• 2205
  orta sahamızda oynayan hiç bir isim garanti ve uzun sezonda güvenebileceğimiz konumda değil. taylan daha yeni çıkış yaptı, belhanda sezonda 3-4 maçı bu formda oynayıp kalanda saç baş yolduruyor zaten. etebo da hepimiz için onyekuru geldiğinde ne hissediyorsak onu hissettiriyor. iyi de olabilir kötü de.

  seri en azından belirli bir standartın futbolcusu. topu hızlı çevirir, iyi pas dağıtır vs. sekiz numara oynayan emre kılınç’ı tekrar kanata çekip takımın verimini iki kat arttırabiliriz seri veya muadili bir isimle.

  bu arada seri dışında ismi geçen nakamba’da bize lazım.

  belhanda gitmeli ve seri, etebo, nakamba, taylan rotasyonu ile devam etmeliyiz.
 • 2206
  bazı oyuncuların üstüne bazı sezonlar yapışıp kalır; gio bizden sonra amerika’ya gidene kadar kalburüstü oyunlar sergiledi ama bizdeki o yarım sezon ile damgalandı akıllarda. bilal hiç fena değildi hatta ademvari bir oyun oynadı ama yine felaket sezonla özdeşleşti ve gitti.

  seri de benzer şekilde 19-20 sezonunun ayakta kalan, sakatlanmayan ender isimlerinden biri olmasına rağmen kekremsi oyun direkt olarak ona adreslendi ve akıllarda gelirse yine aynı oyunu oynayacağımız algısı oluştu.

  yine aynı oyunu oynayabiliriz ancak ben seri’nin pas yeteneğinin bu takım için çok çok değerli olduğunu düşünüyorum. sadece bizim 1.bölgeden çıkarken değil, 3.bölgede de yeri geldiğinde pek çok kilit pas verdi.

  belhanda’nın tavanını da tabanını da en iyi biz biliyoruz, düzenli olarak o tavanda top oynamasını beklemek imkansız, yapacak olanı almaya kalksak paramız yetmez zaten; ama seri sezon içinde belli bir düzeyi tutturan, sallantısı daha az olan bir isim. son fenerbahçe maçı özelinde de taylan defansif pek çok katkısına rağmen ne yazık ki oyun kurulumunda biraz pasif kaldı ve hoca da maç sonu konuşmasında bunu vurguladı.

  kısacası ben gelişine bu kadar negatif yaklaşmıyorum, bir sezon daha şans verebiliriz.
 • 2209
  geldi, oynadı ve gitti. çok iyi oynadığı da oldu, çok kötü oynadığı da oldu ama genel olarak savaşmayan bir futbolcu. sadece beyinle oynanan futbolun modası geçeli çok oldu. seri'nin kalitesine söyleyecek söz yok ama gelirse şu an oynadığımız tempolu oyunun yerini yine mıy mıy pozisyon oyununa bırakacağı da aşikar. bence bize başka profilde futbolcular lazım artık. ayrıca kendisinin sadece kiralanmasına bağlanacak para, evander da silva ferreira gibi jakub moder gibi oyuncuların kulüplerini zorunlu satın alma opsiyonlu kiralama konusunda ikna edebilir. benim artık 18 milyon euro gibi karşılayamayacağımız seviyedeki satın alma opsiyonlarıyla kiralanıp yıllık 4-5 milyon euro gömülen kiralık futbolculara tahammülüm kalmadı.
 • 2210
  stoperlerin hemen önünde; iyi pas dağıtan, baskı altında top kaybetmeyen oyuncu oynatmak cesur ve ilginç bir tarz.

  yalnız bu oyuncunun bu iyi meziyetlerini güvenirliğini yüksek bir şekilde yerine getirmesi ve asgari düzey savunma yapması gerekiyor. öbür türlü maç direk rus ruleti.

  mesela sağlam bir lemina veya gustavo biz de olsa en azından daha güvenilir olur omurga. bir evin kolonunu sağlam yapmak gibi bir şey bu. seri’nin oyun görüşüne zekasına saygı duymakla beraber o güveni hiç vermiyor. belhanda kadar basit top kayıpları yapabiliyor ve ikili mücadelelerde aşırı eziliyor.

  dünyada bizim alabileceğimiz veya kiralayabileceğimiz baskı altında topla çıkabilen, oyun açabilen tek oyuncu seri değildir heralde. fatih hoca bu topraklarda olmayan bir şey deniyor ama umarım seri dışında daha dengeli bir oyuncu bulur. belhanda yüzünden bu adam iyi mi kötü mü taraftar yeterince yıprandı, ikinci bir kafa karışıklığına gerek yok bize de yazık:)
 • 2211
  kendisinin gelişini en çok oyunumuzu çeşitlendirmesi yönünden istiyorum.

  1- kendisi, onyekuru veya muadili ile beraber alınırsa geçen sene kadıköy deplasmanı ve iç saha gençlerbirliği maçındaki güzel oyunumuza dönebiliriz.

  2- seri-etebo ya da seri-taylan yapıp önlerine emre akbaba'yı koyarak yine geçen sene pandemi öncesi konyaspor, denizlispor, alanyaspor gibi maçlarda oynadığımız güzel oyuna dönebiliriz.

  3- şimdiki oyunumuzu kendisini ya da taylan'ı 8.5 numara olarak kullanıp geliştirebiliriz.

  minimum 43, avrupa'da ilerlersek minimum 49, türkiye kupası da olursa 50'nin üstünde maç oynayacağımız sezonda taktiksel esneklik çok önemli. 27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçı'nda bile bunun sıkıntısını çektik. a planımızı durdurmayı başaran fener'e karşı, oyuncu profili çeşidi eksiğinden dolayı bir b planı üretemedik. eğer diğer takımlar da a planımızı durdurmanın bir yolunu bulurlarsa (ki 2-3 ay içinde bizi yavaşlatmanın yolunu kesinlikle bulacaklardır.) çok kan kaybederiz. bu yüzden b-c-d planlarımızın olması elzem. bu yüzden seri muhakkak kadromuzda olmalı.