resim
Mehmet Zeki Çelik
Takım:Roma
Mevki:Sağ Bek
Yaş:27
Boy:1.80
Uyruk:Türkiye
 • 301
  karakullukçu'ya göre epey yakınmışız.

  bisakka, assignon'lardan düştüğümüz nokta direkt burası. diyecek bir şey bulamıyorum. genç yeteneklerimizden kazandığımız tüm parayla, her mevkide de son kontratına girecek 28 yaş bandında oyuncu almak muazzam bir fikir.

  allah izin verirse barış alper'i de satıp, tek bir aseti bile kalmayan kadromuzla şampiyonlar ligini dahi alsak hiçbir oyuncumuzu satamayacağımız, getirisiz, dönüşümsüz yapıya bi ulaşıp rahatlayacağız sanırım.
 • 307
  tempo eksikliği yaşamayan, dengeli, istikrarlı gayet iyi bir sağ bektir.

  ligue 1’de şampiyon olan lille’in değişilmez oyuncularındandı. mourinho roma’ya transfer etti. orada da sırıtmadı. okan hoca devre arasında da istendiğini söyledi.

  galatasaray’ı yönetenlerin kesinlikle sosyal platformların etkisinde kalmaması gerekiyor. buralara kalsa kaan ayhan da çöpün önde gideniydi.

  asla organize olamayan, kimyası tutmamış bir milli takım üzerinden kimseyi değerlendirmeyin. öyle ki o milli takım, çoğu otoriteye göre serie a’nın en iyi orta sahasını bile vasat gösterebiliyor.
 • 308
  “tabanı ile tavanı eşit seviyede olan futbolcular” familyasının güzide üyesi. minimumu 6, maksimumu 6,5’tur. (mesela torreira da aynı familyadan ama onun skalası bana göre 9-9.5) büyük pozisyon hatası yapmaz ama hücuma da zerre katkısı yoktur. “top benden gitsin de nereye giderse gitsin” birinci felsefesidir. öyle ki bırak golü, asisti; asistin asistini bile beklememek gerek. bu kalibredeki bir futbolcuya da “gelsin” demek benim için vizyonsuzluktur. lille’de, roma’da oynamış yani cv’sinin nispeten iyi olması anlamlı değil. bizim kovaladığımız angelinho da roma’da ilk 11 oynuyordu ve adamın bonservisini bile aldılar.
 • 309
  çok "eğer"li bir girdinin müsebbibi olacak oyuncu:
  eger 1- hakim ziyech takimda kalacaksa ve kendisine kanat oyun kurucu rolü verilip serbest oynaması saglanacaksa,
  eğer 2- michy batshuayi mertens'in yerine alınıp çift forvet oynanilacaksa,
  eğer 3- ziyech'in oynadığı oyuna yakin bir oyuncu transferi yapilacaksa ya da yunus akgün ziyech'in rolünde oynatilacaksa,
  eger 4- yabanci sınırından ve bonservis bedelinden bağımsız olarak zeki'nin yedegine savunmasi zayif fakat hücumu gelecek vaat eden (bkz: lorenz assignon) gibi bir bek alınacaksa,
  transferini kesinlikle isteyeceğim bir bek oyuncusu olur. zeki ziyech'in serbest oynatıldığı durumda sag kanadi savunma anlaminda komple kapatabilecek bir oyuncu. bununla birlikte en azından sağ kanattan yaptığı bindirmelerle oyuna genişlik katmamiza da faydali olur. daha fazla hücum katkısı beklenemez ama bu dedigim bizim takım icin yeterli olur. batshuayi tarzi direkt bir forvet oyuncusunu mertens'in yanina ekledigimiz senaryoda 10 numaralasan bir ziyech elzem duruma gelir. bu açıdan da kendisinin sag koridoru kapatmasi kohn'un de hücum katkisini artirabilir. ziyech'in 90 dakikayi tamamlayamadigi durumlarda -ki çok sık oluyor/olacak ziyech yerine girecek oyuncu daha kanat veya kanat forvete yatkin bir oyuncu olacaksa o zaman da zeki yerine de daha hücumcu bir bek kullanip sağ kanadin daha efektif hale getirilmesi ve daha hücumcu bir yapiya kavusturulmasi saglanabilir. eger ziyech tipi bir oyuncu kullanılmaya devam edilecekse zeki de oyunda kalip sag kanadi kapatma görevine devam edebilir. yoksa sag kanada direkt düz ayakli bir kanat oyuncusu atıp oradan genişlik ve hücum devamlılığı saglansin istenirse zeki tabiki isteneni veremeyebilir. bu nedenle biraz da gelecek olan diğer transferlerin kimler olduğuna bağlı olarak zeki'nin gelişi iyi veya kötü olur denebilir. bekleyip görmek gerek.
 • 310
  bugün kendisini beğendim. takım olarak kravadonna'yı tutmak için sürekli geriye kaçıyordu mert müldür o da barış alper'i çekiyordu geriye ileride pres yapmıyorduk. kendisi rahatça orta sahaya basarak pres gücünü artırdı baskı altına girmememiz için çaba gösterdi. yusuf'a al da at kafasına top kesti. sağ bekimizi full türklemek ve türkiyede yetişme koşuluna bir oyuncu olarak faydalı buluyorum. piyasada oynatabileceğimiz doğru düzgün türk oyuncu yok. orta sahadaki türk kontenjanında da çıkacağız gibi duruyor.
  (bkz: 18 haziran 2024 türkiye gürcistan maçı)
App Store'dan indirin Google Play'den alın