• 7
  transfer dönemlerinde artık kelebekten daha da fazla etki gösteren olgu. özellikle santrfor transferleri çok belirleyici oluyor. örneğin manchester united'ın yapacağı santrfor transferi belki de icardi'nin bize gelmesi adına kolaylaştırıcı bir gelişme olacak. piyasada çok iyi santrfor sayısı 15-20'den fazla değil. her sene 3-5 oyuncu bu havuza dahil olup 3-5 oyuncu da emekli olarak, gerileyerek ya da yaşlanarak bu havuzdan çıkıyor. takımında kalan oyuncuları da düşününce yine 3-5 oyuncunun yaptığı transfer diğer takımları da etkiliyor. bayern münih, manchester united, real madrid gibi takımların bu yaz santrfor transferi yapması bekleniyor. bu takımların alacağı oyuncular netleşmedikçe icardi'nin durumu da netleşmez diye tahmin ediyorum.
 • 8
  yeri gelir bir şampiyonluk kaybettirirken en yakın rakibine o şampiyonluğu hediye ettirir, öyle bir etkidir.

  örneğin x kulübü başkanı y isimli bir oyuncuya telefon açar özel uçağı da o şehirdedir ve uçağın alıp gelmesini beklemeden oyuncuya sorar ne kadar istiyorsun? oyuncu da istediği rakamı söyledikten sonra meşhur o soruyu sorar sen 1 milyon euro eder misin ? halbuki kulübüyle anlaşmışsın bırak adam gelsin bir soda içerken sorarsın değil mi? ama hırs küpü başkan tez canlı haliyle soruyu sormuş aldığı cevap karşısında futbolcuyu küçümsemiştir. gururlu bir birey olarak karakterli bir duruş sergileyen oyuncu da 2 katını verse de artık bu kulübe gitmem diyerek gönderilen uçağın boş dönmesini sağlamış pilotların yediği etli pide yanlarına kâr kalmıştır.

  bu oyuncu ki direkt rakibine giderek yerli sınırının olduğu ligde puzzle'ın mükemmel tamamlayıcısı olmuştur. belki kendisinden daha büyük görülen arjantinli bir forvet ve uruguaylı bir libero olmuş olabilir ama denklemin en değerli parçası da kendisi olmuştur. ligin en iyi yerli stoperi olurken oyuncunun fiyatını beğenmeyen x kulübü başkanı oraya sürekli transfer yapmasına rağmen kara deliği kapatamamış ve savunması kevgire dönmüştür. düşünün orada yabancı stoperin oynadığını mecburen rashica yedekte bekleyecekti. kim bilir lig nasıl biterdi.

  futbolda kelebek etkisi böyle bir şey arkadaşlar bazen susmayı bilmek çok şey kazandırır. yüksek bakmak çok şey kaybettirir.

  teşekkürler x kulübü başkanı. şampiyon galatasaray.
App Store'dan indirin Google Play'den alın