resim
Mert Müldür
Takım:Sassuolo
Mevki:Sağ Bek
Yaş:23
Boy:1.84
Uyruk:Türkiye
 • 175
  bülent kalafat’ın değerlendirme videosu:

  https://youtu.be/bhkUzVFAQQ4

  özetle;
  - sassuolo’da hücum gücünün bastırıldığını ve defans beki olarak kullanıldığını, berrardi’nin arkasını toplamak zorunda kaldığını
  - ama aslında ilk kontrol, ve pas yeteneğinin çok yüksek olması nedeniyle hücuma katkısının çok daha fazla olabileceğini
  - abdülkerim ile beraber, defanstan çıkışları çok rahatlatacağını
  - üstün fizik kapasitesi ve vücut yapısı ile kanat oyuncusuna dahi evrilebileceğini
  - sassuolo’da gösterdiklerinin çok daha fazlasını galatasaray’da gösterebileceğini, bu nedenle konuşulan rakamların biraz altına bitirilebilirse iyi bir transfer olacağını belirtmiş bülent kalafat.
 • 178
  galatasaray spor kulübü veya futbol kulübü olarak,7 milyon euro bir bek transferi için harcamamalıdır. bir kere o kadar paramız yok, ikinci en önemli eksiklerimiz orta saha,orta saha ve yeniden orta sahadır. mert iyidir,kötüdür herkes yorumunu yapabilir ama bir bek oyuncusuna 7 milyon euro veremeyiz. türkiye de herhangi bir takımın bek için bu kadar paralar vermesini mantıklı görmüyorum.

  ne bütçemiz ne de eksiklerimizden dolayı şu durumda uygun bir transfer olmadığını düşünüyorum. şahsen mert müdür'ün ahım-şahım bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum. kapalı defanslara karşı halen soru işareti olan ofansif kreatifliği limitli bir oyuncudur.
  açık alanda her ne kadar süratli olsa bile kapalı defanslar için büyük soru işaretleri taşıyor. türkiye'de takımların %70-75 bize karşı kapalı oynuyorlar. zamanında mariano'nun bizde etkili olmasının esas sebebi; teknik ve çalım özelliği olmasıdır, bu unutmamalı.

  aynı zamanda orta açma ve teknik kısmında aman aman değil. adamlar kendisini 4 küsür milyon euroya almışlar bunun altına bırakmaları çok zor gözüküyor. boşuna zaman harcıyoruz, sacha boey'i elimizde tutmayı,omar ile yol ayırmayı ve türk başka bir bek için alternatif oluşturmamız lazım.
App Store'dan indirin Google Play'den alın