• 10
  rezil bir kelle alma operasyonu yapıldı içimizdeki irlandalı chatham house adamları tarafından. resmen hemen bastırıldı. aynı fetö'nün darbe gecesi gibi bir operasyon oldu. beceriksiz chatham house adamları bu işi de yüzlerine gözlerine bulaştırdı. hedef maça 2 gün kalmışken milli takımı ve hocasını bu saçmalıklar ile baltalıyorsunuz sizin vatan değerlerinizin içine tüküreyim. her şeyi oldunuz türk olamadınız!
 • 11
  chatham house muhabbeti, küreselci dış mihrak hikayesi falan değil bizzat bu ulus içindeki vasatlığın tahakkümünün ürünü olan toksik ve hedefsiz yığınların arkasında durduğu hashtag. bu toplum senelerdir zehir saçıyor maalesef, ekonomi kötüleştikçe daha da dayanılmaz hale geldi. bomboş gündemler (ki magazin bile değil bunlar, bildiğin en dar açıdan zehri zerkeden hipnoz unsurları) ile fare zehrinde marine ediliyor halk ve buna da dünden razı gibiyiz.
 • 12
  ilgili başlığı görünce sma hastası bir çocuğumuz herhalde diyerek üzülmüştüm. söylenecek kelime bulamıyorum içeriğini görünce. 18 yaşında madrid yapmış muhtemelen dünyaları kazanacak bir adamın neyine sahip çıkacağız tam olarak? şu montella'yı el üstünde tutalım zira kendisi giderse milli takımı yılmaz vural dahi çalıştırmak istemez şu muhabbetlerden sonra.
 • 16
  kuşa taksan kuşu ters uçuracak mercimek beyniyle büyük resim çözdüğünü sanan zihinsel özürlü turnusolu gündem. ayrıca bu ülkeye milli takımın da futbolun da neden fazla olduğunu gösteriyor. anaokulu çocuklarına "sen bunla oynamayı beceremiyosun hakkını kaybettin" denerek elinden alınan oyuncak gibi alacaksın futbolu bu toplumun elinden. kapatın federasyonu da ligleri de herkes rahatlasın. bu ne amk ne yaşıyoruz biz?
 • 17
  kafayı yemişlerin açtığı anlamsız hashtag. bu ülkenin insanından maalesef olmayacak. bir antrenmandan alınan, dünyanın en normal görüntüsünden yapılan çıkarımlara bak, allahım sen benim aklıma mukayyet ol. yıllar geçtikçe ülke olarak iq seviyemiz, algımız, yorumlama kabiliyetimiz geriye doğru gidiyor. bu iş nereye varacak bilmiyorum.

  https://x.com/...SSShdhtkvbw&s=08

  bu videoda da aptala anlatır gibi anlatmışlar. bu şekilde izah edilmeye çalışılması bile utanç kaynağıdır bu arada.
 • 18
  ülke insanının sanatçısından gazetecisine, eski futbolcusundan moderatörüne ne kadar muhakemeden uzak, yargısız infaz yapan ve bence ne kadar ahkaksızca davrandığını gösteren bir hashtag çalışması.

  hayatında antrenmana çıkmamış gerizekalının biri 2 dakikalık bir görüntüyü izleyip ahkam kesiyor. herkes eline değneği almış, sorgulamadan vuruyor abalıya. bu halimize üzülmemek mümkün değil.
 • 19
  bir toplumda etik, ahlak, insaniyet, maneviyat gibi değerler azalirsa o toplum için tehlike çanları çalıyor demektir. nazi almanyası buna en iyi örneklerden.
  sınırlarımızda arda yaşında gençlerimiz her gün heba olurken, yeteneklerini hayata geçiremeden çocuk işci olup hunharca kullanilip atilan binlerce çocuğumuz haber bile olamazken, çocuğa şiddet, taciz günlük rutine binmişken ve artik hukukta cezasi verilmezken bu hashtag'i yaratip peşine düşenler en hafif tabiriyle şeref yoksunudur. vatan hainidir.
  eğlence sektörü olan futbolda, dünyanın en iyi takımında oynayan arda'ya da elinde boktan bir telefonla sahip çıkabileceğini sanan boş kafalı narsisistler ordusundan iğreniyorum. tiksiniyorum.
 • 20
  arda real'e giderken binbir zorluklar çıkarıp hakaret ve beddualar eden kitlenin x'de başlattığı kampanya. arda ile ilgili tek bir sorun yok oyuncu da bu konuda aksini söylemiyor ama bu kitlenin umrunda bile değil. hatta arda'nin zorla repost ettiğini bile söyleyen andavallar var. nitekim dertleri arda değil bunu biliyoruz. ali koç denen fetö projesi oluşum milli takımın olası başarısında servet yardimci'ya negatif yazacağı için elinden geleni ardına koymuyor. bu saldırılar özünde tff'ye yapılıyor olup servet yardimci'nin önünü açmak hedefleniyor. mehmet büyükekşi saraydan icazet alıp aday olursa servet kaybeder bunu ali koç çok iyi biliyor.
 • 21
  daha önceden buraya fenerbahçe taraftarının toplu bir histeri krizi içerisinde olduklarını yazmıştım, şu milli takım olayıyla sosyoloji kitaplarına konu olacak bir akıma dönüştü bu. son örneği de bu hashtag oldu.

  federasyonun galatasaray futbolcularına prim yaptırmak için özellikle oynattığı yalanını yaydılar ve buna körü körüne de inanıyorlar. montella'nın oynattığı kerem son 3 yılda ligde en çok skor katkısı veren türk futbolcu. barış'ı geçtiğimiz sezonun en iyi 11'ine yazmayan bir tane spor yazarı bulamazsınız. abdülkerim tartışmasız en formda yerli stoper. kaan ayhan ismail yüksek'in sakatlığında elimizde kalan en iyi çapa. ben sadece yunus'un forma giymesini eleştiririm, ancak montella benzer bir durumu fenerbahçe futbolcusu samet için de yapıyor. merih sağlıklıyken samet'in oynaması okey de; irfan sakatken, arda sakatlık riskindeyken yunus'un oynaması mı sorun? ya akılsızsınız ya da çok sinsi bir ajandanız var.

  yani sonuç olarak eğitimli veya eğitimsiz farketmiyor, doğru düşünebilme yetilerini kaybettiler.

  başkanları kendi vasıfsızlığını örtmek için federasyonun tüm kollarına savaş açtığı için * euro 2024'te milli takımı alenen desteklemiyorlar, hatta köstek olmaya çalışıyorlar. bu çok bariz bir şekilde yaşanıyor. şuan tek dertleri milli takımın başarısız olması, galatasaraylı futbolcuların alehine bir kamuoyu oluşması, montella da dahil federasyona bağlı kim varsa istifa etmesi.

  milli duyguları bile bu histeri krizinin önüne geçemiyor. o kadar güçlü ve o kadar tehlikeli bir durumla karşı karşıyayız. azcık daha radikal olup aktif eylemlere geçseler tarikat diyeceğim bunlara ama henüz o aşamaya gelmedik. salıncaklı kardeşlerini de bir şekilde yanlarına çekmeyi başarmışlar. allah akıl fikir versin.
 • 26
  eğer gerçekten sakatlığı varsa ve ona rağmen gidip sarı yeleği almaya çalışıyorsa, arda güler’in sosyal zekasının 0 olduğunu düşünürüm (hadi ben sosyal zeka diyeyim siz anlayın sakat oyuncunun 5’e 2’de ne işi var ortada). eğer sakat değilse ve montella oynatmıyorsa;(ilk maç nasıl oynattıysa derdi olsa gürcistan maçında 11 başlatmaz) teknik bir tercih olarak görürüm. ama bu açılan başlığın amacının koç holding ve bölücü sahiplerinin servet yardımcıyı federasyon başkanı yapıp şikeye devam etmek olduğunu düşünüyorum.
 • 27
  iki gündür twitter'da şu saçma sapan olay yüzünden insanlarla sürekli tartışma halideyim ve bezdim gerçekten.

  devam eden ve üst tura çıkma şansımızın olduğu bir dönemde yapılanların maksatlı olmaması imkansız.

  herkes kendine karşısındakine hakaret etmeyi gerektiren bir misyon belirlemiş ve anlamadan, dinlemeden saldırıyor.

  bu ülkeye ve insanına yönelik son umut kırıntılarını da tamamen yitirdim artık.
 • 28
  "yeterince nefret etmediğimiz için" ve her seferinde bir noktada alttan aldığımız için dönüp dolaşıp önümüzde bulduğumuz saçmalıkların, entry tarihi itibarı ile sonuncusu.

  "bunlardan" insanlık ve herhangi bir moral değer beklemek imkansız. belki de son 2 yıldır imkansızdı ama dediğim gibi, yeterince nefret etmediğimiz için bir şekilde ara ara insanlığımıza ve aklımıza yenik düşüp bunlarla ortak paydada buluşmaya çalışıyoruz inatla.

  elbette hırsızın da suçu var ama kabahatin büyüğü bunlarla inatla ortak bir paydada buluşma hevesinden bir türlü uzaklaşmamış olan bizlerde...
 • 29
  şarkıcı yaşar, mustafa sandal, oyuncu ahmet mümtaz saylan, dr arif verimli... her kim ki bu saçmalığa destek veriyorsa iyi niyetinden şüphe duyarım. ülkemizde o kadar büyük olaylar, problemler, dertler olduğunda bile başını kuma gömen, sus pus tipler çoğu. neden şimdi? çünkü şimdi atıp tutabilecekleri elin biri var karşılarında. ancak buna yetiyor yürekleri.

  insan der ki, şu aşamada bir susayım, aklı selim davranayım, turnuvayı tamamlayalım sonra eleştiririm. sırf 50bin like için arda'yı küçük emrah filmindeki yazık yetim çocuk gibi göstermeye çalışan aptal bir video üzerine popülist, çirkin söylemler, dayılanmalar, atar giderler...

  vatanını seven birlik beraberlik çağrısı yapar. rezilsiniz, vatansever falan değil.
 • 30
  fenerlilerin başlattığı twitter çalışması.

  aynı tavrı montella, kerem aktürkoğlu veya barış alper yılmaz'a göstermiş olsa idi bu sefer bu tag'i açanlar bizler olacaktık, hatta bu tagin başlığını sözlüğe sabitleyin falan diyecektik muhtemelen. milli takımda bile bu denli bir ayrışmayı görmek çok ama çok üzücü. bülent kaptan'ın dediği gibi, milli maçlarda bile kafasından 'gs, fb, bjk' atamayanların milli maçları izlememesi gerekiyor.
 • 31
  keşke #ülkenesahipçıktürkiye diyerek reaksiyon gösteren, her olumsuz gelişmeyle ilgili geyik yapmak, caps'ler ve gif'ler paylaşmak yerine daha somut adım atabilen bir ülke olsaydık.

  bu paylaşım dünden beri oldukça ses getirdi. ancak kendi camiamız açısından çok daha tehlikeli noktaya sürükleyecek bir yanı var.

  arda'nın takımdan dışlanmasına sebep olarak "türk'e durmak yaraşmaz" paylaşımını öne süren ciddi bir kitle var. bu nedenle ceza kesildiğine inanıyorlar. üstelik bunun devamında da galatasaraylı oyuncuların ön plana çıkarılmak istenmesi, menajer bağlantısı, hamit altıntop ve mehmet büyükekşi'nin galatasaraylı olması gibi faktörleri yeri geldiğinde açık açık yeri geldiğinde ise el altından sürerek bizi bu ülkeden, toplumdan ayrı bir unsurmuşuz gibi lanse etme gayretine girdiler.

  dikkat edilirse sadece fenerbahçe veya beşiktaş değil, ülkenin diğer kesimlerini de işin içine çekme çabası içindeler.

  terör örgütleri ile iltisaklı gösterme çabaları, hakkımızda fransızlar algısı yaratma girişimleri, hükümetle arası iyi camia olarak lanse etme denemeleri derken şimdi de türklük, türkiyelilik kavramları ile toplumsal deney yapılan süreçte türklük cephesi olarak kendilerini, türkiyelilik cephesi olarak ise bizi ayrıştırma noktasına gidiyor işler.

  yönetim artık bu noktada sessiz kalamaz. chatham house artıkları, olayları toplumsal bir gerilimin ötesine taşırmak üzere. camianın akil insanları da bu gidişe bir dur demek zorunda. finansal ve sportif başarının ötesinde bazı olağandışı şeyler yaşanıyor. nereye kadar devam edecek belirsiz.

  size karşı ortaya atılan ithamlara aynı sertlikte cevap vermezseniz gelinen nokta bu oluyor ne yazık ki.
App Store'dan indirin Google Play'den alın