resim
Muhammed Kerem Aktürkoğlu
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Kanat
Yaş:25
Boy:1.73
Uyruk:Türkiye
 • 7450
  bir dönem uzunca süre taç çizgisinde topla adam eksiltme özelliği üzerinden futbol oynadı. daha çok bire birlerde zorluyordu.

  daha sonra bir süre biraz daha half space bölgesinden savunma arkası topsuz koşuları ile gole daha yakın bölgede oynattık.

  son dönemlerinde ise oyun kurucu veya pasörlük üzerine kurulu bir oyunu var ama pasörlüğe fazla odaklandığında adam eksiltme özelliğini çok az kullanır oluyor.

  8. ve 9. ayda çok iyi başladı fiziken sonra sık maç fikstüründe biraz düştü, milli maçlarda süre aldı, zaman zaman büyük maçlara özel hazırlanarak diri çıktı.

  kerem'i tekrar fiziken diri halde göreceğiz sezonun ilerleyen döneminde ama daha ilk yarının bitmesine 5-6 maç varken 2.300 dk süre aldı. çok yıpratıcı rakamlar. muhtemelen daha çok pas denemesinin bire birde zorlamamasının sebebi de bu.

  sezon uzun daha çok katkı alacağız ama copenhagen maçına özel hazırlanması gerekiyor.
 • 7451
  https://twitter.com/.../1731069479126266052

  yukarıdaki tweette bulunan kıyaslamaya konu olmuş futbolcumuz. 7.

  ronaldo ne kadar yaş almış olsa da futbol tarihinin en ikonik isimlerinden birisinin son turnuvasında onunla resmi hesap üzerinde kıyaslanmak kerem için büyük gurur olsa gerek. biz de 3. liglerden bu noktaya uzanan yolculuğunun şahitleri olarak gurur duyduk. önce kulübümüzle kupalarla dolu bir sene, ardından 2024 yazında tarihin en ikonik 7 numarasına karşı başarılar diliyorum kerem'e. yürüyedur aslan kardeşim.
 • 7452
  zaha'dan sonra o kenarda sadece zorlama paslar atan, ayağında top tutamayan, dribling kabiliyeti sınırlı bir oyuncununun göze batmama ihtimali neredeyse yoktu. o yüzden iyi oynasa bile eleştirileceğini düşünüyordum fakat o derece kötü bir sol açık oyunu çıkardı ki, kazımcan'ı bile olduğundan 2 kat kötü gösterdi.

  ortalama pozisyonda kendisinin sol çizgiye olan uzaklığıyla, santrafor icardi'nin sol çizgiye uzaklığı arasında 5 metre fark yok. oyunda en uzak olduğu oyuncu da yine aynı kazımcan. bir sol beke kanat bekiymiş gibi bütün bir koridoru açıp da oyununun kırılmaması beklemek imakansız. 3-4-3 gibi koridoru tek bir oyuncuya bıraktığınız sistemlerde bile öndeki sol forvet oyuncusu bekine bu kadar uzak kalmıyor.

  barış gibi direkt kenar forvet orjinli bireysel bir oyuncuyu bek oynatmak gibi çılgın fikirler dışında şundan faydalanabilecek tek bir bek bile olduğunu düşünmüyorum.

  kaldı ki bu sadece işin taktiksel yanı. teknik olarak zorlama toplarından çıkan istatistikler dışında hiç bir veri bile yok. mevcut sistemde canavar gibi bir 10 numara olmadığı sürece kendisinin solda bir yeri olduğunu düşünmüyorum. oynayabileceği tek mevki sadece deplasmanlarda oynadığımız baskıya dayalı oyunun içindeki 2. forvet rolü.

  (bkz: 2 aralık 2023 pendikspor galatasaray maçı)
 • 7454
  kendisine sürekli destek çıkan, yeteneklerine inanan ben bile, şu maçta gösterdiği inanılmaz kötü performansa edecek kelime bulamıyorum.
  geçtiğimiz sene icardi'yi arayıp bulmayı ilk akıl eden oyuncumuzdu, farklı bir oyun oynuyorduk, şu an kadro değişti, her topu direkt olarak icardi'ye atmaktan kesinlikle vazgeçmeli, önce sağında solunda iletebileceği adamları görmeli, çare yoksa ilk seçeneğe dön, çok basit.
  aslında şunu demeye çalışıyorum, icardi tehlikeli bölgedeyse ve topu oraya geçirme ihtimalin çok yüksekse ona pası dene, ama takım orta sahada yerleşmeye çalışırken,icardi'ye ulaştıramadığı her top, oyuna hakim olmamızı engelliyor.
  sürekli top kaybı, gereksiz ve sonu çoğu zaman top kaybı ile biten driplingler, izlerken gözlerimiz kanadı.
  yeteneklerine hala inanıyorum, güveniyorum, fakat biraz metens'e bak ya, adam yeteneklerinin çok büyük bir kısmını gerekmedikçe zorda kalmadıkça kullanmıyor, basit oynuyor, , çünkü oyunu biliyor, ne zaman pas, ne zaman şut atacağını, ne zaman geriye döneceğini, ne zaman sağa sola yaklaşması gerektiğini otomatik olarak biliyor, sahada olan bitenlerin çok farkında, kerem'de olan biteni çözme konusunda gelişim göstermeli.
  (bkz: 2 aralık 2023 pendikspor galatasaray maçı)
 • 7455
  kendisini çok seviyorum ama bazen içinin nefret dolu olduğunu düşünmeme sebep veren hareketler yapıyor. mesela 29 kasım 2023 galatasaray manchester united maçında attığı golden sonra taraftara söver gibi hareketleri en az ona yapılan yersiz eleştiriler gibi gereksizdi. bu kadar yüksek tansiyonla yaşamasına gerek yok, kendisini kanıtlamasına gerek yok. geçen sezonki şampiyonlukta en az mauro icardi kadar pay sahibi. kendisi bu takımın kaptanlarından biri ve gerçek taraftarlar kendisini asla ezdirmez. önemli bir camianın bayrak adamlarından birisin güzel insan. biraz rahat ol ve çalışmaya devam et.
App Store'dan indirin Google Play'den alın