• 3632
    3. galatasaray döneminde ilk maçından itibaren forvet oynayan oyuncumuz. savunmada ağırlıklı olarak hala sol kenarı parselliyor ancak top bizdeyken hep forvete yakın, kenarlara deplase olmadan pozisyon alıyor. ilk başta babel ile, şimdi mohamed ile bu rolde yardımcı forvet gibi gözlemliyorum kendisini.

    gol kaçırmasından bağımsız olarak, eskisi gibi kenarda topla buluşup hızıyla adam geçmemesi, arkaya sürekli koşular yapmaması vs. buna bağlı olarak taktiksel bir tercih gibi görünüyor. onyekuru'nun olayı zaten çok fazla gol pozisyonuna girmesi olduğu için gol kaçırma konusunda ilk geldiğinden beri benzer bir istikrarı var. :)

    fatih terim'in kendisini gizli bir 4-4-2 ya da 4-1-3-2 öznesi olarak kullanması nedeniyle oyun içi etkinliği daha düşük ama gole daha yakın bir onyekuru var kafasında sanki. bence onyekuru gibi bir oyuncuyu bu kadar kısıtlamak ne kadar doğru tartışılır. en azından drift wide talimatını açmalı bence hoca.* bir çok potansiyel kontra pozisyonunda statik forvet gibi ortada beklediği için ataklarımızın hiç olmuşluğu var.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!