• 91
    kendisi ve müzik tarzı ilgi alanımdır. :) epey dinlemişliğim vardır. o yüzden biraz uzun yazacağım. :)

    cem karaca, barış manço, edip akbayram gibi anadolu rock diye tabir edilen müzik akımının ilk kuşak temsilcilerinden sonra; doksanlı yıllarda haluk levent, murat göğebakan, murat kekilli vb isimlerin yapmaya çalıştığı ikinci bir anadolu rock kuşağı ortaya çıkmıştı. kıraç da bu kuşağın bir elemanıydı ama hep birilerinin gölgesinde kaldı. ilk çıktığı dönemlerde iyi albümler yapsa da haluk levent ve murat göğebakan'ın hegamonyasını kıramadı, daha sonra murat kekilli çıktı ortalığı kasıp kavurdu. sonrasında ise teoman, emre aydın gibi şarkıcılarla anadolu rock yerini pop rock'a bıraktı ve kıraç zirveye çıkamadan kendince güzel albümler çıkararak müzik yaşantısını sürdürdü.

    ta ki dizi müziklerine yönelene kadar. zerda dizisinin müziklerini yaptı, inanılmaz ses getirdi, ama çenesini tutamadı; diziden çok kendi müziklerinin beğenildiğini, dizinin şarkılarının gölgesinde kaldığını falan söyledi, koskoca dizi ekibini kendine düşman etti. konuşmayı seven bir adamdı ve bazen gerçekten boş konuşuyordu. mesela her albüm öncesi vurguladığı ingilizce konusundaki görüşleri de bunun başka bir örneği. bir ara yabancı rockçılara ve rapçilere laf atmıştı ama karşılık bulamadı.

    2008 sonrası kayboldu gitti, bunda bir ara gördüğü alkol tedavisinin de etkisi var. şimdilerde dandik albümler yapıyor. en son bir cover albümü yapıp güzelim şarkıları harcamış. sadece böyle demeçleriyle gündeme gelebiliyor, müzik de yapamadığı için bol bol ve boş boş konuşmaya devam edecek. fenerbahçe hakkındaki açıklamaları da o boş konuşmaların örnekleri... çenesini tutup kendini müziğine verse belki o düşüşüne engel olur. ama dediğim gibi, boş konuşmayı seviyor.