• 611
  filip novak'ın fenerbahçeye transferi sonrasında sosyal medyada alternatif olarak takımımıza katılacağı söylenen sol bek oyuncusudur. aman diyeyim böyle bir hamle yapmayalım, kulüp yeter ki yerli sol bek istesin bulamıyorlarsa, tüm taraftarlar olarak bulur, öneririz buradan. yeter artık kulübün milyon eurolarının 30 üstü işlevsel olmayan transferlere gitmesinden, ders alalım mutlaka. yapmayalım böyle bir hata diye uyarıyorum şimdiden.
 • 612
  an itibariyle sözleşmesi bitmiş olan oyuncu. tff veri tabanına göre 31 mayıs 2020 tarihinde sözleşmesi sona erdi, emin değilim ama sözleşmesi biten oyuncular sezon sonuna kadar oynayabilecek, bu konuyla alakalı net bir bilgisi olan bir yazar arkadaşımız aydınlatırsa sevinirim.

  https://www.tff.org/...0&kisiId=1130936

  oyuncunun muhtemel transferine gelirsek, tl üzerinden yapılacak düşük maaşlı bir sözleşmeyle gelecekse iyi bir alternatif olabilir. oraya ilk gittiği zamanlarda da fatih terim çok istemişti. yaşadığı son sakatlığa kadar iyi performanslar veriyordu son bir kaç yılda. yerli oyuncu sorunu çektiğimiz bu zamanlarda, özellikle yerli bek sorunu, iyi bir iş olabilir. bu transferde önemli olan şey maliyet, şener özbayraklı tarifesiyle gelecekse mantıklı bir hamle olabilir.

  edit: fenerbahçe ile olan mevcut kontratına göre yılda 1.8 m€ kazanıyormuş, mevcut durumda dünya üzerinde hiç bir takım o maaşı ona ödeyemez, 6-7 m tl gibi rakamlara da bize imza atacağını çok düşünmüyorum, ama daha iyi bir teklif alacağına da ihtimal vermiyorum. eğer beşiktaş ve başakşehir gibi takımlar yüksek maaşlar ödemezse ve bizim de ilgimiz varsa bize imza atma ihtimali yüksek. 7m tl'den fazla bir maaş teklif edilmemeli bence, ama benim düşüncemin çok önemi yok. hocanın ve yönetim kurulunun bileceği iş.
 • 613
  yedek sol bek olarak gayet makul bir isim, as sol bek olaraksa yanına bile yaklaşılmaması gereken bir isimdir.

  saracchi'nin yedeği yok. yedek sol bekte hangi özelikleri ararsın?

  şahsen ben en önemli özellik olarak savunmasının iyi olmasını beklerim çünkü as sol bekin oynamayınca rakipler hücum planlarını kendi sağlarından gerçekleştirme adına hareket ederler ve yedek sol bekin defansif özelliklerinin iyi olması bu hücum planlarını off'a düşürür.

  hasan ali kaldırım'ın stsl standartlarında savunması iyi mi? bence iyi.

  6-7 milyon tl'yi kabul eder mi? bence eder.

  ve en önemlisi; fenerbahçe'den gelmesine rağmen yanlış, antipatik, galatasaray'a düşmanca hareketlerini hiç gördünüz mü? ben görmedim.

  o zaman makuldür, gelsin yarın başlasın. :)