resim
Muhammed Kerem Aktürkoğlu
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Kanat
Yaş:25
Boy:1.73
Uyruk:Türkiye
 • 8727
  bu sezon kendisini pek tutmayan ve genelde eleştiren biri olarak şunu söylemekte sakınca duymuyorum. okan hoca’nın oynattığı sisteme zaha’dan daha çok uymaya çalışan bir oyuncu. zaha’nın oynamamasının sebebi sisteme uymamakta diretmesi. muhtemelen sezon sonu zaha gider.

  kerem’i bu kadar çok eleştirmemizin sebebi ise hayata küstüren top kontrolleri, veremediği paslar, stadyum dışına gideyazan şutları. kaybettiği bütün toplar kalemizde kontra atak oluyor. kendisini ölesiye savunan destekçileri malum seçmen kitlesi gibi antipatik yapıyor. çok kötü oynadığı maçlarda iyi oynadığı iddia ediliyor. geçen sene kendisini çokça övüyordum, bu sene çokça eleştiriyorum çünkü hiç gelişme göstermediği gibi geriye gidiyor.

  ama bunun yanında da beşiktaş maçını kendisinin çözeceği hissi var içimde. umarım eski günlere döndüğü günlerin başlangıcı olur. çok rahat gol atabilen bir oyuncuydu, sorun tamamen mental ve 90’a takma çabası bana göre.
 • 8729
  basit futbola tepki olarak oynamaya çalışan değerli futbolcumuz. orta sahadan asist denemeleri, karşısında üç kişi de olsa çalım atmaya uğraşması, hiç kimsenin olmadığı yere topuk pası vermeyi çalışması, sanki 1 yerine 2 gol sayılacakmış gibi topu sürekli 90'a asma sevdası, tüm duran toplarda ömer bayram gibi bulunması vs. sürekli spektaküler hareketler yapmayı çalışıyor.

  halbuki basit oynamaya çalışsa ve futbolun doğrularını yerine getirmeye uğraşsa, devamlılığı ve özel skor üretme yeteneği ile thomas müller gibi bir futbolcu olacak. ancak, hep daha fazlası için uğraşırken, kolayca yapabileceklerini de yapamaz hale geliyor.
 • 8730
  özel bir oyuncu değil. geriye yardım ediyor mu dersen, sallantılı. misal rams park’ta bayern’den yediğimiz ikinci golde 1/1 eşleştiği mazraoui’yi hiç takip etmemişti. ya da karagümrük maçında yedirdiği ve bence bizi turdan eden ilk golde ‘ulan şu topu kaptırdım bari %100’ümle geri koşayım da topu geri kazanmaya çalışayım’ dedi mi? yooo, jogging yapıyordu o esnada. basit oynamayı biliyor mu? bilmiyor. karagümrük maçında zaha’ya pas vermemeye yemin etmiş gibiydi ama icardi sahada olsa gözü kendisinden başkasını görmüyor. topun kıymetini biliyor mu? hiç bilmiyor. ama çok iyi bir geçiş hücumu oyuncusu. rakipler kapandığında dar alandaki yetenek eksikliği nedeniyle etkisi %50 oranında azalsa da fırsatçılığı ve inatçılığıyla birçok pozisyona giriyor. bu sene kuvvetle muhtemel icardi’den daha fazla pozisyona girmiştir. sanırım okan buruk da inatçılığı ve pozisyona girme özelliğinden ötürü kendisinde ısrar ediyor ama genel olarak rakipler bize kapalı oynadığı için bize uygun olan kanat oyuncusu bence zaha. kerem de skoru aldıktan sonra son 20-30 dakikada yorulan rakiplere karşı çok daha etkili olabilir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın