• 117
  çok sevdiğim bir kanal lakin erinç bilican ile kerem övet arasındaki ego savaşları ve laf sokma durumu, izlerken insanı geriliyor. tamam güya şakalaşıyorsunuz ama aranızda bir rekabet olduğu ve sürekli birbirine üstün gelme çabasında bulunmanız, olayın şaka tarafından çok, ciddi bir üstün gelme durumuna dönüşmüş durumda. birbirinden aslında hiç hoşlanmadıkları o kadar belli ki izlerken gerilip bir yandan da gülüyorsunuz. *
 • 118
  sports digital’den ayrılırken oldukça büyük bir galatasaray taraftar desteği görüp kendi kanallarını açmışlardı ama şimdilerde o günlerden oldukça uzaktalar. zaman ilerledikçe egoları şişti de şişti. kerem övet başka bir yerde yayın yaparken, erinç bilican markaj dijital platformunda transfer duyumculuğuna başladı ki daha 1 tane söyleyip de tutturduğu transfer yok. bu şekilde giderlerse azalarak bitecekler ki kusura bakmasınlar, hak ettikleri de sonuna kadar bu. ben uzun süredir kendilerini izlemiyordum zira futbol yorumculukları oldukça vasat hatta kötü. üstüne birbirlerine saçmasapan laf sokmalar da başladıysa isabetli bir karar vermişim demektir.
 • 119
  hakikaten erinç bilican’ı dinlerken çok sıkılıyorum. bana sinan engin edasıyla “izleme lan dana” diye cevap verebilir ancak kendisini gerçekten çok severim. yapıcı eleştiri olarak alacaksa neden sıkıldığımı da yazmak isterim.

  öncelikle en sıkıcı olan kısmı “aslında öyle derken şunu demek istedim” “şimdi şöyle, orda demek istediğim” düzeltme olayı. sürekli ama sürekli böyle cümleler dönüyor erinç’i dinlerken.

  örnek vereyim, daha ligin ortasında “son periyotta korktuğum maç beşiktaş deplasmanı değil, en korktuğum maçlar rize ve kasımpaşa maçları” demişti. paşa maçı beşiktaş maçından zor geçince kerem övet kendisini tebrik etti ama rize maçının kolay geçtiğini söyledi. erinç de “ben kasımpaşa ve rize maçları derken, aslında rize maçından korkmuyordum, rizenin ilk 11’i ni görene kadar korkmuyordum, kadroları görünce korktuğumu söyledim ama öyle olmadı” dedi.

  şimdi bu bir örnek. yahu yalan söylemene gerek yok kardeşim. bazen sen öyle dersin ve öyle olmaz. berkan iyi derken şunu dedim, rize’den korkuyorum derken bunu dedim, 15 milyon euro galatasaray veremez derken şunu kastettim. sürekli ama sürekli bir düzeltme açıklama hali. şimdi dese ki insanlar yanlış anlıyor her şeyi, açıklamak gerekiyor. tamam doğru ama artık insanların doğru eleştirilerine de sen artık cevap vermek zorunda hissettiğin için kendinle çelişecek açıklamalar yapıyorsun. sen resmi kurum değilsin her yanlış yorumunu açıklamana gerek yok.
 • 124
  dünyadaki futboldan en çok anlayan kişilerden kurulu olmadığı kesin olsa da çok eğlenceli ve güzel yayınlar yapan, büyüyen kanal. kendilerini epey süredir eğlenerek izliyorum. elbette her yaptıkları iş birebir aynı zevkte kalitede olmayacaktır. şu ana kadar ise hiçbir zaman birinin bir diğerine üstünlük kurma çabasıymış, sevmesi sevmemesiymiş gibi hiç bir şeye dikkat etmemekle beraber böyle bir düşünce oluşturacak bir şey de görmedim. insanlar ne çok seviyor böyle magazin konuları anlamak güç.

  buna karşın afrikalı orta sahalarına gelen transfer tekliflerini bir an önce değerlendirmeliler yoksa elde patlar malum bunları yaşadık.
 • 125
  kendilerine cok temelden bir elestirim var.
  malum son zamanlarda "transfer gundemi" baslikli yayinlar aciyorlar ve yaklasik 2 saat online kaliyorlar.
  elbette bu dostlar galatasaray'in menfaatini onde tutuyorlar, buna inaniyorum ama iste bu yuzden hicbir isim vermiyorlar ki? ornegin yonetimden bir duyum aliniyor. aman gizli kalsin cok yayilmasin deniyor muhtemelen. muhtemelen cok biliyorlar ama paylasamiyorlar. bir isim dudaklardan dokulunce kerem'le erinc goz goze geliyor konuyu kapatiyor. anliyorum tabi, dile gelmemeli ama o zaman da bu yayin transfer gundemi olmuyor.
  lutfen net bir durum vermeyecekseniz yayinlarinizi transfer gundemi seklinde duyurmayin.
App Store'dan indirin Google Play'den alın