resim
Oluwafisayo Faruq Dele-Bashiru
Takım:Hatayspor
Mevki:On Numara
Yaş:23
Boy:1.86
Uyruk:Nijerya
 • 16
  türkiye içerisine 2.5 m€ çıkış maddesi olan nijeryalı oyuncu.

  bana kalırsa bu oyuncu çok net bir transfer fırsatı. direkt alıp galatasaray'da oynatmak değil ama belçika, isviçre gibi bir yerde pilot takımımız olsa alıp orada kullanabileceğimiz tarzda bir oyuncu.

  galatasaray henüz kendi as takımını zor kuruyor, bu tarz b takım işleri pek mümkün olmuyor. bu tarz işleri becerilemediği için her zaman da yarım kalan bir galatasaray olacak. hiçbir zaman kulüp potansiyelinin tamamına ulaşamayacak.

  bu oyuncunun fundementalinin bu kadar iyi olmasına şaşırıyordum, fakat m.city akademisi çıkışlı olduğunu öğrenince taşlar yerine oturdu. çok kullanışlı bir oyuncu alana hayırlı olsun.
 • 17
  ne yalan söyleyeyim ben de kendisine bir tık şans verilmesinden yanayım. çok fazla prime ndiaye'ye benzetiyorum. bizle oynadıkları maçta özellikle bu adam dopingli dedim.
  torreira yanına delici 8 gibi mi olur, icardi arkası yoğun pres için mi olur bilemem ancak çok çalışkan eleman. özellikle ilkay tarzı, hakan tarzı bir adam bulunursa torreira ve dele bashiru üçlüsü dikkat çekebilir.
 • 19
  mezzala cenneti ülkemizin değerlerindendir. garip bir şekilde ülkemiz yıllardır doğru süre, doğru kontrat verilse parlayacak mezzala ve box to box kaynıyor.

  raheem lawal, badou ndiaye, dele-bashiru, arnaud lusamba, bir nebze massanga matondo, samuel bastien ve benim açık ara favorim ıbrahim olawoyin... bunların bazıları iyi, bazıları ortalama kalitede top sürerek mesafe kat edebilen orta sahalar. süper lig'de bu tip oyuncular hem iş yapıyor, hem satışı yapılabiliyor. ben eminim lawal-gs dedikodularının olduğu dönem lawal bize iyi bir takımda denk gelseydi kendisini avrupa'ya 5 milyon euro'ya rahatlıkla gönderirdik.

  khephren thuram'ı alamayız. ama örneğin ilk alternatif olarak süre alacak bir olawoyin veya dele bashiru işimizi görür mü? görür. yeter ki ilk 11'e alıp riski direkt oynatarak almayalım. kulübeden kendini kanıtlayarak gelmesi gereken isimler takımımızda olmalı, dele bashiru onlardan olabilir mi? olabilir.
 • 23
  izlemedim.ama scout ekibi mutlaka defalarca izlemiştir. bu tip bir transferde teknik çok önemli, top tutabilmesi ve pas yeteneği iyi ise riske girmeden ucuz yollu transferi sağlanabilir. orta sahanın ortasına sadece 8 değil , 6- 8 oynabilecek bir transfere daha ihtiyaç var. 8 şampiyonlar liginde oyundan düşmek istemiyorsan orta sahanın ortası sağlam ve dinamik teknik olacak. prime ndiaye' ye doyamadık, ucuz yollu bu açığı kapatabilecek oyuncu. yedek de kalsa sorun etmez.
 • 24
  premier lig scoutları gerçekten boş değil. bu adamları alıp altyapısından geçirdiyse ulaşıp ulaşamaması bir kenara kesinlikle potansiyelli oyuncular oluyorlar. bu konuda chelsea’yi çok başarılı buluyorum. man city’de dünya çapında yetenekleri tarayıp takıma kazandırıyor. ve gerçekten boş oyuncuları yok gibi. bizim enes ünal da böyle transfer oldu zaten. hiç bir zaman man city a takımı için düşünülmedi. potansiyel gördüler aldılar. yine geçen yıllarda ligimizde forma giyen kaleci muriç de böyle bir man city transferi. mesela man city’nin şana vermediği bir diğer isim ise chelsea’de ligin içinden geçen palmer. bu başiru kardeşimiz de man city altyapısından. futbolunu da gördük kapalı kutu değil. bence transfer hedeflerimizden biri olmalı. ndombele bu takımın formasını giydi. dele başiru da giyebilir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın