• 899
  sorunun iki stoperden kaynaklı olduğunu düşünen insan sayısı çoktur.

  çünkü, futbolu takım halinde oynanan bir oyun olduğunu unutuyoruz sanırım. savunmadaki iki stoperinizin kim olduğunun bir önemi yok. önemli olan doğru yerleşim, doğru alan parsellemek...

  https://twitter.com/.../1173580018754232320

  burada anlatmaya çalıştığım şey çok bariz biçimde beklerin birer açık gibi oynatma veya onların bu alışkanlıktan vazgeçememesi yüzünden yaşanmakta. topu kazanan galatasaray, topla birlikte pas yaparak yarı sahaya yerleşemeden beklerin hücuma katkısı isteniyor.

  şu 2-5-3 sevdasından bir vazgeçsek çok güzel olacak. hatta nefis olacak ama işte sorunun en büyüğü bu.
  sahaya böyle yerleşirseniz, sonucunda sürekli yüreğiniz ağızda maç izlersiniz.
 • 900
  savunmanın sağlam olması için en az iki stoperin birisinin iyi olması lazım, luyindama ile bu sorunumuz yok. beklerimizin savunma yönü güçlü değil ancak sorun bu da değil. ben konyasporu izliyorum, 4 maçın 3ünde topa daha fazla hakim olup çok iyi de savunma yaptılar. konyaspor'un kadrosu rezalet, hem oyuna hükmedip hem de iyi savunma yapmak büyük iş. demek ki neymiş, her şey oyuncu kalitesi değilmiş. takım halinde düzgün savunma yapmaktaymış. oyuncu kalitesinde sorun olsa bile lig için yeterli kadromuz var. ama ligde bile sıkıntı çekiyoruz 4 haftadır. umarım bu sorun düzelir. konyaspor örneği çok sağlıklı olmasa bile demek istediğim şeyi çoğu kişi anlayacaktır.