• 2261
  ispanya'nın onların dili ile izah edecek olursak katalonya'nın ırkçı, ayrılıkçı takımı.

  şu an 8-10 puan fark yemiş durumdalar, adamlar real madrid'in başarılarını ispanya'nın içinden barcelona'dan izleyerek geçiriyor yıllarını, sonra real madrid gelince nasıl çemkirip çirkeflik yapmasın bunlar ?

  bir de bernabeu'da hafta sonu yani bugün real madrid ile oynayacaklar, muhtemelen 3-4 tane yiyip geri dönecekler; benim tavsiyem a takımı götürmesinler, u 19 ile filan çıksınlar. ;) sonra isterlerse çekilebilirler.

  şampiyonlar ligi desen düzgün hakemler maç yönetince kendilerinin yıllardır ne halde olduğunu görüyoruz; hala bir de utanmadan çıkıp kestaneleri hakem filan diye sağda solda ağlıyor, ee hak vermek lazım kendilerine, alışmışlar, bunları alıştırırsan böyle konuşur bunlar.

  ligin dibini görmelerini temenni ediyorum; bunların bu kafa yapısı ile bu kadro planlaması ile önümüzdeki 8-10 yılda filan başarı elde etme imkanı yok; yok yere avrupa'da rezil, real madrid karşısında kepaze olmamaları için ben kendilerine ligden çekilmelerini tavsiye ediyorum, yol yakınken bir düşünsünler. hazır espanyol girona filan üçü bir lig o kurar, barcelona'da her yıl şampiyon olur, ohh mis.

  senaryolar ne kadar benziyor dimi ? hangi takım geliyor aklınıza :)
 • 2263
  el classico' larda her zaman desteklediğim takım. tarihsel ya da politik boyutuyla ilgilenmiyorum. forma renkleri tribün atmosferi olsun bana daha sıcak geliyor
  realin beyaz formasında bile bir kibir bir üstencilik var. zaten ancelottiyi de hiç sevmem istediği kadar başarılı olsun. zaten tanısa o da beni sevmezdi. ama xavi ile her ortama girilir kafa adama benziyor.
 • 2265
  ispanya'daki katalanların sembol takımıdır.

  bağnaz ve kompleksli etnik bir grubun hezeyanları ile sürekli ağlamaktadırlar. özellikle messi lobisi kendi lobilerini birleştirerek çok fazla ah alan takımdır. bir dönem bu takımın futbolcularına dokunmak yasaktı. hele ki hz messi'ye dokunmak şöyle dursun, pres yapmak dahi yasaktı.

  ve evet, kendileri ispanya'daki fenerbahçedir. tek farkı barça, başarmış fenerbahçedir.
 • 2266
  1-1 biten ilk devrenin ardından, franco’nun askerleri tarafından aileleri tehdit edilen, ikinci yarı 10 gol yiyerek el clasico’yu 11-1 kaybeden kulüp.
  benim barcelona sempatim 95-96 sezonunda başladı yanlış hatırlamıyorsam.
  o zamanlar hbb kanalı veriyordu galiba ispanya ligini.
  gerçek ronaldo’nun dünya futboluna armağan edildiği sezondu.
  barça formasıyla 49 maç 47 gol atmıştı.
  gollerin çoğunu direk dibine vurarak atmıştır.
  mesela popescu sevgimin sebebi de o sezondur.
  o sezonu atletico madrid şampiyon tamamlamıştı.
  sonrasında 99 yılında kappa ile sponsorluğu bitirip nike ile çalışmaya başladılar.
  kendi paramı kazanmaya başladığımda orjinal nike ürünlerini ilk o zaman alabilmiştim.
  sonrasında rijkaard ile başlayan ve pep’le gelen dominasyon başladı.
  oynadıkları futbol bence tarihin en görkemli oyunlarından birisidir.
  nasıl ki real madrid’in avrupa’nın en büyüğü olduğu gerçeği inkar edilemezse, o dönemki barcelona’nın da gerçeği değiştirelemez.
  bu başarılı dönem sonunda sandro rosell’in artık hırsızlık mı diyelim, yoksa aptallık mı bilmiyorum ama fiyaskosundan sonra baya bocaladı kulüp.
  laporta’nın gelişiyle işler rayına girmeye başladı.
  tabii 2010’lu yıllardaki o kadroyu kurmak imkansız.
  bir kulübün aynı dönemde alt yapıdan messi, iniesta ve xavi’yi (yaşları aynı değil biliyorum) buluşturması imkansız:)
  yine de önümüzdeki yıllarda güzel bir barça izleyeceğimiz kesin çünkü coubarsi, balde, pedri, gavi, yamal, roque gibi gençlere sahipler.
  buradan güzel şeyler çıkacaktır.
App Store'dan indirin Google Play'den alın