• 5
  ileride bize verilmesi muhtemelen turnuvalara yaptığı şey yüzünden eksi yazılırsa sıkıntı olur ülkemiz için.
  bunun önüne geçmek basit aslında. neyi amaçlıyorsa bunda kişi, o kişinin oyuncağını elinden alacaksın.
  örneğin youtube hesabı kapatılabilir. videoyu çeken emre durmuş'muş ki denk geldikçe severek izlerdim, onun da hesaplarının kapatılması taraftarıyım.
  (bkz: 14 ağustos 2019 liverpool chelsea maçı)
 • 6
  3-5 tık uğruna memleketini rezil etmeyi göze almış gereksiz.

  hani derler ya 'bu ülkede her şey olursun ama rezil olamazsın' diye. tam da bunun gibiler için işte o laf.

  bizler için kötü bir şekilde bile olsa adını duyurdu ya bu arkadaş bi kere alır yürür artık iyice ki zaten 4.5 milyon takipçisi de varmış arttıkça artar zamanla.

  hele de bir özür videosu çekti mi şöyle en duygusalından bitti gitti işte. hayırlı işler.
 • 9
  ülkemizi niye rezil ettiğini ya da neden bu kadar tepki çektiğini anlamadığım youtuber.

  son şampiyonlar ligi finalinde de ondan önceki pek çok önemli müsabakada da sahaya atlayan insanlar oluyordu. adam ilk değil ki. kaldı ki son şampiyonlar ligi finalinde atlayan hanımefendi hayatının ününü kazandı, kimse de hakkında atıp tutmadı.

  bence bu sahaya atlama olayı epey saçma ama adamı her yerde linç etmişler gereksizce. vatana ihanet falan yazan twitter'da, yuh artık. muhtemelen bizden başka kimse takılmamıştır adamın sahaya atlamasına. yani siz bu maçı izleyenlerin ülke ve ülke insanı hakkında olumsuz bir düşünceye kapılacağını düşünmüyorsunuzdur umarım. öyle bir şey olmayacağından eminim çünkü.

  her neyse kendisini çok savunmuş gibi oldum. halbuki ne takip ederim ne de videosunu izlemişliğim vardır. ama çok gereksiz yüklenilmiş elemana.
 • 10
  kimdir,nedir yada necidir bilmem ama bu kadar abartmaya gerek yok. rezil falan olduğumuz yok. bir kaç ay önce madrid de sahaya atladılar güldük geçtik, goygoyunu yaptık. keşke olmasa da ama oldu diye de karalar bağlamaya gerek yok. men vs verilebilir bu gibi durumların önüne geçmek için. çünkü madrid de ki olaydan sonra her maçta birinin sahaya atlayacağı kesindi.
 • 11
  bu mala kızıyoruz ama türevlerinden bazılarının florya'ya rahatça girip, çıktığı; ne kadar erken söylediğinden bağımsız kulüp içi bazı bilgiler verdiği ve doğru çıktığı da hepimizin şahit olduğu bir gerçek. isminini bile zikretmeme gerek yok ama böyle de bir hakikat var. bu memlekette soytarı oldun mu kafan rahat.
 • 12
  kendisi yerine bari sosyal medya güzellerinden biri çıksaydı, en azından bir kıyaslama yapılırdı. milletin sahasına kimler kimler giriyor, bizim sahaya giren arkadaş bu. olayın özüne dönersek konsantre olduğum bir maç esnasında önümden geçene bile tahammül edemezken kendisinin bu amaçsız hareketine en caydırıcı cezanın verilmesinden yanayım.
 • 14
  14 ağustos 2019 liverpool chelsea maçında sağolsun ülkemizi rezillik konusunda temsil etmiştir. abone sayısının düşüşünü beklemek yerine devletin, bunun tüm sosyal ağlarını kapatmasını dilerim. para bu kadar kolay kazanılan bir unsur değil. şurada emekçi olan her renktaşın para kazanmak için neler çektiğini bir kendileri bir de allah bilir. sahaya atlayacak kadar ne oldu hay cahil çocuk?

  dönüp dolaşıp bu ite para kazandıran o milyonlara, muhtemelen kendimize de kızıyorum. bizler prim veriyoruz böylelerine. yazıklar olsun bu düzene de, bize de.
 • 15
  6222'den haberi olmayan densiz.

  (1) müsabaka için seyircilerin kabulüne başlanmasından itibaren müsabaka sonrası tamamen tahliyesine kadarki zaman zarfında yetkisiz olarak müsabaka alanına, soyunma odalarına, odaların koridorlarına, sporcu çıkış tünellerine giren kişi üç aydan bir yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır.

  (2) fiilin müsabakanın seyrini veya güvenliğini bozması halinde, fail hakkında bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

  umarım en ağır şekilde cezalandırılır herkese ders olur, önüne gelen atlamaz sahaya bundan sonra.
 • 16
  sorun sadece ülkeyi rezil etmesi değil, 3-5 bin takipçi kazanmak uğruna ülkeyi rezil etmesidir. buradan bakmak lazım. adamın youtube'da 4.5 milyon takipçisi varmış bir de. sıradan bir insan atlasa bu kadar tepki gösterilmezdi.

  istanbul'da insanlar günlerdir olay çıkmasın diye hazırlanıyor bu maça. umarım caydırıcı bir ceza alır da bir daha kolay kolay böyle bir olay yaşanmaz.
 • 17
  tekrar söylüyorum, bu tarz olaylara ceza olarak hapis vs veremezsin. ağır olur. versen dahi çok kısa süreli olur ve o reklam geliri için göze alınabilir. keza para cezası verilse yine gelir düşünüldüğünde o ceza ödenebilir. bence olması gereken şey bu insanların belirli bir süre sosyal medya kullanmalarını engellemek, hesaplarını kapatmaktır. yeni hesap açtığında sahaya çıktığına ilişkin bir olfotograf ya da benzeri paylaşımda o hesabı da kapatacaksın. yanı bu insanın eyleminin ona reklam olarak geri dönüşünün önüne geçmek gerekiyor.
 • 18
  ibretlik bir ceza almasini istedigim youtuber. alsin ki bir daha 3-5 takipci kasmak icin böyle sebekliklere kimsenin götu yemesin. bunu ”adam mi öldurmus?” seviyesinde savunmanin hicbir mantigi yok. ulkeyi rezil etme falan filan kismini da gectim. ulkenin imaji zaten belli hani daha kötu olsa ne yazar? oraya dunyanin her yerinden gelmis, futbolu keyifle seyretme hakki icin ucret ödemis ve zamanini bunun icin ayirmis binlerce futbolseverin keyfini pic etme hakkina bir tane göt lalesi sahip olamaz. ibretlik bir ceza vermezsen isigi gören gelir, yarin mitinglerde, konserlerde kisacasi tv’de populer olan her yerde hakki gasp eder bu lavuk ve benzerleri.

  ibretlik ceza mesela youtube hesabini kapattirip götunde patlatmak veya 5-10 yil hapis cezasi arasinda tercih yaptirmak olabilir.
 • 19
  yaptığı şeyin cezası normal bir vatandaş için neyse odur. hapis ise hapis, para ise para. sosyal medya işi ile dün gece* yaptığının alakası yoktur. paylaşır da üzerinden kazanç kovalarsa o zaman mantıklı olur.
  daha önce bu tarz davranışlarda bulunan kime sosyal medya hesabı ile ceza verilmiş ki ona verilsin ?

  muhtemelen para cezası alacak olan youtuber.
 • 22
  yaptığı su götürmez bir aptallık fakat kelepçe falan tam bir çifte standart. içinde hamile bir kadının olduğu arabaya saldıran baklavacı el pençe divan karşılanırken bu adama şu muamele çok kötü gerçekten. tüm bu muamelenin sebebi de bu youtuber arkadaşın yakın zamandaki '' tazminat '' olayıdır.

  '' ülkenin imajını bozuyor '' konusuna gelecek olursak da inanın bu ülkede yaşanan o kadar çok şey var ki imajımızı bozan bu arkadaşa sıra gelmez. nitekim şampiyonlar ligi finalinde sahaya atlayan abla hiç kimsenin imajını bozmadığı gibi bu da devede kulak kalır emin olun. yine aynı şekilde dün sahaya taş gibi sarışın bir ablamız girseydi şimdi kimse imaj falan düşünmüyor kızın instagramını stolkluyordu bunu da kabul edelim.

  peşin peşin yazayım da üşüşmesin kimse '' herhangi bir maç da sahaya girmek dümdüz aptallıktır. ''
 • 23
  bu şahsı dün tanıdım. milyonlarca takipçisi olduğunu görünce ve etkileşim aldığını görünce çok üzüldüm.

  ben olaya şu şekilde bakıyorum; bu arkadaş gibi kişilerin çoğalması, youtube üzerinden para kazanıp nice gencin hayal ettiği şeyleri yapıyor görünen videolar paylaşması ve yeni neslin instagram üzerinde gördüğü vücut için çalışması, havalı görünmek için uğraşması, youtube dünyasında onlara sunulan hayalleri gerçeklik olsak algılaması, like ve beğeni odaklı yaşam, popüler olma kaygısı gibi durumlar neticesinde geri kalmasına ve bilgiden uzaklaşarak ilgiyi önemsemesine neden oluyor. kimse kendini geliştirmek istemiyor. iyi bir eğitim almak istemiyor. bu durum istisna oluyor. makyaj yapan kadın bunun videosunu çekip milyonlar kazanıyor diye gören genç kardeşim ona özeniyor. işi gücü olmayan bir adam bir şarkı yapıp yıllarca televizyonda şarkılar söylemiş insanların videolarına konuk olunca yine tepki aynı oluyor. size güzel bir örnek vereyim bir reklamcı olarak; yıllar önce dillere pelesenk olan kekstra reklamında (gürbüz tam bir canavar olan) nazlı'nın okul birincisi olduğu vurgulanarak popüler olmanın ve önemli olanın başarı olduğu ön planda tutuluyor. bu reklamın yakın zamanda yayınlanan versiyonuna bir bakın derim. bilin bakalım önemli olarak vurgulanan özellik ne ile değişmiş.

  umarım hak ettiğin cezayı alırsın. çünkü birileri bu şımarıklığa dur demeli.
 • 25
  dün akşama kadar tanımazdım bu yaratığı. meşguliyetini duyunca hiç şaşırmadım tabi.

  twitch yayıncılarının ve youtuberların büyük çoğunluğunun beyinsiz olması, kitleleri ekseriyetle 10-16 yaş civarı olup onlara kötü örnek olmaları, hatta yaptıkların işin esasen bomboş olmasından ötürü rtük veya başka organlar aracılığı ile denetim ve yaptırım uygulanması oldukça önemlidir. anasından babasından aldıkları 3 kuruş para ile bunlara "bağış" bile atan bir sürü veled var. daha kötüsü bunlara özeniyorlar ve aşırı bir hayranlık oluyor. büyük bir vasıfsız ve hayatsız insan topluluğu oluştu son birkaç yılda.