisti var skoru 4-0 yapan golün asisti.
  6 golün hangisi skor aldı, skoru fener lehine çevirdi diyorsanız da beşiktaş derbisinde skoru 1-0 yapan gol, trabzonspor maçı skoru 3-2 yapan gol, kayseri iç saha maçında skoru 1-0 yapan gol. 3 tane skoru lehe çeviren golü var adamın koca sezon ve deliler gibi övülüyor, müthiş oynadı denilen 19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçında sadece 6 isabetli pas, 2 ikili mücadele kazanma, 7 top kaybı ile oynadı.

  bütün sezon maç başı 13.1 kere topla buluştu, icardi 23.7 kere topla buluştu maç başı.
  maç başı 6 isabetli pas yapabildi, icardi 10.8 isabetli pas yaptı.
  maç başı 0.4 kilit pas attı, icardi 1.5 kilit pas attı.
  batshuayi 1 asist yaptı, icardi 8 tane.
  batshuayi maç başı %32 başarı yüzdesiyle 1 ikili mücadele kazandı, icardi %49 başarı yüzdesiyle 2.8 ikili mücadele kazandı.
  batshuayi %29 başarı oranı ile ile 0.3 hava topu mücadelesi kazanırken maç başı, icardi %52 başarı oranıyla 1.7 hava topu mücadelesi kazandı.
  batshuayi 11.23 gol beklentisinden 12 gol çıkartırken, icardi 20.88 gol beklentisinden 23 gol çıkartı ki iptal olanlar da var havadan.

  oranlar 90 dakika üzerinden, boşa yaygara koparmaya da gerek yok. bu adam iyi bir yedek forvet başka bir şey değil, galatasaray'ın tek maç ile akli melekelerini yitirmiş taraftarına bir şeyleri ispat etmek için böyle şeyler yazmak zorunda kalmak çok üzücü.
 • 449
  kendisi iyi bir golcüdür ve fenerbahçe'nin son zamanlardaki galibiyetlerinin de en önemli sebebi de benim de beğenmediğim ismail kartal'ın formsuz edin džeko'yu kesip, kendisini ilk 11'e atması ile başlamıştır. o saatten sonra fenerin futbolu daha gelişti ve iyi oldu. hala kendisi üzerinden istatistik kazan arkadaşlar görüyorum. kendisi 19 mayıs 2024 galatasaray fenerbahçe maçında da ayrıca çok iyi oynamıştır. aklıma sir alex ferguson hocamın “istatistik mini etek gibidir; size kabaca bir fikir verirler ama en önemli yerleri göremezsiniz”. lafı geldi. burada kendisini beğenen arkadaşlar, pazar günkü maç ve ondan önceki mevcut formunu övüyorlar. adamın sene başından beri istatistiğini çıkarıp, şu kadar top kapmış, bu kadar gol atmış demesi komik geliyor. sene başı kötü de oynamış olabilir, insanlar diyor ki senin yılda 10 milyon euro alan forvetin, böyle önemli bir maçta batshuayi kadar neden top oynamadı? kendisinin hırsı, azmi, top saklayışını neden gösteremedi? yok yeni gözde yok vs. oyuncu kötülemeye gerek yok! kimsenin burada kendisini abarttığı da yok. zaten çok iyi olsa bu lig'de bu yaşta kalmazdı...her olumlu lafa burada fener sevicilik yok batshuayi sevicilik diye laf çakılırsa eleştiri kültürü kalmaz. bakın kariyeri demiyoruz geçen yılki formda bir mauro icardi ile kimseyi kıyaslamaz yoksa sözlük yazarları. konuyu saptırmayın lütfen....
App Store'dan indirin Google Play'den alın