resim
Muhammed Kerem Aktürkoğlu
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Kanat
Yaş:25
Boy:1.73
Uyruk:Türkiye
 • 7453
  https://twitter.com/.../1731287788161474757

  adam çıktı manchester'a içerde dışarda sapladı, hala yaranamadı taraftara.
  ne dese hakkı. taraftar da bazen durması gereken yeri bilecek. x hesabı açan eline telefonu alıp kerem'e sallıyor.

  2 sezon önce ligde kalmamızı sağladı.
  geçen sene icardi ile beraber şampiyon yaptı.
  bu sene şampiyonlar liginde hala gruptan çıkma şansına sahipsek kendisinin payı takımdaki çoğu oyuncudan büyük.
 • 7454
  kerem'e yapılan haksızlık kimseye yapılmamıştır bugüne kadar. istatistik de bunu destekliyor. kendisini öven bir paylaşımı beğenmesinde herhangi bir sorun göremedim.

  kerem'i itin bir tarafına sokup ferdi kadıoglu'nu öven bir paylaşımı beğenmişti ferdi efendi. burada kerem kadar eleştirilmedi, türkçe bilmiyor bile dendi. *

  eleştirelim, bunda bir sıkıntı yok ama sanki kendi değerlerimizi küstürmek isteyen bir güruh var.
 • 7455
  ben burada kerem'i her zaman savundum fikrim hala aynı bizim için çok kıymetli de artık futbol dışı bir sebeple yavaştan kızmaya başlıyorum.

  bu dünyada messi ve ronaldo dahil kimse %100 kendini kabul ettirememiştir. psg taraftarı messi'yi kaç defa protesto etti.

  türkiye'de milyonlarca gs taraftarı var. bunların geneli de keremin arkasında. seviyor, inanıyor, destekliyor. bu milyonların içinden kendisine boş boş sallayanlar illa ki olacaktır. kimisi kıskançlığından kimisi inancından kimisi tipine dahi gıcık olup saldırabilir. şu an 3 sene önce erzincan’dan gelen toy çocuk değil. meyve veren ağaç taşlanır bunu asla unutmamalı.

  bu boş muhabbetlere takılırsa hem kendi hem biz kaybederiz. kerem kardeşim sen iyi futbolcusun, sen iyi futbolcusun, sen iyi futbolcusun. takım için oyna gerisi kendiliğinden gelir.

  formsuz olduğunda eleştirilecek gerekirse yedek de kalacak o ayrı da işinin dozunun kaçtığı haksızlık edildiği kesin.

  sadece bizim değil türk milli takımının da en iyi oyuncularının başında geliyor. bugün cengiz ünder ya da irfan can kahveci ile kafa kafaya takas edelim desek kaç kişi kabul eder? fb camiası balıklama atlar bizden de bunu kabul eden %10’u geçmez.
 • 7456
  "umarım kısa süre içerisinde takımdan giderde ondan sonra görürüm sizi, değerini anlarsınız vs.." tandanslı entryler yazarak negatif basmayı seven taraftarlar gördükçe beni bir gülme alıyor.

  yahu bu takıma kimler geldi kimler gitti, şampiyonlar liginde ronaldo ile gol krallığında vs atan burak yılmaz'ı siktir etti bu takım ne oldu öldük mü? galatasaray silindi mi yeryüzünden ?

  kerem galatasaray'a yararlı olmuş ve yararlı olması gereken bir futbolcu. hem kendi selameti hem de galatasaray'ımızın selameti için böyle olmak zorunda.

  aksi durumda vazgeçilir kendisinden olur biter, kimseyi ilahlaştırmaya gerek yok.(söz konusu icardi olsa bile)
 • 7462
  kerem'in daha iyi olmasını ben de istiyorum. ama hadi kerem'i galatasaray'ın şu son 3 yılından çıkarın, bakın bakalım takım daha iyi olur muydu bu maliyetlere? daha bize kazandıracağı çok şey var. şu an tökezledi. ama yeri geldi hakan şükür de gol orucuna girdi. oyuncuları yıpratmak kolay, kazanmak zor.

  oyuncuları kazanmaya çalışın. oyuncuyu kaybetmenin, bize kazandıracağı hiçbir şey yok.
 • 7464
  maalesef yapamayacağı şeyleri yapmaya çalışıyor. oyununu etkileyen en büyük sorun bu. her topta ara pası yapıp atak sonlandıramama, ortasahada çalımla dribling yapmaya çalışıp kritik top kayıpları direkt gözümün önüne geliyor. aslında sakin oynayıp al-ver yapıp koşularına devam etse, kale önünde sakin şutlar çıkarabilse ya da şu toplara ayak içi yerine daha sert vuruşlar yapmayı denese bambaşka şeyler konuşulacak kendisi hakkında. kerem genele baktığımızda sürekli üstüne koya koya giden bir oyuncu. eminim ki bunları da düzeltecektir.
 • 7469
  ulan adam taş olsa çatlar be. çok merak ediyorum bu galatasaray taraftarı her şey bu kadar iyi giderken nasıl bu kadar negatif basmayı becerebiliyor. bir de adam 2023 yılı avrupa asist kralı :)) ve rezil olduğumuz sene tek oynayan adamdı. geçen sene icardi ile tutku andriç ilişkisi yaşadığını anlatmama hiç gerek yok zaten.

  formsuzsa hoca keser başkasını koyar. bize düşen sadece destek olmak. zaha hazır değil, ziyech kondisyonu yetersiz, icardi fit değil, ndombele aklı burda değil diye geçiştiriliyor ama konu kerem olunca vurun abalıya.

  düşler tiyatrosunda manchester ibnesine koyarken hepiniz havalardaydınız ama :))
 • 7470
  galatasaray futbol takımı futbolcusu. sevilmemekle, eleştirilmek arasında fark olmalı. burada eleştirenler insanların onu sevmediğini düşünmüyorum. kaldı ki ben eleştiriyorum ama tamamen saha içinde yaptıklarıyla alakalı. yoksa kerem'i neden sevmiyoruz ki? bu ayrım doğru yapılmalı. hayatta eleştirdiğimiz herkesi sevmiyor veya nefret mi ediyoruz?

  3 sezonun ilki adaptasyon süreciydi ki ilk geldiği dönemde aldığı süreler kısıtlıydı diye hatırlıyorum. sonrasında takım içinde kendine yer buldukça/oynadıkça oturmaya başladı. bu zamana kadar da gol ve asistleriyle "takım oyununa" katkı sundu. şu; "takımı sırtlıyor", "olmadığında yokuz" tarzı söylemleri günümüz futbolunda geçtik. her futbolcunun ortaya koyduğu bir şeyler var ve günümüz futbolu, bir yıldızın ve özel bir oyuncunun üzerine kurulması dönemini kaldırmıyor, geçti onlar.

  kerem'in sevilmeme değil, eleştirildiği nokta, saha içinde (daha önce en net ifade edenlerden biriydim) yapmaması gereken şeyleri eğer yapamayacağını anladıysa, bırakması, herkes gibi yapabildiği, yapacağına inancı varsa, yapması gerektiği üzerineydi. ne kadar net. kerem'in eleştirildiği konuları ortaya koysak, muhtemelen aynı şeyler etrafında dönüyor.

  -geri dönmüyor
  -rakip kovalamıyor
  -top kayıpları
  -bu sezon özelinde kaçırdığı net pozisyonlar

  vs.

  şunların hiçbirinde sevilmediğine dair bir ibare yok. şu şıklardan herhangi bir tanesini yapan adamların ne anası ne bacısı kaldı, şimdi birbirimizi kandırmayalım. sergio, mertens, bakambu, angelino, ndombele, ziyech, nelsson, kazım, ilk zamanlarında kaan ve apo, zaha ve en son icardi. şu isimlerin içinde kimisi ırkçılığın, kimisi tanınmamanın, kimisi ise şımarıklık sonucu yerden yere vurulan adamlardır. şu isimlerin hangisi kerem'den daha az bu "takıma/takım oyununa" katkı vermiş? hangisi?

  bir kimseye duyduğumuz kin bizi adil olmaktan uzaklaştırmasın arkadaşlar, düsturumuz bu olmalı.
 • 7473
  eleştirinin dozunu ve tonunu belirlemesi gereken kriterlerden birisinin de muadillik karşılaştırması olduğunu düşünüyorum.

  şüphesiz eksikleri var kendisinin. önemli bir kısmı da fundamental eksiklikler. kısa vadede çözüleceğini de düşünmüyorum.

  ancak kendisini yüksek tondan eleştirirken, her sezon en az 10 gol 10 asist katkısını istikrarlı olarak vermesi neredeyse kesin olan, yıllık maaşı makul, kendine iyi bakan ve kronikleşmiş sakatlığı olmayan, büyük maçlarda sinmeyen, takım içinde gruplaşma gibi çabadan uzak, gereksiz kart görmeyen, basınla ilişkileri mesafeli bir yerli alternatif sunmakta faydalı olacaktır düşünüyorum.
 • 7474
  galatasaray'ımızın başarılı futbolcusu.

  bana göre; kerem aktürkoğlu'na yapılan eleştirilerin hepsi haklı eleştiriler fakat dozu tamamen haksız. sebebi ise; kerem'in beklentiyi çok yükseltmesi, her maç benzer performansta oynaması, sık sık patlamalar yapması. bunlarda ara sıra düşüşler olunca doğal olarak eleştirilerin dozu ağır olabiliyor. herkes bilir ki; galatasaray taraftarı en çok dayağı en sevdiklerine atar. bunun geçmişte çok örneğini gördük.

  teknik olarak değinirsek: kerem'in en büyük problemi, kendini çok yavaş geliştirmesi ve bazı şeyleri geç kavraması. artık galatasaray'da 4. senesi. "adam bilmem kaçıncı ligden geldi neler yaptı" diye goygoy yapmanın anlamı yok. bu adam senelerdir süper lig seviyesinde top oynadı, farklı teknik direktörler ve yüksek seviyede topçularla çalıştı. şampiyonlar ligi ve avrupa ligi seviyelerinde mücadele etti. doğal olarak artık kendisinden dinamizm dışında başka özelliklerin de ağır basmasının beklenmesi çok normal çünkü bana göre oyun zekasını hala yeteri kadar geliştirebilmiş değil. bu yüzden çok fazla top kaybı yapıyor, yanlış tercihlerde bulunuyor, eleştiri oklarının da hedefi oluyor.

  kerem' artık farklı özelliklerini de geliştirip bununla anılması lazım. ilk geldiği senelerdeki halleri anlarım (ani kulüp seviyesi artışı, galatasaray'ın o dönemki kadro kalitesi vs.) ama artık mertens, icardi, torreira, sergio, zaha, ziyech gibi topçularla beraber çalışıyor, şampiyonlar ligi seviyesindeki takımlarla mücadele ediyor. üstelik yanında genç, vizyoner, akıllı, avrupa'da futbol oynamış bir hocası varken.

  kerem'in vizyonunu ve zekasını biraz açıp farklı konulara eğilmesi, klasını daha üst seviyelere çekmesi gerekiyor. aksi durumda, bu kafayla süper lig'den dışarı çıkabilmesinin imkanı ihtimali yok.
 • 7475
  yunus gittiği gün kendisinin entry'sine yazmıştım, 'sıra artık sende' diye.
  el artırıyorum, sıra bundan sonra okan hoca'da.

  türkiye'de gelen başarılar sonrası galatasaray taraftarının tepkisi 'yunus, berkan ile mi şampiyonlar ligi oynayacağız?'

  'nelsson'u 25 milyon euro'nun altına satanı biz de satarız.'

  'angelino geldi, her maç 2 asist yapacak.'

  'tete geldi tete, pırasamarket'te değeri 15 milyon öro'*

  'tete varken yunus kim!'

  'zaha geldi, kerem biraz dinlenmeli.'

  'ndombele geldi, berkan nereye gidiyorsa gitsin.'

  'ya bu kerem'de bir pas atsın artık...'

  'kerem'in vücut dili çok kötü...'

  'ziyech varken kerem neden on numara!'*

  'kazımcan nerede, bu angelino'yu bize kim kaktırdı?'

  'kazımcan'la olmaz bu iş, transfer lazım.'

  'ndombele ile olmaz bu iş transfer lazım.'

  'nelsson'dan bir an önce kurtulmak lazım.'

  siz hangi oyuncuya aidiyet duyuyorsunuz ki? ben olsam galatasaray taraftarının paralarını çatır çatır ezerim. bir de üstüne belhanda muamelesi çekerim. anladığınız dil o.

  yeri gelince herkes, 'bülent korkmaz'a niye jübile yapılmadı. vefasız galatasaray.'
  tabii tabii rinso.

  biraz kötü sonuç gelsin, adım gibi eminim konu şuna dönecek. 'okan hoca, sana messi'yi mi alalım takım niye oynamıyor?'
App Store'dan indirin Google Play'den alın