• 3
  icardi yaptı ceza alsın yazıyor, siliniyor ya da siliyor tekrar yazıyor benzer şeyi.
  bir de 3 maç ceza yazmış. rvp 0 maç, rosier 0 maç sadece kırmızının cezası 1 maç o da mecburiyetten, meireles 0 maç. hiçbir şey kanıtlanamayacak pozisyon üzerinden saçmalamamalı.
  dzeko da kaleciye para işareti yapmış, inanır mısın? inanırsın, elini kaşıyamaz çünkü.
  fred de bu hareketten ceza almalı o zaman sakatlık da olsa sonuç olarak yapmış. https://gss.gs/dQB.jpg
  oosterwolde rakip tribüne yapmış bunu, kanıt var, nereye yaptığı önemli değil ben öyle istedim. https://gss.gs/2o5.jpg

  edit: sadık dönüp 5 saniye salladı da 3 maç aldı, utan.
 • 4
  zamanında uğur karakullukçu için şunları yazmış yazar arkadaşımız.

  --- alıntı ---

  14 şubat 2021 kontra programında serdar ali çelikler denen objektif görünümlü fener amigosu 14 şubat 2021 galatasaray kasımpaşa maçında sözde hakemin maçı nasıl sattığını, galatasaray'ı kayırdığını, fenerbahçe'nin kaleminin kırıldığını anlatırken sadece seyredip onaylamaktadır.

  tabi ki kendisinin kulübümüzü savunma gibi bir misyonu ya da zorunluluğu yok. zaten öyle bir çapa da sahip değil. ancak sağda solda galatasaraylıyım demesi, galatasaray'a gönül veren taraftara hakarettir.

  bence artık milli takımı tutuyorum falan desin. tankı, topu ve tüfeğiyle haftalardır kulübümüzün üzerine çullanmış durumdalar. çıkıp iki kelam doğruları konuşmayı kenara bıraktım, kulübümüze atılan iftiralara da gülebilen bir adam galatasaraylıyım diyorsa, ben değilim.

  --- alıntı ---

  icardi için girmiş olduğu ve cezasını 2 maç olarak belirlediği entrysi sonrası kendi dizeleri ile seslenmek istiyorum lütfen şu andan itibaren sadece milli takım tutuyorum dersen sevinirim.
 • 6
  (bkz: #3859363)

  normal bir entry girmiş yazarımızdır. objektif baktığı için aslında tam olarak söylenmesi gerekenleri söylemiş bence. aynı hareketi başka bir oyuncu yapsa burada eminim ceza alması için twitter'da kamuoyu oluşturmaya çalışacak yazarlarımız olduğunu hepimiz biliyoruz. takip ettiğim kadarıyla görüntülerin montaj olmadığı da ortaya çıktı.

  bu bakımdan bu arkadaşımız "başkasına olsa böyle yapardık, bizde olunca ses çıkarmamamız olmaz" diye düşünmüş ve böyle düşünmesine ek olarak, ağlayan fenerlilere bahane bırakmamak için icardi'ye ceza kesilmesini normal bulmuş. buna katılmıyorum ama saygı duyarım açıkçası. herkese karşı aynı duruşu sergileyen bir federasyona sahip olsaydık dediğine yürekten katılırdım.

  ayrıca diğer yazdıklarına baktım ve kerem'in burada en tartışıldığı zamanlarda kendisine destek olunması gerektiğini belirten bir mesaj atmış. sırf başka takımın oyuncusunu övdü diye (ki o zamanlar zalaayi hakikaten iyiydi) ve burada -bence- objektif bir fikrini söylediği için fenerli diye yaftalamasak daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.
 • 9
  icardi yumruk yedi, tekme yedi, penaltıları, golleri verilmedi. üstelik hepsi kırk kamerayla gayet netti ve azılı bein yorumcuları bile kabul etti. bu yazarın hiçbirinde adalet duygusu etkilenmedi ama şeyini tuttu mu tartışmasında depreşti.

  ayrıca, kendisinin icardi konusunda yazdıkları fikir özgürlüğü oluyor da bizim kendisi hakkındaki fikrimiz neden olmuyor? işte fikir, kendisi net troldür "bence".
 • 10
  (bkz: #3859363)
  ilgili entryde kanıt diye attığı videoda yine bir şey görünmüyor. neye istinaden kesin emin olabiliyor icardi'nin bu hareketi yaptığına, anlamak güç. tribün tepkisini kanıt diye sunmuş. şurada iki kişi bir araya gelip, öpüşen bir cif görsek ve "şunlara bak, cinsel ilişkiye giriyorlar ulu orta." diye bağırsak, soylemimizin doğru olduğu anlamına mı gelecek?

  yahu, kaç kez izledim hareket çektiği iddia edilen görüntüyü.
  1) icardi'nin eli, neden zenci eli gibi kararıyor?
  2) sözde o hareketi yaptığı anda, önünden geçen ankaragücü'lu oyuncunun yüzü net şekilde seçilirken, icardi'nin kafası neden bulaniklasiyor?
  3) sağ kol neden uyumsuz bir görüntü alıyor?
  4) sözüm ona, icardi'yi kayıt alan kişilerin hepsi samsung sch-v200 felan mi kullaniyordu acaba? * (bilgi: samsung sch-v200 2000 yılında piyasaya sürülen ilk kameralı telefon)

  bir an için soz konusu hareketin var olduğunu kabul edelim.
  ceza alması için örnek gösterilen meirales, sadık, van persie, nouma bildiğin zamazingoyu avuclayip, hususi taraftara dönüp hareketi çekerken burada öyle bir eylem yok. saliselik bir anda kol doğal hareketinde.

  üstelik, bırakın halı sahayı, evde bile iç çamaşırımı veya pantalonumu düzeltmek için günde bir kaç kez elimi kasik bölgesine götürürüm. bu beni suçlu mu yapar!
 • 11
  ben de icardi hakkında yazdıklarını görünce diğer entry'lerine baktım. sözlük ortalama fanatizminin çok altında 'objektiflik' teması altında girmiş entrylerini. tarzı bu olabilir. kendisi ile ilgili eleştirim şu yönde icardi malum bölgesini tutmuş olabilir. ee ne var bunda. sadık çiftpınarın bacakları yana açıp haldır huldur sallaması ile bu aynı şey mi. adam tepki için bile yaptıysa bile 'ki ondan yaptı demiyorum' o kadar profesyonel yapmış ki taraftara hareket mi çekiyor yoksa maç içersinde terlemiş bir tarafını mı düzeltiyor ayırt edemezsin. maçta her dalgasını düzeltene 3 maç ceza mı verelim. evet biz galatasaraylıyız fikrimiz hür ancak 'bana göre' arkadaşımızın fikri yanlış.
 • 12
  o montaj olduğu belli olan görüntülerden icardi'yi nasıl suçlu bulduğunu açıklaması gereken yazar.

  iki tane video gördüm. biri net montaj, diğerinde de hiçbir şey belli değil. hani kripton gezegeninden geldiysen bilemem ama biz dünyalıların görüş açısından bir şey gözükmüyor.

  eskiden sokak maçlarında kaleler iki taş koyularak yapılırdı. top taşın üstünden geçtiğinde başlardı kavga. gol mü değil mi. sonra golü yiyen takımdan biri dayanamaz goldü der karşı taraf bunu duyunca bak adamın gol diyor derdi. böylece tartışma sona ererdi.

  şimdi yapmış olduğu bu müthiş tespit sayesinde bütün fenerli troll camiasına koz vermiş oluyor bu kişi. adamın gol diyor oldu bile. vermiş olduğu zarar inanılmaz. bilerek yaptıysa çok adice, bilmeyerek yaptıysa çok ama çok gereksizce. hem de karşı taraf fıtratında olmayan şeyler yapmayı rutinleri halinr getirmişken.

  bir yazar arkadaş çok iyi hatırlamış. bu alçakça operasyonun aynısı melo'ya da yapıldı ve en büyük psikolojik üstünlük elimizden gitti. şimdi daha büyük psikolojik üstünlük icardi'ye de operasyon çekiyorlar. hem sahada hem saha dışında. buna alet olmak, bu yangına odun taşımak hele hele bir de galatasaraylıyım diyorsan bence affedilemez.

  herkes icardi'ye destek olmalı bu süreçte. köstek olmaya çalışanlar da gerekli şekilde ekarte edilmeli. bahsi geçen entry ise ivedilikle silinmeli.
 • 13
  arkadaş icardi ile ilgili güya objektif entry girmiş, saygı duyarım. her fikre saygı duyarım. gelip bir galatasaraylı ''eğer icardi cinsel organını tuttuysa gönderin gitsin'' dese onu bile dinlerim kavga etmem.

  ancak bu arkadaşın diğer entrylerine baktım. billongun takımı 7 gol yiyip billong milli takıma ilk defa seçildikten sonra beşiktaş şampiyon olurken, fenerbahçe'nin şike ve eboue'ye ırkçılık yapmasıyla alakalı, trabzon şampiyon olurken tüm bakanların sahada sevinmesiyle alakalı, bu sezon samet'in gümrük maçında, osayi'nün gücü deplasmanında yaptığı penaltılarla alakalı, tadic'e trabzonspor maçında djiku'ya alanya maçında verilen komik penaltılarla alakalı ya da daha nice komik olaylarda hiç objektif olmamış. salai çok potansiyelli stopermiş bir de icardi cinsel organını ellediği için ceza almalıymış. sadece bunlarda objektif arkadaş. maşallah.
 • 15
  yellow friday’de tüm çalışanlarına (farklı takımdan olanlar dahil) gs store’den ürün hediye etmiş dostumun galatasaraylılığının sorgulandığını, kripto fenerli olarak itham edildiğini görünce önce şaşırdım sonra tebessüm ettim.

  yazdıkları doğru veya yanlışı bir kenara bırakırsak sözlüğümüzün antu.com’a dönmemesi için “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” felsefemizden ayrılmamız gerektiği inancındayım.
 • 16
  benim nazarımda sıkıntı varsayımlar üzerinden net bir ifade ile bu olayın aynen öyle gerçekleştiği yargısına hiç bir şeyin ispatı olmadan, tek taraftan olaya bakarak, "eğer böyle tepki verildiyse kesin vardır" mantığı ile hareketle kesin kanı oluşturmuş olmasıdır.

  bu şartlarda ben şimdi aynı mantık ile kendisinin yazdıklarına bakıp, hakkında yazılan diğer olumsuz yazıları kaale alsam ve hakkında kesin bir kanıya varsam bu doğru olur mu?

  eğer doğru olursa arkadaşın üyeliği benim nazarımda silinmeli ki bu ilgili entrisini haklı kılar , eğer doğru olmaz ise silinmemeli ki bu da ilgili yazısını haksız kılar.

  artık gerisini siz düşünün.
 • 18
  kendisinin fikrine saygı duymakla beraber montaj olmadığına dair yaptığı çıkarıma katılmıyorum. tribünler icardi ‘hadi ordan’ veya’biraz daha atın’ tarzı bi hareket yapsa da aynı tepkiyi verebilirdi. kaldı ki ortalığı karıştıran videoda icardi tam o hareketi yaptığı sırada eli neden kararıyor, omuz senkronu niye bozuluyor, yüzü neden siliniyor bunun cevabını verebilen çıktı mı?
 • 21
  dün gece objektifliğimin sınırlarında gezerken defalarca izledim, emin olamadım. elini götürmüş olsa bile (videolardan anlaşılmıyor çünkü) kaşınıyor mu, şortunu mu düzeltiyor belli değil. en ufak bir emare yok. tek şüphelendirici unsur tribünden 2-3 kişinin oww auw sesleri. sen ne ara gördün de, cezasını kestin de üstüne bir de indirim yapıyosun? (allah razı olsun bu arada)

  daha bir hafta geçmedi, fenerli futbolcu yayıncı kuruluşun kamerasına yakalandı tünelde milletin üzerine yürürken. tribünlerde aralıksız ağza alınmayacak küfürler edildi. ceza verilmedi çünkü tüm türkiye görse de, görmesi duyması gereken tek insan olan gözlemci görmemiş. icardi'nin yaptığı her şeyi bir galatasaray'lı arkadaşımız görmüş. çok fanatik olduğundan bir maç da indirim yapmış. vallahi duygulanıyorum böyle şeyler gördüğümde.
App Store'dan indirin Google Play'den alın