resim
Lucas Sebastián Torreira di Pascua
Takım:Galatasaray
Mevki:Ön Libero
Yaş:28
Boy:1.66
Uyruk:Uruguay
 • 2977
  (bkz: 12 aralık 2023 kopenhag galatasaray maçı)

  ilk yarıda çok fazla geride bekledi, dolayısıyla ileriye şişirdiğimiz toplarda rakip indirdiğinde şok presle topu alan hiçbir oyuncumuz olmadı maalesef.

  zaten rakip neredeyse tüm hava toplarını karşıladı, bari topun düşeceği yere yakın oyuncumuz olsa, o da yok.

  kapalı savunmayı gafil avlamak için böyle şok presle topu kapmamız lazım.
  ikinci yarıda biraz risk almalıyız.
 • 2980
  kendisinin sarf ettiği efora diyecek sözümün olmadığı oyuncu. ancak saha görüşünün düşük olması, seviye atlamamıza da engel oluyor. torreira düşük pas yüzdesiyle asla oynamıyor, ama oldukça garantici ve yarıçapı dar kararlar verince oyun akışkanlığımız düşüyor. kendisinin sağlam derin top atanı 40 milyon farkındayım, ancak torreira bu temiz ayakla hala kendini geliştirebilir bence. felipe melo gibi bir adam buralara nasıl gelmiş hala hayret ediyorum, torreira’nın oyununa ekmek banacak halde olduğumuzu göz önünde bulundurarak.
 • 2983
  böyle bir azim yok.

  adam oyun kurulumunda her topa kendisini gösteriyor, top rakipteyken de hep baskıda.

  yani kendisine topsuz oyunda iyi demek ayıp olur, adam her an topa yakın, her an oyunun içinde.

  net şekilde takımımızın en iyisi.
  (bkz: 20 aralık 2023 galatasaray karagümrük maçı)

  ha bu arada büyük ihtimalle pas yüzdesi nitekim düşük çıkacak çünkü kilit pas da denedi epeyce.
 • 2986
  geçen yıl sivas deplasmanı öncesi, 25 aralık 2022 galatasaray istanbulspor maçının 91. dakikasında itirazdan, saçma sapan bir kartla cezalı duruma düşmüş, hepimiz bunu soğuk olduğu için gitmek istemedi sivas deplasmanına falan diye yorumlamıştık. baya bir tepki görmüştü torierra sivas deplasmanı zor olduğu için. hatta özür tweeti falan atmıştı. ama hiç noel'e yormamıştık soğuk vs demiştik.

  20 aralık 2023 galatasaray karagümrük maçında da net olarak kırmızının sınırını zorladı. yine bir noel öncesi. belli ki hiç tesadüf değildi. muhteşem oyuncu, inancı gereği noel haftasına çok değer veriyor olabilir ancak 2 önemli fenerbahçe maçı öncesi böyle davranması beni üzdü.
 • 2987
  20 aralık 2023 galatasaray karagümrük maçında pozisyonun haklı siniriyle hakeme çemkirmiş futbolcu. bayern münih'e karşı nasıl azimle oynuyorsa pendikspor'a karşı aynı azimle oynayan böylesi bir profesyonel futbolcunun bilerek kırmızı kart görmeye çalışması, üstelik derbi öncesi, komik bir iddiadan ötesi olmaz. ki kendisi bir 6 numara. istese 1 dakikada 2 tane sert faul yaparak kırmızı kart görürdü.
 • 2988
  20 aralık 2023 galatasaray karagümrük maçında kırmızı kart almak için değil takımın ve kendisinin hakkını savunmak için çabalamış oyuncumuz. camia camia değil ki hakem resmen apaçık penaltımızı yediğinde ne konuşuluyor, ne hakemden hesap soran oyunumuz, yöneticimiz var, ne de taraftar tepki gösteriyor. üstelik penaltıyı geçtim, dönen topta hakem oyunu durdurmadığı için gol de yiyorduk. kimse artık maçın içinde değil.

  adama sezon başından beri herkes sakatlamak için sert giriyor. çok haklı bir tepkisi vardı. sarı kartı ben de alırdım. eskiden olsa böyle durumlarda seyirci ateşlenip baskısını arttırırdı ama artık tribün de kalmadı, uyuyoruz.

  öfke, bazen haksızlığa karşı verilen haklı tepkidir. siz öfkenizi yapıcı şekilde yaptırıma dökmezseniz, biriken öfke bir yerden çıkar. aynsını barış da yaşadı. takım organize şekilde hakkını savunmayı öğrenmeli. yoksa dün icardi sakatlandı, yarın torreira da sakatlanır. puanlarımız da gasp edilir. kimse de hesap mesap soramaz.

  sarı öküzü vermeyeceksiniz. bu adam delikanlı. bu adam zeki.

  he kerem doğrusunu yaptı sakinleştirdi. ama orada kerem torreira'yı çekerken diğer oyuncuların hakemin etrafını sarıp hesap sorması lazım. her pozisyonda değil ama doğru pozisyonda.
 • 2989
  bizim taraftar da bir garip, hakeme itiraz etmese bu nasıl oyuncu derler, itiraz etse bilerek kırmızı görmek istiyordu derler. ligin en mücadeleci ve sert oyuncularından biri olarak istese çok çok rahat 2. sarıyı alırdı. geçen sezonki kıytırık sivas maçıyla önümüzdeki derbilerin farkını bilecek kadar profesyonel bir oyuncu. takımın açık ara en çok canını dişine takan oyuncusuna “noel için derbide oynamak istemiyordu” demek aşırı komik duruyor.
 • 2990
  20 aralık 2023 galatasaray karagümrük maçında penaltısı çalınmış ve sinirlenmiş futbolcumuz. kendisine profesyonel ol deniyorsa bir zahmet hakeme de denecek, hakem bariz yanlış karar vermeyecek.

  ayrıca torreira için söylemiyorum, futbolcular noel için kart falan alıp maçtan kaçmak istiyorsa kolayı var, noel dönemi ligde top oynanmasın. zaten şu lig neden 16 takımla oynanmıyor anlamıyorum. yaparsınız 30 haftalık lig, kupayı da ligin sonunda topluca sanki avrupa kupası/dünya kupası gibi oynatırsınız takvim dolar. avrupası olan da hafta içi oynar maçını.

  100 kişiye oynanan saçma sapan maçlar bu ligin kamburudur. noel'de kırmızı görmek de bu ligin minör problemlerinden biri işte.
 • 2991
  20 aralık 2023 galatasaray karagümrük maçı'nda verdiği tepki nedeniyle niyeti sorgulanan, bulunmaz hint kumaşı.

  normalde bu tip tartışmalara asla girmem ama yahu arkadaş, herkesin özgürce yazabilip çizebileceği bir ortam burası doğrudur. ancak dün fenerbahçeli topçu kayseri maçında kırmızı gördü diye adamlar aklama için bin dereden su getiriyor. fred ingilizce bilmiyor nasıl küfür etsin diyenler, zorbay küçük bilerek attı diyenler ortalığı bulandırmak için neler neler yapıyorlar. iş bizim oyuncuya gelince rakipten önce kendi taraftarımız veriyor coşkuyu.

  öncelikle bilerek kırmızı görmeye çalıştı diyenler eğer inançlı bireylerse kul hakkına giriyorlar belirtmek lazım. yok değillerse ahlaken bir saldırı var torreira'ya.

  maçın 80 küsürüncü dakikasında, kornerden gelen topta rakip oyuncu ayağına bilerek veya bilmeyerek basıyor. oyuncumuz avantajını kaybedip yere düşüyor ve haklı olarak penaltı bekliyor. verilmeyince ve var dinlenilmeyince çıldırıyor haklı olarak. bakın maçın bitimine sadece 10 dakikadan az bir süre varken bu olay oldu ve maç çok kritik bir noktadaydı. altı üstü 1 gol öndeyiz ve kalan sürede yenilecek 1 gol tüm motivasyonu, emeği piç edecekti.

  nitekim o golü de yedik zaten. serdar dursun ayağını uzatmasa maç 1-1 bitecekti! bilmem anlatabildim mi durumun vehametini. yediğimiz gol ofsayt olmasa sabaha kadar burada bir kısmımız hakemi, bir kısmımız okan buruk'u tefe koyacaktı. berabere bitmiş olsa o pozisyon için penaltımızı vermedi diye belalar okuyacaktık.

  geçen sezon antalya maçında icardi hava topuna cıktı ve indirdiği topta penaltı kazandık. sonra var iptal etti. nedeni ise bu pozisyon ile birebir aynı olmasıydı. icardi yere inerken rakibin ayağına bastı diye faul verilmişti. ve yanılmıyorsam aynısı bu sezon yine aleyhimizde yaşandı; hangi maçtı hatırlamıyorum.

  futbolcu pozisyona itiraz etmez neden etmedi denilir, itiraz eder bilerek kart görmek istedi denir.

  insan gerçekten bazen çıldırıyor, gerçekten.
 • 2992
  sahada hırsından hakeme itiraz etmiş futbolcumuz.* bunu yapmadığı için tüm takıma acayip sinirleniyorum. torreira sağolsun arada yapıyor ve niyeti sorgulanıyor. takımımızla ilgili yapılan bu ithamlar artık midemi bulandırmaya başladı. ve bu en aklı başında dediğimiz sözlükte yapılıyor. biz varken bu kulübün düşmana ihtiyacı yok.

  torreira istese direkt kırmızı da görürdü hiç kimse merak etmesin. allah sabır versin bu takıma da teknik heyete de. hakemler, rakipler, basın yetmiyor bir de kendi taraftarlarıyla uğraşıyor.
 • 2993
  boş muhabbetlere maruz kalmış aslan parçası.

  rakip futbolcu ceza sahasında ayağına basmış, faul vermemiş dönmüş atak olmuş. penaltı verilmesi gereken pozisyonda penaltı verilmemiş. hakeme itiraz etti diye noele kaçmak istediği yaftası yemiş. inanılır gibi değil. acuna ercanlar'a falan gerek yok kendi değerlerimize kendimiz çamur atıyoruz.

  (bkz: 20 aralık 2023 galatasaray karagümrük maçı)
 • 2995
  hannibal bile bu kadar insan yememiştir. bizim taraftar kendi oyuncusunu lüpletmeye bayılıyor. adam dünya kulüplerinin hiçbirinde oynamadığı kadar özverili oynuyor, buradan kız beğenip alıyor, bayern deplasmanı pendik deplasmanı demeden saldırıyor vay efendim bilerek kırmızı görmek istedi. geçiniz abi. yine kendimizin rakibiyiz bu sene anladık.
 • 2998
  noel günü maça çıkıp noel tatili yapmak için kart gördüğü iddia edilen oyuncu. saçmalamanın da bir adabı var.

  24 aralık noel arifesi, 25 aralık da noel günüdür. geçen sene 25 aralık 2022 tarihinde noel günü maça çıkıp cezalı duruma düşmüş, saçma bir kart görmüştü ama saçma kart görmek için çok fırsatı varken noel gecesi bunu yapacak kadar aptal olduğunu düşünüyor musunuz? o günden sonra kendisine izin de verildi fenerbahçe maçı öncesi ve döndüğünde torreira ligin geri kalan kısmında müthiş performans verdi.

  futbolcular da insan, fm oynamıyorsunuz, fifa oynamıyorsunuz. yapay zekaları yönete yönete insanların duyguları olduğunu, sahada yapılan şeylere karşı tepki verebildiklerini unuttunuz. (bkz: 20 aralık 2023 galatasaray karagümrük maçı)'nda gördüğü sarı kart kendisine yapılan net bir penaltıya itiraz sonucu gerçekleşti, her insanın vereceği tepkiyi verdi ama işte insani bir tepkiyi bile kişisel nefreti ve ben demiştim diyebilmek için bir sene kovalayarak açık bulduğu anda saçma sapan ithamlarla kendini tatmin etmek için
  kullanan kişiler var ve bunlar hep kendini çok iyi taraftar olarak tanımlayan insanlar, aslında tam tersi hiçbir şekilde galatasaray'a değer vermeyen insanlar bunlar. galatasaray'ın her değerine bir şekilde karşı olan, kaliteli oyuncularını yerin dibine sokan, aceleci, tatmin olmayan ama sadece kendini tatmin etmek için konuşan insanlar. bunu genelleme olarak söylüyorum, yapılan yorumlar üzerinden değil, torreira da aracı oldu.

  uzun süredir galatasaray taraftarı sadece oyuncularını yeriyor(eleştirmiyor) hem de yalan yanlış şekilde, iftira atarak, rakiplerin gazına gelerek, saçmalayarak. galatasaray taraftarı oyuncularını yermek ile eleştirmeyi aynı görüyor, en iyi oyuncularını durmadan yalanlarla yerin dibine sokmaya çalışıyor. muslera kalesine gelen ilk topu yiyor diyorlar aslında %80 kurtarış yüzdesi var, icardi göbekli diyorlar aslında göbekli değil sadece sakat, torreira noel öncesi kart görmek istiyor diyorlar ama sadece ayağına basılan pozisyonda penaltı bekliyor, boey gollere sevinmiyor diyorlar ama tam tersi en çok sevinen o hep, zaha ile davinson-icardi-muslera kavga etti diyorlar yalan çıkıyor, kerem'e her maç hakaret ediyorlar en çok arayan oyuncu olsa da, tete'yi iyi oynadığı maçta skor üretemedi diye zorbalıyorlar.

  torreira aracı oldu içimdekileri dökmeye, galatasaray taraftarı aklını başına almadan uzun süre boyunca üst üste başarılı sezonlar geçiremeyecek, icardi'nin, muslera'nın, kerem'in, torreira'nın 2-3 maçlık kredisi yoksa galatasaray taraftarı hiçbir şey hak etmiyordur ki bu adamlar takıma en bağlı adamlarken üzerlerinden saçmalanıyor olması beni çok üzüyor ve sinirlendiriyor.
 • 2999
  müthiş bir herif. tam bir derbi canavarı. şahane bir kudurtucu.

  24 aralık 2023 fenerbahçe galatasaray maçında da yine muhteşem top oynadı. tam sarı görmesi gereken yerde gördü sarıyı. fener'in tempoyu arttırmak istediği zamanlarda tam 3 kere sağlık görevlilerini sahaya sokturdu tempoyu düşürdü. ayağında hiç top gevelemedi, hızlı hızlı oynadı.

  derbide hiç sinmiyor. en sevdiğim topçu modeli. büyük maçlarda hiç sinmiyor hep oynunun içinde her fiziki mücadelenin içinde. muhteşem kere muhteşem.
 • 3000
  biraz daha dinlenmeden devam ettirilirse sahada sinir krizi gecirip atilacak oyuncu, daha kotusu sakatlik olur.

  eylul ayindan beri non stop, en cok efor gereken yerlerden birinde, cogu zaman en cok mucadele eden oyuncu olarak, yuksek stres altinda mucadele eden futbolcumuz.

  artik yeter. super kupa finali dahil iki hafta izin verin, gitsin dinlensin gelsin. konya macinda zaten cezali. bomba gibi doner.
App Store'dan indirin Google Play'den alın