• 32
  dün ilk kez maç izlediğim stat. bileti curva sud’un yanından aldığım için olacak girmesi çıkması zor geldi. genelde yurt dışında maçlara gittiğimde atmosferin tadını çıkarmak için tezahürat yapılan tribünlerin birinden bilet almaya çalışıyorum ama bu sefer biletler tükendiği için olabilecek en iyi yerden aldım. hemen yanım curva sud zaten.

  her ne kadar aralarında 20 yıl kadar bir zaman farkı olsa da maç izleme tecrübesi bizim stada çok benziyor. yalnız bizde büfelere tuvaletlere falan ulaşım çok kolay, burada oturdun mı geçmiş olsun. san siro’da ise merkezi noktalardan yarım saat yürüyüp stada varabiliyoruz. stat da öyle şehrin dışında değil pek. biz sanayiden stada yarım saat yürüyoruz a…

  modern futbolun bu mabedinde hemen herkes ot ya da sigara içiyor, sıraya girme kültürü kesinlikle yok ve bizdeki gibi kombinesi olmayanlar rastgele oturuyor.

  resmi mağaza stadın içinde, maç günü inter ya da milan normal günlerde ise ikisinin birden ürünlerini satıyorlar. ürünler saçma sapan pahalı. outlet yok.

  şimdiye kadar gittiğim statlar içinde maç izleme açısından ikinci sırada, konum olarak da iki. ilk sıraya kesinlikle artemio franchi’yi koyarım konumda. ama atatürk olimpiyat ile aynı kapasitede * olan bir statta dik tribünler sayesinde sahadasınız.

  bu da anı olsun. göründüğü kadar uzak değil :)

  https://gss.gs/Xv9.jpeg

  edit:

  bu arada milan biletleri bizimkinden ucuz muhtemelen. yıl başında buradan kombineler 230 euroydu diye hatırlıyorum. transfer imkanı olmadığı için almadık maltadan gidip gelemeyiz sürekli diye.
App Store'dan indirin Google Play'den alın