• 13
  bazen kolunu uzatmaya başlarsınız ama bakarsınız ki zaten gol olacak, yetişemeyeceksiniz ya da ne bileyim top çok şiddetli geliyor böyle ne olduğunu anlamazsınız bi anda vücudunuz refleksle eli geri çeker. insanlar golü kasıtlı yediğinizi, elinizi kasten geri çektiğinizi ve çekmeseniz çıkarabileceğinizi falan düşünür. bu işte öyle bir gol değil. köşeye gönderilen kesme bir şuta ellerini kullanmadan yetişmeye çalışmış. elini uzatsa kurtaracak topu ama elini hiç uzatmamış. kesinlikle, ama kesinlikle normal bir gol değil. daha da vahimi ghezzal'ın maçın başında çektiği benzer bir şuta da kollarını uzatmadan eskortluk yapmış.
 • 14
  beni 16 mayıs 2015 galatasaray gençlerbirliği maçına götürmüş goldür. bu maçta attığımız golde bjk ve fb taraftarı kalecinin golü bilerek yediğini, topa kolunu açmadığını, dolayısıyla şike yapıldığını söylüyorlardı. biz de aptala anlatır gibi bu golün en fazla kaleci hatası olabileceğini bu adamlara anlatmaya çalışıyorduk.

  maçı izlemedim golün videosuna denk geldim hakikaten abuk subuk bir gol, naçizane fikrim aptalca bir kaleci hatası. merak ettim bakayım dedim ekşide ne konuşuluyor -malum bir nevi bjk sözlük- okumaz olaydım. ghezzal öyle bir topa vurdu ki hiç bir kaleci kurtaramaz diyen mi dersin, kaleci auta çıkacak zannetti diyen mi dersin, kudurun renkliler diyen mi dersin gırla...

  sorun işte bu, tutarsızlık. sen o sene tertemiz şampiyonluğumuza hala o gol yüzünden çamur atan bir taraftarsın, kendin 10 kat saçma bir pozisyona konu olursun aklamak için türlü türlü söylemlerle komik duruma düşersin. bence o golde de kalecinin yapacağı bir şey yoktu, bu golde de şike şaibe aramam net kaleci hatası bir gol. kimse bir taraftardan objektiflik beklemiyor ama azıcık samimiyet, tutarlılık.
 • 15
  ghezzal'in verdiği çok iyi falso ve marafona'nın kötü pozisyon bilgisi sayesinde gerçekleşmiştir. marafona topun dışarı çıkacağını sanıyor, yanlış yer tutuyor, top da gerçekten dışar gidecek gibiyken çok iyi dönüyor ve gol oluyor. sanıyorum 4. yıldızı aldığımız sene bir gençlerbirliği maçımızda da benzer bir durum yaşanıp rakip kaleci elini kaleye giden toptan çekmişti.

  o gün o rakip kaleciyi de kendi futbolcumuz gibi savunmuştuk. şimdi bir başka benzer olayda bir kaleciye şike imasında bulunmak büyük tutarsızlık. vardır yoktur orası ayrı. ancak beşiktaş'ın 2.5 xg yakaladığı maçta 3 gol atmasına alanya maçı sattı gözüyle bakmak kedinin ulaşamadığı ciğere söyledikleriyle paralellik gösteriyor. "bence".
 • 16
  ghezzal'ın şutu öyle çıkarılmayacak bir şut değil. elini uzatsa çıkarır. ama ben yine de şike yaptı, maçı sattı gibi suçlamalar yapmayacağım. kalecinin yaptığını büyük bir hata olarak görüyorum. çünkü sen dışarı çıkacağını düşünsen bile o topa müdahale etmelisin.
  görüyorum ki bazı avel beşiktaş taraftarı kendini savunmak için bizim zamanında ferhat'a attığımız golü koyuyorlar. bu salakları görünce şike yapıldı diye infial ortamı oluşmasını olumlu buluyorum. bu beyinsizlere karşı anladığı dilden konuşacaksın çünkü.
 • 17
  şike kokan goldür. çünkü beşiktaş ta, fenerbahçe de tarihte kesinlesmis şike yapmışlardır. yaptıklarını inkar edip , bizi suçlamışlardır. o yüzden kaleci hatası diyemeyiz. ayrıca bir maçı kaybettin diye kimse kulübün resmi twitter sayfasını gizliye almaz, teknik direktörü basın toplantısına çıkmazlık yapmaz. bunlar suçluluk belirtisidir. onlara onların anladıkları dil ile cevap vereceksin.
 • 18
  malum kalecinin wakanda selamı eşliğinde yediği goldür. belki de üfleyerek kurtarma çabalarındaydı.*

  kaleci neredeyse harbi harbi wakanda selamı verecekmiş şuta.
  https://twitter.com/...880873139535873?s=20
  ayrıca maçın başında yine ghezzal'ın aynı yere bir şutunda da ellerini uzatmamıştır. o top direkten dönmüş. o ilk şutta biraz elleri uzatmış yine de ama ikincisinde işini garantiye alıp wakanda selamı vermiştir topa.
  https://twitter.com/...892615710175239?s=20

  bjk'lilerin hemen bizim bir maçta attığımız golle ilgili cevap verme eğilimleri olmuş.
  https://twitter.com/...856014799953920?s=20

  burada kaleci ters ayakta ve uzakta kalmış. kolunu uzatma çabası var ama top gol olduğu için kolu uzatmayı devam ettirmemiş. takım arkadaşının bacak arasından gelen topu görmesiyle yemesi bir olmuş. ama marafona yediği bu golde topu en başından son anına kadar net olarak görmekte ve top burnunun ucundan geçmektedir. yine dediğim gibi maçın başında da bir denemesi var ama olmamış. ikincisinde işini şansa bırakmamış. hani bu tarz bir hata 1 kere yapılırsa yapılır bir maçta. 2 kere birbirinin aynısı pozisyonda olmaz.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!