• 4
  önceliğimiz günü değil geleceği kurtarmalarını beklemek olmalı.

  bu sebeple 19. haftadaki konya deplasmanından sonra, buraya gelip "bu oyun aklı düşük adamları nereden buldunuz" triplerine girmemek lazım.

  bir çiçekle, bir günde bahar gelmiyor. gıpta ettiğimiz takımların hiçbiri de bugünlere güle oynaya gelmedi.

  galatasaray spor kulübünün günü kurtarmaktan acilen vazgeçmesi lazım yoksa kısır döngünün içinden çıkamayacağız. olmayalım 2-3 sene şampiyon. ama taraflı tarafsız herkes, "bu adamlar bir projenin peşinden gidiyor" desin. o proje meyvelerini verdiğinde kupasız geçirdiğin dönemin acısını da fazlasıyla çıkarırsın.

  not: onyekuru 6 ay kiralanırsa çok üzücü olur. zaten kendine gelmesi 2 ay sürer en az. elaleme topçu hazırlayacak durumda değiliz. 1.5 sene kiralanmalı. yoksa gözünü kapayıp belçika'da bir yere dokun, başka bir onyekuru'ya denk gelirsin.
 • 6
  galatasaray ' da ikinci yari kanatlarda izlemeyi umduğumuz ikili.

  ancak bu iki spor aracın geri vitesleri arızalı.

  ileri gittikleri kadar geri gelemiyorlar.

  bu sebep ile arkalarında oynayan arkadaşlara çok büyük görevler düşüyor.

  bu ikili ile atağa çıktığımız anda mutlaka atagi sonlandirmamiz gerekiyor.

  aksi taktirde defansif olarak çok problem yaşayabiliriz.

  ve her maçı muslera kurtaramaz. *
 • 8
  sekidika'yı hiç tanımıyorum, ffp de varken, feghouli'nin bu maaşı ve istanbul'u bırakıp gitmeyeceğini düşünürsek alınabilecek bir risk.

  onyekuru'yu yakından tanıyoruz, bu kadar bildiğimiz bir isim için, savunmasına yardım etmiyor demek ben bu adamı topsuz oyunda hiç takip etmedim demektir. savunmasına yardım eden kanat forvetler de dünyada ilk beştedir.

  yalnız şu da var, ilk kötü sonuçta bunların futbol iq'su düşük demeler kaçınılmaz. önemli olan hocanın artık doğru bir plan oluşturup, bu çerçevede oyunculara net roller vermesi.
 • 10
  gayet aynı anda oynayabilecek ikilidir. bir oyuncunun süratli olması onun topla rakibin üstüne gidemeyeceği ya da set oyunu oynayamayacağı anlamına gelmez.

  hayır sanki epl'deyiz. hepi topu türkiye süper (?) ligi burası. çok koşan, oynamak için top beklemeyen, topu verdikten sonra eli belinde beklemeyen, takım savunmasına katkı yapabilen her oyuncuyla oynayabiliriz.

  hem brugge'e bakıp iç çekiyoruz, hem de "ama öyle de olmaz" diyoruz. nasıl olacak bu iş? birlikte oynasınlar, mücadele etsinler, hata yapsınlar biz de destek olalım. başka türlü nasıl genç oyuncu oynatacağız.
 • 11
  onyekuru defansa koşan bir adam. özellikle geçen senenin* ikinci yarı farklı bir oyun oynamıştır. defansa gelmiyor külleyen yalandır. sadece fener deplasmanı, beşiktaş ve başakşehir maçlarında performansları direk olarak oyunun iki yönünede katkı vermiştir. büyük maçta gol atan adam büyül topçudur gerisi hikaye. onyekuru’ya iki doz terim sevgisi ve gazı sonra taraftar sevgisi ona yeter.
 • 14
  beklentileri çok da yüksek tutmamakta yarar var. onyekuru oynamadan geliyor 2019 nisan - mayıs aylarında onyekuru performansı hemen gelmeyebilir. bıraktığı yerden hemen devam edemeyebilir. jesse kardeşimiz ise alt ligden ve geniş alan bulabilen bir takımdan gelecek gelirse. galatasaray'da bu kadar geniş alan bulamayacak ve seviyesini henüz test etmiş değiliz.

  ayrıca 2018 - 2019 sezonunun ilk yarısı garry - onyekuru çıktığımız maçlarda da zorlandığımız çok oldu. bu tip ikilileri aynı anda kullanmak iyi kapanan takımlara pas kalitesinde, sette sorun çözmede dezavantaj yazabilir. jesse zaten anladığım kadarıyla gelir gelmez büyük bir etki yaratmazsa ağırlıklı olarak önümüzdeki sezonlar için düşünülüyor 13 veya 14. yabancı olacak sanki.
 • 17
  galatasaray'ın ihtiyacı olan ikili. oyunumuzdaki en büyük eksik olan dinamizmi katacaklardır. günümüz futbolu bizim alıştığımız 2000'ler futbolu gibi değil. çok zeki ve teknik ama yavaş oyuncuların yerini hızlı ve çalışkan oyuncular rahatlıkla dolduruyorlar. örnek olarak önümüzde babel var. babel'in yeteneği ve oyun zekasından şüphe edecek kimse yoktur burada sanırım. ancak verebildiği katkı malum. ben burada kendisini suçlamıyorum. asıl suç sağ kanatta feghouli gibi dinamik olmayan ancak çok teknik, kritik anlarda patlama yapabilecek ama oyunun genelinde casperlık yapan, presi ve dribblingi çok iyi olmayan bir oyuncu varken sol kanada da benzer tarzda bir oyuncu almak tam bir intihardı.

  ben şahsen henry - sekidika ikilisinin de, babel - sekidika ikilisinin de, henry - feghouli ikilisinin de doğru kullanılırsa iş yapacağını düşünüyorum. ikisi de ihtiyacımız olan nokta atışı dinamik transferler. onyekuru'yu bedelsiz kiraladık diye biliyorum, sekidika'nın maliyeti ve maaşı hakkında bir bilgim yok. umarım bu ffp döneminde pahalıya mal olmamıştır ve başka transferler için hamle şansı bırakır.
 • 18
  bu ikili konusunda herkes heyecanlı normal olarak ama benim çekincelerim var. mesela henry bildiğimiz bir futbolcu fakat geçen yılki performansına ulaşması zaman alacaktır. oynamadan geliyor, gerçi oynasaydı bizimle olmazdı bu yıl. kendisini hazır duruma sokup, monaco'ya geri göndereceğiz.

  sekidika ise tam bir kapalı kutu. kendisine güvenip yola çıkacağımızı düşünmüyorum. ya tutarsa transferidir. kendisinden çok şey beklememek lazım.
 • 20
  henry konusunda çekincem yok çünkü ne vereceği belli bir oyuncu. sakatlık yaşamadığı sürece her türlü faydalı olacaktır.

  jesse'yi açıkçası çok tanımıyordum. daha doğrusu biliyordum ama transfer ederiz diye düşünmediğim için alıcı gözle izlememiştim. biraz dikkat kesilince, hani her şeyden biraz var tarzı bir oyuncu bence. sürat var ama henry gibi uçak değil, teknik eh işte. gol istatistiği güzel ama kanat oyuncusundan bir o kadar da asist bekliyorum ben. daha zor bir ligde aynı istatistikleri yapabilir mi? burası muamma çünkü kanat forvet pozisyonu için istatistik belirleyici faktör. bizde yapamazsa bir anlamı kalmaz. ayrıca da ilk 11 düşünüldüğünü zannetmiyorum. kulübeye yapılmış bir transfer olarak görüyorum ve olumlu buluyorum.
 • 21
  sekidika' yı hiç izlemedim ama ilk devrede yaşadığımız sorunun çözümü için belirttiğim iki hızlı kanat ile korner direkleri arasına iniş ve toplu topsuz içe katedişler bu ikilinin katılışıyla gerçekleşecek gibi duruyor. son dönemde bu tarz oyuncular kulübe hep faydalı oldu. bruma, garry ve sonuncusu onyekuru. bu durumu bile bile sezona babel ve feghouli ile birlikte başlayıp orta sahayı sıkıştırmak ve bekleri savunmada yalnız bırakmak takımın kimyasını bozdu.
 • 23
  bu ikili ile ilgili tek çekincem, oyun kurmamız ve pas yapmamız gereken anlarda nasıl katkı verecekleri. sürekli dikine gitmek isteyen oyuncular oldukları için sorun yaşayabiliriz. beklerimiz linnes ve saracchi pas oyununda çok yaratıcı olabilen tipte oyuncular değiller. orta alanda seri, lemina ve geriden onlara marcao ve donk katılabilir belki ama oyun içinde durum nasıl gelişir merak konusu. ancak kesin olan geride sıkıştığımızda defans arkasına uzun top atmamızı ve rakip defansın çıkamamasını sağlayacaklardır.