• 603
  fiba (uluslararası basketbol federasyonu) avrupa başkanlığı ve yönetim kurulu seçimi bu hafta sonu almanya’nın münih kentinde yapılacak. 49 üye ülke bu seçimde oy kullanacak.
  turgay demirel, sporseverlerin çok iyi bildiği üzere, 4 yıldır fiba’nın avrupa başkanlık koltuğunda oturuyor ve bir kez daha başkanlığa aday. aday ama türkiye basketbol federasyonu (tbf), bu seçimde turgay’ı demirel’i desteklememe kararı aldı.
  bu seçimde turgay demirel’in dışında 2 aday daha bulunuyor. kimler mi bunlar? biri, sırbistan basketbol federasyonu genel sekreteri dejan tomasevic diğeri ise belçika basketbol federasyonu adayı, aynı zamanda fiba avrupa başkan yardımcısı cyriel coomans. türkiye(hidayet) sırp temsilci dejan tomasevic’i desteklerken şu ülkeler turgay demirel’i destekliyor:
  fransa, finlandiya, arnavutluk, azerbaycan, gürcistan, makedonya, ukrayna ve monaco.
  hidayet'in ekibi “bu seçim sürecinde turgay demirel, türkiye basketbol federasyonu ile en ufak bir temasa geçmedi. ne başkan düzeyinde, ne de başka bir şekilde iletişimde bulunmadı. ama diğer iki aday, türkiye basketbol federasyonu ile sürekli iletişim halindeydi. her türlü planlarını ve projelerini bize aktardılar. gerek avrupa, gerekse türkiye adına ne gibi güzel çalışmalar yapacaklarını ortaya koydular” şeklinde bu iddiayı doğrulamış.
  hidayet efendinin derdi, gücü ülke basketbolu olmalıdır ama kesinlikle öyle değildir. tepeden inme bu arkadaşın öncelikleri çok başka anlaşılan. benzer gelişmeler yakında futbolda da tezahür edecek.* önceki de başka amaçlı kullanılıp atıldı.*
  yazının tamamı ve diğer detaylar için (bkz: atilla türker/#2677314)
  https://ajansspor.com/...aziciogluna-304083 href=/entry/17>#17