• 1
    basketball ve bisiklet sporunun en ince stratejik unsurudur. mesela bisiklet turları etaplardan oluşur ve en az süreye sahip ekip ve sporcu kazanır. bunu yaparken her etapta liderlik mücadelesi vermek her etabı domine etmek gerekmez, genel sıralamaya oynayan bir ekip kısa sürecek tırmanış etapları için enerjilerini harcamamalılardır. bu etaplarda pleaton ile sürmek en az enerjiyi harcamak daha kazançlıdır.
    basketball avrupada farklı amerikada farklı dinamikleri olan bir spor ama turnuva formatları hep aynı. bir basketball maçında sizden güçlü oyunculara sahip ve varını yoğunu sahaya vermek zorunda olan rakibe karşı eleme maçı değilse tüm gücünüzle mukâbele etmeye çalışmak bir maçta çok efor harcamanıza ve muhtemelen diğer maçları da kaybetmenize sebep olabilir.
    futbolda da aynı dinamik maç sayıları az olduğu için ve avrupa mantalitesinin hakim olduğu bir oyun olduğundan çok işlemiyor fakat elenmeyeceğimiz bir maçta veya kazanmak gerekmeyen bir maçta olabildiğince az efor ve kaynak harcayarak mücadele etmek gelecek maçların selayeti için kabul edilebilir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın